Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha igazolás miatt, náthával...

Ha igazolás miatt, náthával hívom a háziorvost, előír pcr-t?

Figyelt kérdés

Dolgozom és egyetemre járok. Náthás lettem, nem tudtam elmenni vizsgázni. Kéne egy igazolás, hogy ne menjen el az alkalom. A munkahelyen szabit vettem ki, táppénzes papír így nem kell.

2 gyorstesztet csináltam, negatívak. Elég rosszul vagyok, de klasszik náthának tűnik, folyik és dugul az orrom, hőemelkedésem van, hamar elfáradok. Oltásom nincs, védettségim van még, mert voltam covidos. (Az pl. nem ilyen volt nekem) Félek, ha felhívom a dokit, pcr-ra küld, ami necces, mert jövőhét hétfőn már vizsgáznom kell. Az egyetem semmi segítséget nem ad, ha karanténba kerültél, így jártál. Most júniusban végeznék, nem akarok emiatt csúszni. Ti mit tennétek?


2022. jan. 11. 09:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Alig lehet hozzájutni omsz-es teszthez, még annak is aki nagyon szeretné, nem fogja kiküldeni hobbiból.
2022. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát tudja, hogy nincs autónk, tehát, ha felhívom és ragaszkodik a pcr-hez, mondani fogja, hogy ok, szól a mentősöknek és jönnek. Biztos, hogy nem mondaná, hogy menjek tömegközlekedéssel teszteltetni, ha felmerül covid gyanú. Tényleg lelkiismeretes. Egyébként én is az vagyok, azért sem mentem vizsgára, mert a lehetőségét is szeretném elkerülni, hogy bárkit, bármivel fertőzzek. De a hétfőit nem hagyhatom ki, csak ha tényleg beteg leszek még akkor is, azért az már igen indokolt és gyanús lenne, akkor mennék PCR-re. De ha gyógyulok, csak azért, h várjam a mentőt, nem teszem magam karanténba ki tudja meddig. Nem is fogom hívni, nem vállalom a kockázatot, inkább tanulok ezerrel, és imádkozom a kettesért.
2022. jan. 11. 12:08
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Email címe nincs az orvosnak? Azon nem hallani, ha náthás vagy. (Az egyetem meg menjen a búsba, mi ilyenkor bemondásra elfogadjuk, hogy beteg volt, meg levizsgáztatnánk külön téged szóban online, persze ha olyan a tárgy.)
2022. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13-as ez jó ötlet, nálunk működik, bár utoljára gyerekkoromba a sportorvosnál volt gond hogy náthás voltam, nem akart aznap edzésre engedni, bár elmentem :D
2022. jan. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!