Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyre nagyobb veszélyt jelent...

Egyre nagyobb veszélyt jelent a koronavírus ismételten ránk. Felvetted már idén az utolsó hónapokban az újabb adag védőoltást, vagy jövőre tervezed?

Figyelt kérdés

Németországban már a zárt események és főleg a tömegek kerülésére, maszkviselésre és ismételt oltásra szólított fel az egészségügyi miniszter, olyan a koronavírus-helyzet.


[link]



dec. 30. 09:35
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, rossz napod van? Vagy mitől vág ennyire földhöz, ha valaki nem oltatja be magát? Nem vagy normális, komolyan mondom. Menj és vedd fel az oltást, mit érdekel, hogy más felveszi-e? Ha lezárások lesznek (nem lesznek), az oltottak se mehetnek majd ki, csak mondom... :)
dec. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

"Vagy mitől vág ennyire földhöz, ha valaki nem oltatja be magát?"

Az szomorít engem el, hogy az orvostudomány valódi érvei helyett az összeesküvés-elmélet terjesztőknek hisznek azok, akik nem oltatják be magukat. Akik beoltatták magukat, ezen hazugságok miatt azt hiszik, hogy az oltás miatt lettek más betegségeik hónapokkal, évekkel később. Miközben 2020 előtt is léteztek betegségek, nem kellett a kialakulásukhoz védőoltás.


Óriási kárt okoztak azok, akik lejáratták a koronavírus elleni védőoltásokat. A média és a közösségi oldalak szerepe ebben óriási.

dec. 30. 10:48
 13/34 anonim válasza:
100%
A tapasztalataimnak hiszek.
dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok oltásellenes. Van 3 oltásom. Ennyi elég. Orvosok se ajánlják már, csak a krónikus betegeknek. Akkor meg minek? Feleslegesnek érzem. Influenza ellen se kér mindenki oltást.
dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
De téged miért bánt ez ennyire? Irigyellek,hogy ennyi időd meg energiád van ezzel foglalkozni, de nem fogsz tudni másokat megtéríteni. Látod,hogy hiába az ezerféle vírus, tele az összes pláza, vásárok, stb, maszk senkin szinte. Ezzel nem tudsz mit kezdeni, ha meg hergeled magad, akkor a saját immunrendszered gyengíted, ami aztán kvára nem éri meg senkiért. Mindenki maga dönti el, mit tesz a saját egészségéért. De azt is be kell látni, hogy ezek az oltások nagyon rövid tesztelés után kerültek forgalomba, és igenis van utóhatásuk. Sok olyan embert ismerek, aki betegebb volt az AstraZeneca után, mint magától a Covidtól. Olyat is, akinek a Pfizer után súlyos izomfájdalmai voltak hónapokig. Ezekkel a tényekkel lehet vitatkozni, de nem érdemes. Nekem bőven elég a három oltás, ennek ellenére most hordok maszkot, vigyázok magamra, amennyire tudok. De oltatni biztos nem fogom magam, a saját háziorvosom is mondta, hogy felesleges.
dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Beoltattam magam október végén egy negyedik Pfizerrel, csak hogy biztosra menjek. Hát sz*rt se ért, pár héttel később olyan rosszul voltam, mint a fene, és két hétig volt pozitív a covid tesztem. Pont úgy, mint a legelső hullámban, szárazköhögés, magas láz, izomfájdalmak. Ennyit a nagy oltakozásról.
dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

"A tapasztalataimnak hiszek."


Ez a válasz a tökéletes bizonyíték arra, hogy az átlagember mennyire könnyen befolyásolható és ahelyett, hogy a tudománynak hisz, inkább a hülyeség felé fordul.


Mondok egy példát. Képzeld el azt, hogy dr. Semmelweis Ignác inkább annak a kornak a tapasztalatainak hisz, amiben élt. Az akkori tapasztalat az volt, hogy a kézmosás nem fontos.


Képes lett volna felfedezni és bebizonyítani hogy az orvosoktól megkövetelt kézfertőtlenítés jelentősen csökkenti a betegségek terjedését?

dec. 30. 11:06
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

#17

Óriási tévedés! Pont úgy jött rá, hogy a kézmosás mennyire fontos, hogy azt TAPASZTALTA, hogy ha kezet mos két beteg közt, jelentősen KEVESEBB nő kap fertőzést a szülés során.

