Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek is sok a munkajat...

Szerintetek is sok a munkajat feluletesen vegzo,tutelmetlen orvos a kozellatasban?

Figyelt kérdés
Mindig pontosan fizettem a jarulekokat. Vallalkozokent nem keveset. Hala az egnek a szureseken kivul nem volt szukseg ellatasra. Most viszont igen! Honapokra kapok idopontot, amikor megyek egy lelek sincs. 10 perc alatt lekoptatnak. A nogyogyasz/ Kapas u./ velem vitette el a kenetet a laborba. Amikor rakerdeztem az ultrahangra azt mondta, hogy ranezesre minden rendbe van! Gasztrora 5 honapra kaptam idopontot/ de megsugtak hogy privatba hamarabb sorra kerulok. A fogorvos azt mondta: nem huz mert nem kap pontot erte. Konyorgom fajo foggal mentem. Van ennel lejjebb?

2022. máj. 25. 18:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

1. Triázs rendszer csak az SBO-n van, és ott sem lehet elküldeni a beteget vizsgálat nélkül, max hátrébb sorolni a triázsban. Szakrendeléseken a nővér nem küldheti el a beteget. Tehát be kell jönni a rendelőbe és el kell mondani a panaszát ahhoz, hogy meg tudjam állapítani, hogy akut-e vagy sem. Ha meg már bent van és kikérdeztem, akkor nyilván el is látom akkor is, ha baromira nem indokolt.

Egyébként a betegek sem ártatlanok ám…. Volt olyan, hogy bejött a beteg időpont nélkül, majd közölte, hogy rákszűrést szeretne. Megmondtam neki, hogy akkor el lehet menni most az irodába és időpontot lehet kérni. Majd a szokásos nyafogás után (“soká van időpont”, “most értem rá eljönni”) után, mikor mondom, hogy ez egyik sem indok az akut ellátásra, közli, hogy “de fáj a hasam”. És ez rendszeres.


2. Rákszűrés, “minden menzesz után 3 napig pecsételő vérzésem van”, “6 hónapja nem esek teherbe”, “rendszertelen a menzeszem”, “fogamzásgátlót szeretnék szedni”. Soroljam még?:D


Volt olyan, aki betelefonált az irodára, hogy pozitív a tesztje, időpontot kér terhességmegállapításra (panasz nélkül!!!). Direkt erre csináltunk egy külön idősávot, mert ez mondjuk tényleg nem ér rá 2 hónapig, így kb 2 hétre tudunk időpontot adni. Kolléganő megkérdezte mikor volt az utolsó vérzés, a hölgy elmondta, hogy 3 napja késik. A kolléganő megmondta, hogy akkor 2 hét múlva jöjjön, mert előtte úgy sem látszik a terhesség ultrahanggal. De nem, ő azonnal akarja, neki egy asszisztensnő ne pofázzon, ő akkor is bejön .

Bejött. Nyilván nem látszott a 4 hetes terhessége, úgyhogy jöhetett 2 hét múlva….


Aztán rendszeresen jönnek a “csíp a vizeletem” típusú dolgok, amit háziorvosi kompetencia lenne ellátni. Oda persze eszébe sem jutott elmenni….

2022. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Pedig kéne triázs rendszer, mert honnét tudja azt a beteg, hogy neki az ellátási rendszer szerint mennyire sürgős a baja?. Neked is meg kell hallgatnod, hogy eldönthesd. Képzeld el ezt olyannal, akinek nem szakterülete.


"Egyébként a betegek sem ártatlanok ám…." Ne haragudj, de ez az a mentalitás, ami végképp aláássa az egészet. Tudod, hogy milyen érzés azt kapni, hogy nemcsak hogy nem látnak el időben/rendesen, de még közben érezhetően lenéznek, rád haragszanak? Aztán persze olykor még a tetejébe kiderül, hogy mégis neked, betegnek volt igazad. (Nekem is volt már ilyen, és a kérdezőnek is...)

Nekem van horroszotrim is arról, hogy egy ilyen betegekre haragudós frusztrációból konkrétan a beteg bántalmazása lett.


Rákszűrés: hát én is várom épp a csaknem 4 hónapos rákszűrési várólistámat, amire azért megyek, mert észrevettem, hogy változtak az anyajegyek rajtam. Csak remélni merem, hogy valójában nincs semmi baj, mert ha nem, ez a 4 hónap bizony sokat számíthat.


“rendszertelen a menzeszem”: ez is esetfüggő, és lehet komoly dolgok jele is. Nekem is volt, kivártam a soromat, mégis lekezelt vele a drága doktor úr, de olyan szinten hogy soha többet nem megyek hozzá. (És természetesen komolyabb dolog állt a háttérben, ami utána pár évvel derült ki.)



