Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő után alakulhat ki...

Mennyi idő után alakulhat ki komolyabb betegség a cigi miatt?

Figyelt kérdés
Kb. január óta cigizek. Először csak napi 1, utána volt, hogy többet is elszívtam egy buli alatt, majd később már napi 2-3 is volt. Viszont már 1-2 hete egyet sem szívtam és pár napja észrevettem, hogy néha vérzik az ínyem fogmosás közben és, hogy egy fehér kisebb hólyag jelent meg pár napja a nyelvem szélén. Nem tudom, hogy ez azt jelenti, hogy csak aftám van (viszont eddig nem volt) vagy valamilyen szájüregi problémám van.

2019. júl. 15. 13:45
1 2
 1/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Fél évtől kezdve akármennyi.
2019. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2019. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Okozhatja más is.
2019. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hú, gyerekek, ez a link borzalmas, bár ne olvastam volna el......hogy mik vannak, jó ég! Sokszor belegondolok abba, hogy én kivagyok az én problémáim miatt, de ehhez képest semmiség. Teljesen ledermedtem ahogy leírta a történetét és ahogy a reakcióit írta le a válaszolók után. Tényleg ennyire nem kap szeretetet egy 24 éves fiatal beteg a közeli hozzátartozóitól? Borzalmas...
2019. júl. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4:Igen. Sokat irogattam ott azzal a fiúval. Egy teljesen normális felfogású embernek tűnt aki nagyon küzdött az életéért. Megérte elkezdeni dohányoznia ugye?

Még a halála előtti nap is írt nekünk helyzetjelentést. Mikor olvastam mi törtènt vele, megmondom őszintén elkezdtem sírni.


A sok dohányos nem fogja fel mennyire káros ez. De csinálják csak, mert menő. Aztán jön a tüdőrák. Mit tesz már akkor ha csöveken él valaki egy ekkora baromság miatt?

2019. júl. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Oké, rendben, igazad van, de ez nagyon para. Mármint ez ahogy leírja a dolgokat és ő már nincs, és ahogy megköszöni meg az a lány aki mellette volt, találkozott vele....Nem vagyok egy szívbajos, de ez annyira mellbevágott, komolyan kiráz a hideg....

Utolsó: Te voltál az a 26 éves lány, aki mellette volt?

2019. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem én voltam. Én csak a kérdés alatt kommentben "beszélgettem" vele.

Para igen. Kiírta a kérdést, de már nincs köztünk. Igaziból ez bármelyikünkkel előfordulhat. Ma még itt irogatunk, holnap meg jön egy baleset és vége.

Egyébként ne haragudj, nem szerettelek volna felzaklatni vagy rossz kedvet csinálni.

2019. júl. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem te csináltad a rosszkedvet, nincs gond,csak elborzadtam a sztori miatt mikor elolvastam. Na meg persze az is gáz, hogy akárkivel akármikor akármi történhet.
2019. júl. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen az élet :( Viszont ha direkt nem mérgezzük magunkat valamivel, kisebb az esélye, hogy holnapra meghalunk. Bár így is rengeteg betegség van sajnos.
2019. júl. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Néha sajnos rágyújtottam én is, de most ezt ahogy elolvastam, többet nem fogok az tuti. Ki kell iktatnunk legalább azokat a rizikófaktorokat, amiket mi meg tudunk tenni, legalább ennyivel tudjuk a kockázatokat csökkenteni, ergo én azt mondom mindenkinek, hogy addig hagyja abba a dohányzást, amíg nem késő, amíg nincsenek tünetei, annyi szép dolog van az életben amit még meg akarunk élni.

Egyébként köszönöm a linket. Jól megmutatja azt, hogy egyrészt fiatalon is utolérhet a baj, másrészt meg beletudtunk tekinteni a beteg érzéseibe.

2019. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!