Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csináltok, ha kötelezővé...

Mit csináltok, ha kötelezővé teszik a vakcina beadását?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés azokhoz szól, akik semmiképpen sem szeretnék beadatni.

2020. dec. 26. 05:31
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
32%
Én nem értem a védőoltásokat? Valóban? Szerintetek pár éve mikor elkezdtek szaporodni az oltasellenesek Romániában miért volt kanyaró járvány? És aztán hogy tudták behozni Magyarországra? Mert egy oltás se véd száz százalékosan. Pláne ha betegekkel vagy korulveve. De ha mindenki be van oltva sokkal nagyobb az esélye mindenkinek arra hogy nem kapja el. Plusz hiába vagyok én beoltva ha az ostobák között akik nem veszik fel meg terjed a járvány mert így adnak neki lehetőséget mutalodni. És a két lábon járó laborokban majd kifejlodik egy olyan törzs ami ellen nem véd az oltás.
2020. dec. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 A kérdező kommentje:
Te nyugodtan lehetsz kísérleti alany, de én nem kérek belőle, köszi.
2020. dec. 27. 03:52
 23/67 anonim ***** válasza:
31%

Én az leszek, köszi. Te meg rettegjel csak a csúnya rossz oltastol.


Elmagyarázom dedos szinten is mert van egy olyan érzésem hogy páran így se fogják érteni.

Van egy 10 millás ország. Tegyük fel 100 százalék be van oltva, ebből 5 százaléknal mégsem alakult ki védettség. Lehet hogy a környezetemben én leszek az egyetlen akinél nem, de mivel a többiek nem betegek nem tudom elkapni.


Ellenben ha csak 10 százalék oltatja be magát, a maradék 90 között meg tombol a vírus (tudom, tudom ti elpusztíthatatlanok vagytok) akkor ha bennem az oltás ellenére nem alakult ki a védettség biztos hogy elkapom ha körülöttem egy csomó beteg van.


Plusz sok olyan ember van akinek az immunhianyos betegsége miatt nem ajánlott az oltás de ha a környezete védve lenne akkor ő is.


Plusz mint írtam két lábon járó laborok lesztek a vírusnak hogy mutalodjon. Ez egyfajta evolúció, ami ugye viszonylag lassú szóval sok fertőzés kell hozzá. Amekkora az oltási hajlandósag erre lesz is lehetősége. Tombol tovább, és lesz ideje olyanná fejlődni ami ellen majd nem véd az oltás.


Szóval tényleg sokkal jobb ötlet hagyni hogy tovább pusztitson mint bevallalni egy olyan oltast aminek annyi mellekhatasa van mint bármelyik másik gyógyszernek lehet. Mivel akármit is mondanak a konteo hívők, leteszteltek több tízezer emberen. Nem azért volt rövid a folyamat mert kihagytak a teszteket hanem mert nem tököltek a hatóságok a burokraciaval.


Tudom hogy szar a mai magyar oktatás, de könyörgöm attól még probaljatok már meg hiteles forrásból tájékozódni mint mantrazni a saját sületlenségeidet. Vagy ha nem tudod megitelni mi hiteles és mi nem, nem szégyen segítséget kérni.

2020. dec. 27. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
23%
Jaa és tudom a hosszú távú hatás szokott még az érv lenni. Nos, az orosz vakcina amitől mindenki még jobban retteg mint a többitől, ugyanazon az elven működik mint az ebola oltas amivel már több százezer embert beoltottak. És nem hullanak mint a legyek. Legalábbis nem jobban mint Afrikában szoktak. Szóval ha lehetne választani én azt választanám. De ha nem akkor is bevallalok egy minimális kockázatot mint hogy még egyszer kétoldali tüdőgyulladásom legyen vagy hogy még egy évet bezarva kelljen tölteni.
2020. dec. 27. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 A kérdező kommentje:

Te meg rettegj nyugodtan a csúnya rossz vírustól. (Amiről a véleményem már inkább ki se fejtem)

Írod, hogy hiteles forrásból tájékozódjunk, na de kérdem én, melyik itt a hiteles?

2020. dec. 27. 05:27
 26/67 anonim ***** válasza:
25%

Ne fejtsd ki róla a véleményed mert nincs rá szükségem. Sajnos látom nap mint nap hogy mit művel az emberekkel ez a "nem veszélyes, csak olyan mint az influenza" vírus. Sejtettem hogy érdemben nem tudsz vitába szállni.


Hiteles forrás? Mondjuk az MTA? Vagy az orvosok? És itt nem a mezei háziorvosokra gondolok hanem azokra akik évtizedek óta kutatnak.

2020. dec. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
91%

26

"Sajnos látom nap mint nap hogy mit művel az emberekkel "


Hol látod?

2020. dec. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
15%
Szerinted hol? A kórházban.
2020. dec. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
31%

És lehet hogy ők nektek csak járulékos veszteség, mert mondjuk idős volt vagy beteg volt. De az is egy ember. Ő is valakinek az apja volt, vagy a mamája akit vártak volna haza. Aki a vírus nélkül talán még 10 évet élhetett volna a családjával.


Nem mondom azt hogy nem lehet mellekhatasa az oltasnak, mert ugyanúgy ahogy MINDEN MÁS GYÓGYSZERNEK IS ennek is lehet. De jelenleg majdnem két millió halott van világszerte. Ne oltsuk be a világot hátha meghal még két millió vagy oltsunk és lesz mondjuk 500 ember akinél mellekhatas lesz? Melyik a kisebbik rossz? Ugye ezen nem kell sokat gondolkozni?

2020. dec. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
27%

Mióta van vakcina sok ezer embert beoltottak vele. A tesztelés alatt is és az engedélyezés óta is. És a sok ezerből mindössze 3nak lett komolyabb baja (de azóta már jól vannak).


Ezzel szemben én ha iszok egy pohár tejet két napig borzasztó beteg vagyok tőle. És ezzel rajtam kívül több millió ember így van még a világon. Akkor nyilvanitsuk a tejet ördögtől valónak? Barmitol lehet bajod. Egy ilyen hétköznapi dologtól is mint a tej. De arányaiban nézve azért nem akkora veszély az a vakcina.

2020. dec. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!