'Bejött. Nyilván nem látszott a 4 hetes terhessége, úgyhogy jöhetett 2 hét múlva" - rengeteg funkcionálisan analfabéta ember van Magyarországon, és egyre több lesz, már nem is szégyen. Ezektől is védene benneteket egy rendes triázs rendszer, és akkor nem erre menne el az időtök.


"Aztán rendszeresen jönnek a “csíp a vizeletem” típusú dolgok, amit háziorvosi kompetencia lenne ellátni. " - lassan 3 hónapja küzdök én is effélével, ugyanis megerőszakolt egy barom, amiből igencsak sok eü bonyodalom lett. A HO-val a kommunikáció elég nehézkes, maradjunk ennyiben.

2022. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Pedig kéne triázs rendszer, mert honnét tudja azt a beteg, hogy neki az ellátási rendszer szerint mennyire sürgős a baja?. Neked is meg kell hallgatnod, hogy eldönthesd. Képzeld el ezt olyannal, akinek nem szakterülete."


Szerinted ha se orvos, se szakdolgozó nincs elég, akkor honnan lesz triage nővér?


"Ne haragudj, de ez az a mentalitás, ami végképp aláássa az egészet. Tudod, hogy milyen érzés azt kapni, hogy nemcsak hogy nem látnak el időben/rendesen, de még közben érezhetően lenéznek, rád haragszanak? "

Miért is, ha egyszer ez az ogazság. Egyszer kellene beülnöd egy rendelőbe, és rögtön rájönnél, hogy milyen "betegek" vannak. Nehogy azt gondold már, hogy csak az orvos lehet a szemét...


"Nekem van horroszotrim is arról, hogy egy ilyen betegekre haragudós frusztrációból konkrétan a beteg bántalmazása lett."

Igen,, biztos van ilyen is. Meg a fordítottja is, mikor a beteg bántalmazza az egészségügyi személyzetet. Nem is olyan ritka ám.


Egy nőgyógyászati rákszűrés nem akut dolog. Ha rendszeresen jár valaki, akkor 2 vagy akár 4 hónap baromira semmit nem számít. Ha meg 20 éve nem volt, akkor ne ezen a 2 hónapon akadjon már ki...


"ez is esetfüggő, és lehet komoly dolgok jele is"

Hidd el, ez bőven az a kategória, ami 2 hónapig igen is ráér.

És mondjuk ha valaki időpontra megy, akkor több idő is van vele foglalkozni, mint mikor fogja magát és soron kívül, a meglévő 40 beteg mellé beesik.

Nyilván vannak akut esetek, pl. ha terhes és vérzik, vagy ömlik belőle a vér, vagy 3 hete folyamatosan vérzik stb., de az, hogy rendszertelen a vérzés, az nem akut.


"Ezektől is védene benneteket egy rendes triázs rendszer, és akkor nem erre menne el az időtök."

Mint mondtam, a kolláganő elmagyarázta neki, hogy nincs értelme bejönnie, mert nem fogjuk látni a terhességet. A vége az lett, hogy neki ne pofázzanak, ő orvost akar, mert neki joga van akármihez is (kötelessége persze az nincs). Ugyanezt csinálják a triage nővérrel is.


"A HO-val a kommunikáció elég nehézkes, maradjunk ennyiben."

Azt is elfogadom, ha legalább megpróbálta. De mint mondtam, az esteek 90%-ában eszébe sem jut felhívni a háziorvost.

2022. máj. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Igen, az egy óriási probléma, hogy nincs elég eü-s, annál is inkább mert sokan akik szeretnének azok lenni, sem lesznek/maradnak meg. Pont azért, mert ilyen a rendszer. De ettől még, ha esetleg megreformálnák, akkor jó lenne a triázst is beiktatni, hiszen látszik hogy a betegkre bízni nem hatékony.


Olyat biztosan nem írtam, hogy az orvos szemét, ne adj ilyeneket a számba. És természetesen nem gondolom, hogy csak az orvosokkal lenne baj. De az tény, hogy türelmetlen, felületes és a normálisan viselkedni igyekvő betegekkel is ellenséges légkör van általánosságban. Erre szokták azt mondani, hogy a rendszer egymás ellen játssza ki az embereket.


Ha a beteg bántalmaz téged, akkor rendőrt kell hívni, mert az minősített eset, biztos, hogy meg fogják büntetni. Ha betegként vagy bántalmazva, az kicsit más - ebben nem szeretnék belemenni, de még a horror sztorimmal sem kerestem fel a betegjogi képviselőt, mert nem bíztam abban, hogy bármit is segítene. Részben azért is, mert nem tudok bizonyítékot mutatni, hiszen tilos felvételt készíteni, és akkor tilos volt kísérőt is vinni.


