Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek hol találhatnék...

Szerintetek hol találhatnék egy olyan egészségügyi embert, vagy beteget aki megtanítana a lecsapoló katéter használatára?

Figyelt kérdés

Az ok: az állandó katéterviselése gennyesedés okoz, és konzervál...

Eddig próbálkoztam orvosokkal, ápolónőkkel és nem sikerült...Gonosz és érdektelen hozzáállást találtam, hóindulatot nem. Jelenleg az önálló gondolataim következtében kifelé megyek a halál torkából, az orv-osok rosszindulatú ellenkezésének ellenére...Tisztelet egy-két rendesebb orvosnak mint kivételnek...



2020. máj. 3. 10:05
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Szövegből kimaradt, hogy vizeletkatéterről van szó. No és fiú vagyok. Segítséget bárkitől elfogadok...
2020. máj. 3. 12:35
 2/45 A kérdező kommentje:
Fizetek is érte...
2020. máj. 3. 12:36
 3/45 anonim ***** válasza:

én is viseltem katétert, de nekem lecsapolót nem kellett.


az mi?

2020. máj. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Ez csak egy darab cső kb 50-60 cm...nincs a végén ballon amit fel kellene fújni desztillált vízzel. Így nem is rögzíthető...lecsapolás és aztán kihúzás..lakáson belül 2-3 órát bent lehet tartani aztán kihúzni és így tágulást idéz elő és átmenetekig kitágítja a húgyutat...
2020. máj. 3. 15:46
 5/45 A kérdező kommentje:
2020. máj. 3. 15:47
 6/45 A kérdező kommentje:

[link]

Most találtam

2020. máj. 3. 15:54
 7/45 anonim ***** válasza:
akkor ez egyszerű azért így
2020. máj. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:

Védőnő, háziorvoa esetleg?

Azt az orvost, ápolót kérdezted aki kezelt ( mert gondolom rólad van szó vagy rokon? Nem derült ki)


Köteles lenne pedig megtanítani hogyan kell.

2020. máj. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem. Magadtól nem tudsz vizelni és azért kell? Hólyag torna esetleg? Ki rendelte el ezt a katetert?
2020. máj. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Külföldi vesekő operáció alatt megfertőztek a orv-osok (Strasbourg). Aztán felnyomtak egy katétert a helyett hogy folytatták volna a kezelést- (Franciaország)és adni akartak 4 hónapra egy újabb konzultációt. Tiltakozásomra ezt 1,5 hónapra csökkentették. Közben nemzetközileg leállították az orvosi kezeléseket. Itt is ott is...A gonosz elvetemült bűnözők, akiket mi orvosoknak hívunk, azok meg csak abban érdekeltek hogy benyomják katétert, és leadminisztrálják és mossák kezeiket és gyorsan kirugjanak. Még azért is meg kellett küzdenem hogy sürgősségin ellássanak. Mer még a katéter cserét is megtagadták. Lejárt a katéter ideje, ami 6 hét volt és azzal rúgtak ki hogy kibírok még 2-3 napot.Pedig már folyt belőlem a genny, a katéter és a húgycső között. A vizelet minőségéről meg ne is beszéljünk. az tisztára gennyes volt. Egy hónappal ezelőtt 10 a negyediken baktérium 1 milliliterben. Jelenleg már 10 az ötödiken mennyiségű érzi jól magát bennem.Ezek meg csak a katétert dugdosnák fel bennem, de komplex gyógyításról szó sem esik.

Mivel felfedeztem hogy az egyik antibiotikum valamennyire hatásos (Ciprinol majd másodjára Savulin)Ezen azt kell érteni hogy az összegyűjtött vizelet letisztult ennek hatására valamennyire, de azért ebben is úszkálnak gennydarabok, igaz csekélynek látszó mértékben.

Ezzel szemben a Xorima 500 mg-os antibiotikum látszólag teljesen hatástalan. vizelet zavaros marad.

Idő közben megtanultam kivenni az állandó katétert. Legutoljára kivettem,múlt hét csütörtökön reggel 8-kor majd 8 óra múlva mentem orvoshoz ahol is az ultrahangos mérés szerint üres volt a hólyagom. Néhány pisikélés sikerült...

Ezen felbuzdulva a gyógyszer szedése mellett megtagadtam újabb katéter behelyezését amit persze le is naplózott az orvos. Aztán MÁV kórház ügyeleten a kivétel után 48 órával, ahol az orvos megint be akarta rakni a katétert.

