Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire nehéz az orvosi egyetem?

Mennyire nehéz az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Átlagos napi hány órát kell rászánni a tanulásra? Tényleg napi 15 órát, ahogy sok helyen mondják? Melyik év a legnehezebb?

2021. febr. 11. 07:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%
A történethez mondjuk az hozzá tartozik, hogy az idősebb kolléganőimtől én nagyon-nagyon sokat tanultam, de az évfolyamtársaimról lesujtó véleményem van. Volt pár tényleg okos, és szakmailag is jó, de inkább a seggelés meg a hatalmas arc volt náluk a domináns. Jelentős részükből nem is lett orvos, hanem a tőkés récék homoszexuális nekrofíliája szintű kutatásokon szúrják el az emberek pénzét.
2021. febr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
89%
A 6-os válaszhoz mondom, hogy teljesen igaza van. Nem elég bemagolni mindent. Viszont én azt látom, hogy egyáltalán nem csak a kolleginákra jellemző ez, nálunk ugyanúgy van a fiúk között is ilyen. Nem egy hallgatón láttam, hogy teljesen alkalmatlan még arra is, hogy emberekhez szóljon és egy átlag ember nyelvén kommunikáljon. Van, aki úgy nevelkedett, hogy ezt a stílust szokta meg és van, aki egyszerűen bizonyítani akarta felsőbbrendűségét a betegeknek. Szerintem abban egyet tudunk sokakkal érteni, hogy aki egy anamnézist nem tud felvenni, mert nem érti a beteg, hogy mit kérdez, az akkor menjen kórház közelébe, ha beteg.
2021. febr. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
Persze én azt is megértem, ha valaki kutatói pályára készül, csak ahhoz felesleges orvosira menni. Pontosan ugyanoda lehet eljutni biológusként is, mint orvosként, ha valaki alapkutatással szeretne foglalkozni.
2021. febr. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elején még egyet is értettem azzal, hogy nem magolni hanem èrteni kell a dolgokat (mert ez így van), de a nőgyűlölő seggriszáló kommented elég szánalmas. Kibuktál vagy mi? Én doktornő vagyok, soha senki nem engedett át jogtalanul, na nem mintha próbáltam volna, inkább gáz miniszoknyában menni vizsgázni, mert rohadtul nem vevő rá senki (legalábbis Szegeden).


Igen, nagyon nehéz az egyetem első 3 éve, gyakorlatilag folyamatosan tanulsz - hogy ne csak biflázz, hanem értsd is :D mivel akkora az anyag, hogyha nem érted, elfelejted. Attól a kolléganőtől, aki meg ezt mondta, az ég óvja a betegeket.

Orvosként dolgozni sokkal jobb, mint orvosira járni.

2023. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem buktam ki. Cum laude végeztem, háziorvostan szakorvos vagyok.

Ó nem vevő rá senki. A túrót nem, láttam nőket vizsgázni. Én már tízszer megbuktam volna, ő meg a cuki nézésen kívül nem sokat tudott.


Ma Magyarországon egyébként nem éri meg orvosként dolgozni, nem éri meg erre a sz.rra évtizedeket elpazarolni. Nulla megbecsülés, iszonyatosan nagy felelősség mellett.

2023. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!