Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha igazolás miatt, náthával...

Ha igazolás miatt, náthával hívom a háziorvost, előír pcr-t?

Figyelt kérdés

Dolgozom és egyetemre járok. Náthás lettem, nem tudtam elmenni vizsgázni. Kéne egy igazolás, hogy ne menjen el az alkalom. A munkahelyen szabit vettem ki, táppénzes papír így nem kell.

2 gyorstesztet csináltam, negatívak. Elég rosszul vagyok, de klasszik náthának tűnik, folyik és dugul az orrom, hőemelkedésem van, hamar elfáradok. Oltásom nincs, védettségim van még, mert voltam covidos. (Az pl. nem ilyen volt nekem) Félek, ha felhívom a dokit, pcr-ra küld, ami necces, mert jövőhét hétfőn már vizsgáznom kell. Az egyetem semmi segítséget nem ad, ha karanténba kerültél, így jártál. Most júniusban végeznék, nem akarok emiatt csúszni. Ti mit tennétek?


2022. jan. 11. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Igen.

Vagybelotte csinal egy gyordat o is.

Negatív gyors utan kell pcr

2022. jan. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Milyen a háziorvosod? Lehet vele normálisan beszélni? Mondd el neki, amit itt leírtál.
2022. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Értem megfáztál, maszk fel, és mész vizsgázni :)
2022. jan. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mégsem érted, úgy tűnik. Vizsgázni már nem mentem, mivel aznap lázam volt, és 12 óra az út. (levelező, 6 oda, 6 vissza) Van még 1 alkalom, hétfőn, arra megyek. Azon aggódom, hogy ha az nem sikerül, nem biztos, hogy mehetek utóvizsgázni, ha nincs az előzőről orvosim. Mert igazolás nélkül mást írnak be, mint igazolással. Persze remélem sikerül, és nem lesz ilyen gondom, csak ha mégis, dühítene, mert nem jó kedvemből nem mentem.

A dokim egyébként jófej, de elég lelkiismeretes, ezért félek, hogy teszteltetne.

2022. jan. 11. 10:50
 5/14 anonim ***** válasza:
És miért félsz a teszttől?
2022. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

És miért baj a teszt? Félsz, hogy pozitív lesz? De ha pozitív, akkor jó ötlet iskolába menni?

Max. annyit tudsz tenni, hogy nem mondod el az orvosnak, hanem azt mondod pl. hogy hasmenésed volt és nem tudtál elmenni a vizsgára, mert 12 óra az út, és szükséged lenne igazolásra.

2022. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A hangomon hallja, hogy náthás vagyok. Nincs autónk, így nem engedné, hogy bevonatozzak egy kórházba teszteltetni. Tehát megkéne várnom az OMSZ-t, ami múltkor 6 nap volt, plusz 2, míg megjött az eredmény. Kedd van, nekem hétfőn vizsga, ez már önmagában necces. És mondjuk 98% biztos vagyok benne, hogy negatív lesz, de azért persze, félek a 2%-tól is. Péntek óta vagyok így, nem gond itthon maradnom, hétfőig, de hétfőn muszáj mennem vizsgázni, mert az egyetem semmilyen szinten nem segít. Sajnos csoporttárs tapasztalta. Nyilván, ha hétfőn is betegnek érzem magam, nem utazom, de egyértelműen gyógyulok, kutya bajom nem lesz addig.
2022. jan. 11. 11:44
 8/14 anonim ***** válasza:
És miért gondolod, hogy nem elég az egy vizsgalehetőség? Valami nagyon gáz tantárgy?
2022. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát nagyon bízom benne, hogy elég lesz az, csak parázós vagyok, szeretek előre felkészült lenni a legrosszabb lehetőségre. Egyébként igen, nehéz vizsga, eddig hármasnál jobbat nem kapott senki. Engem nem érdekel a 2-es se, csak az legyen meg.
2022. jan. 11. 11:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Nyugi, azt látjuk hogy parázós vagy, én ilyenkor sajnos lázasan vizsgáztam. Am mi az hogy nem enged vonatozni? :)
2022. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!