Ellenálltam, és nagy nehezen rávettem az orvost hogy mérje meg a vizelet mennyiségét. ekkor 600 ml volt, ami egy normális hólyag esetén a maximum. de nekem már volt

1,5 hónappal ezelőtt olyan is hogy 1600 millilitert csapoltak le szakaszosan, mert egyszerre bevérzést okozott volna.

Itt persze szintén megtagadtam a katéter bevitelét mert valami kis csöpögést ki tudtam erőszakolni.

Tegnap szegeden voltam a 60. órában voltam az eredeti kivételtől, este nyolckor. Szegedi klinikai ügyeleten Először az ápolónő próbált pattogtatni, hogy egy teljesen kihalt és félig megvilágított folyosón be mertem kopogtatni és rá is nyitottam a kilincsekre mert nem tudtam hol vannak. Leszúrt, hogy á éppen átöltözött és mi lett volna ha rányitok, még szerencse hogy bezárta az ajtót. Magyarul aludt vagy ki tudja mivel szórakozott. Nem reagáltam le , ráhagytam...Persze ha vették volna a fáradságot hogy kiírják mi a teendő...Csengessek vagy mit csináljak?...ekkora linkség amit itt ezen a vonalon találok ez rémisztő :-(

Aztán valahonnan elő szédelgett az orvos is, gondolom telefonált neki. Ő persze megismert és felrótta hogy kivettem a katétert. Meg mindenbe belekötött, hogy pl. miért nem rendezem a biztosításomat. Mondtam nekem nekem teljes kőrű biztosításom van de az Franciaországra érvényes ahova nem lehet visszautazni, a lezárt határok miatt. Magyar biztosítást meg nem lehet kötni pedig kötöttem volna havi kb 7.000 forintért.Mert tilos az Eu-ban a kettős biztosítás!!!

Aztán azt vágta a fejemhez hogy minek jövök a sürgősségire mért nem megyek a rendelő intézetbe. Mondtam neki hogy felhívtam őket de azt mondták hogy nem látnak el mert oda nem érvényes az EU kártyám.

Ezután az orvos sintér szó szerint a következőket mondta. " Ha én Őt hívnám fel Ő is ezt mondaná" Magyarul beismerte hogy szemrebbenés nélkül hazudozna...Nem őrület?

EZUTÁN NAGY NEHEZEN RÁM MÉRT ÉS AZT MONDTA HOGY 600 ML ALATT VAN. Ennek megörültem és újból megtagadtam a katéter behelyezését, és kértem közölje pontosan mennyi víz van bennem? Ezt ő mismásolva megtagadta, és eléggé eldurvult a vita. Fejéhez vágtam hogy nem akar dolgozni. Az ápolónő meg a sarokban sunyított, meg sem mert szólalni.Aztán kissé lecsillapodott a helyzet, érezhette ő is hogy ha nem enged akkor jogosan eldurvulhat a helyzet. Aztán kinyögte hogy 400 milliliter van bennem, ami egy egészséges helyzetben tele hólyagot jelenthet. De mi az nekem akiről 1600 -at csapoltak le. Ennek nagyon megörültem mert odafelé menet háromszor is tudtam valami kevéskét pisikélni...

Aztán felírattam vele azt az antibiotikumot ami szerintem jónak tűnik. Ezután megígértem neki hogy ha tudom a jövőben kerülni fogom. Ettől úgy látszik kissé megnyugodott. :-))Én se mennék szívesen ilyen sintérhez.

Volt nálam egy tartalék katéter, mert legtöbbször a patikákban is hiánycikk. kb. 3.000 Ft-ért vettem (szilikonos).

Meglátta nálam és azt követelte adjam át neki, hogy azt tegye fel és ne használja fel azt amit neki a készletből fel kell tennie(gumis), ami tényleg hitványabb és csak 2 hétig lehet bent, de én úgyis kivenném egy hét múlva a gennyesedés miatt...


Most itt tartok 96 órával az után hogy kibarkácsoltam magamból a katétert. Néha néha kijön kevéske, és kéne ez az egyszer használatos katéter esetleges vészhelyzetre...

Nekem úgy tűnik hogy ha az ember nem tudja magát meggyógyítani akkor ezek a bűnözők meggyilkolják a közömbösségükkel és lustaságukkal...Nem vonom kétségbe hogy vannak kivételek, és jó orvosok is de az eddigi 10-ből talán ha2 volt aki valami ilyen lehetett...És ez igen rossz arány...

2020. máj. 4. 10:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!