OK. Tény, hogy nem járok rendszeresen szűrésre. Viszont ha tényleg mindenki járna, akkor még több beteg lenne minden nap...


Igen, ez amit írsz tényleg nem akut, bár így azért az a vége, hogy az ember végül nem megy el a panasszal.


Nem, mert a triázs nővér döntést hoz. Tehát ha be akarja magát verekedni valaki érdemi panasz nélkül, akkor max beülhet várakozni a rendelőbe, de mindig a sor végére kerül (és ezt fontos, hogy el is mondják neki), mert mindig lesz, akit sürgősebbnek kategorizálnak. Egyébként van külföldi tapasztalatom, amit most nem akarok leírni. Emellett ha hisztizik, akkor legalább azzal nem az orvos idejét rabolja, meg az idegeit borzolja.



Itt is két eset van. Az egyik, hogy eszébe se jut, mert egybites. Van ilyen, igen, elég sok... Meg van, aki már belefáradt, hogy nem tud érdemben kommunikálni (nem éri el soha, folyton lehordja stb.)

2022. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igazából az alap probléma továbbra is az, hogy nincs elég orvos (meg úgy általában semmilyen eü szakdolgozóból nincs elég).

Emiatt olyan embereket kell a rendszerben tartani, akik baromira nem odavalók, mert vagy szakmailag, vagy emberileg, vagy pedig mind a két szempontból teljesen alkalmatlanok a munkavégzésre.

És emiatt egyébként azok is egy idő után kikopnak, akik amúgy lelkesek és normálisan szeretnék csinálni a feladatuk, mert hosszú távon nem lehet elviselni az idióta kollégákat. Nálunk épp ez a helyzet. Van pár használhatatlan, ezer éve ott lévő dillettáns. Jött egy csapat fiatal, akik marhára lelkesek voltak, próbáltak javítani az ellátáson, tök jók voltak a visszajelzések. De egyszerűen azzal a pár dilettánssal nem lehet együtt dolgozni. Állandóan utánuk kell takarítani, helyre tenni dolgokat, segítséget nem lehet tőlük kérni, mert inkompetensek a saját szakmájukban. És mi a vége? Az összes fiatal megunja, feláll és elmegy máshová. Ha az embereknek szerencséje van, akkor csak kipróbálnak más állami kórházat, ha meg nincs szerencséjük, akkor mennek külföldre vagy magánba.

Szomorú, de ez az igazság. A nemtörődöm, felületes orvosok nem csak a betegek számára jelentenek problémát, hanem annak a pár szerencsétlennek is, aki szeretné normálisan végezni a munkáját.


Az egyetlen megoldás az, ha valamilyen módon vonzóvá teszik a szakmát. Ha lehet válogatni a jelentkezők között, és nem muszáj megűrni az összes hülyét azért, hogy legalább valamilyen ellátás legyen, akkor a nem odavalókat ki lehetne penderíteni.

2022. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az orvosok ugy gondoljak , hogy a beteg az ellenseg/ termeszetesen tisztelet a kivetelnek/ feluletesen latjak el, nem kerdezik ki, szoval nem nagyon torodnek vele. Arra probaljak az embert ravenni, hogy forduljon a maganrendeles fele / konkret peldam van ra/. A beteg MEG akar gxogyulni! Ehhez varja a tamogato segitseget! Az orvostarsadalomnak ezt kellene mindig, minden korulmeny kozott szem elott tartani.
2022. máj. 28. 19:44
 17/18 anonim ***** válasza:

15 teljesen egyetértek. Nem mellesleg a tanárokkal is ez a helyzet.


Kérdező: igen, olyan a rendzser, hogy tolja az embert a magán eü-be. (De a magán eü-be is simán lehet, hogy pont ugyanazt a nemtörődömséget kapod a nagy professzortól, mint amit az államiban kapnál. Viszont velem már volt fordítva is, hogy a kórházi orvosom a saját rendelőjében látott el ingyen a covid alatt, hogy ne kelljen bemennem a kórházba hozzá, mert ott nagyüzem volt + félt, hogy elkapom a covidot. Ennyire aranyszívű, emberséges ember, pedig amúgy ő is türelmetlen, kapkodós sokszor.)

2022. máj. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igem! Neked szerencsed volt! Ezert irtam, hogy tisztelet a kivetelnek, ami termeszetesen es szerencsere van! A tobbseg viszont nem ilyen. Biztos, hogy rengeteg mindentol fugg hogyan alakul az eletut. Orulok a poziziv tapasztalatodnak!
2022. máj. 28. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!