Mi azt TAPASZTALJUK, hogy az oltás ellenére pont ugyanolyan, vagy sokkal súlyosabb lefolyású a korona. Illetve RENGETEG nő tapasztalta, hogy nagyon komoly változások állnak be a menstruációs ciklusban. Vannak sokan, akiknek az oltás után pár nappal megjött, és azóta is erősebb a vérzése. Sok 40 körüli nő pedig menopauzás tüneteket tapasztal. Nekem például azóta sem jött meg, hogy megkaptam az oltást, 39 évesen! Olyan a horkonképem, mint egy 60 éves nőnek.


Ez az oltás sokkal inkább azt okozza, hogy nők milliói lesznek meddők, ezzel is kezelve a túlnépesedést. Szerinted miért pont Kínában, Indiában, és Afrikában "születnek az új törzsek"? Odamennek, leoltják a jónépet valami xarral, ami meddőséget okoz, és pár évtizeden belül kevesebb gyerek születik.


Pont a napokban olvastam, hogy Kínában soha nem született ennyire kevés gyerek, pedig az egykepolitikát is megszüntették. Na vajon miért?

dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagember a saját tapasztalásanak hisz. Beadattam magamnak 3 oltást, előtte szuperjó volt az egészségem, évente egyszer voltam náthás két napig. Az első két Astra után (mert nekem az első kettőnek azt adták) hetekre kiestem a melóból, olyan mellékhatásai voltak, a korosztályomban (akkor voltam 33) mindenkinek, kivétel nélkül súlyos dolgokat okozott. A harmadik oltásom Pfizer volt, amit mindenki agyon istenített, hogy mekkora privilégium Pfizert kapni. Nem tudom, az megvan-e, hogy a "kiemelt dolgozók" elsőnek is már a Pfizert kapták, az volt a "good shit", a pórnép meg Szputnyikot, Astrát, kínait. Na a Pfizer után indult csak be igazán. A havi ciklusom felborult, izomfájdalmaim voltak, sz*rul voltam. Kivétel nélkül az összes dokim, nőgyógyász, endokrinológus, háziorvos kérdezte, kaptam-e oltást, mit és mennyit. Nem véletlenül.

És most jön a lényeg: mindhárom oltás ellenére az eltelt közel 3 évben vagy egy tucatszor elkaptam a covidot, ugyanolyan súlyossággal, mintha nem kaptam volna oltást. Ágyban hetekig fekvős, fulladós, munkából kiesős, magas lázas beteg voltam akkor is, amikor már az x-edik hullám volt, mások meg kettőt tüsszentettek tőle. 3 oltás után, úgy, hogy az oltások előtt semmi bajom nem volt szinte soha.


Szóval nekem kerepelhetsz, hogy ki a hülye, meg ki nem. Felvettem az oltásokat, mert akkor úgy éreztem, az a helyes. Megbántam? Igen. Felvenném most is? Nem gondolnám. De azt gondolom, hogy az elvakultságod ugyanannyira felesleges az oltás kapcsán, mint az oltásellenesek szenvedélyes tiltakozása. Vitatkozhatsz a tapasztalataimmal, én éltem meg őket, nem te. Szóval linkelhetsz akármit, meg érvelhetsz, engem nem fogsz meggyőzni. Mindennek ellenére én is hordok maszkot, figyelek, hogy ne kapjak el semmit.

dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
De miért kevered ide a kézmosást meg az átlagember "tapasztalását?" Semmelweis nem volt átlagember, orvos volt,tudta mit csinál. Az a baj, hogy szenvedélyesen érvelsz valami mellett, amiről mindenkinek más megtapasztalása van, szó szerint. Nemhogy szenvedélyesen, arrogánsan, lenézően. Akkor kérdezek én: hordasz most maszkot? Figyelsz a vitaminbevitelre? Mosod a kezed rendesen? Fertőtlenítesz? Mert ezekkel szerintem előrébb vagy, mint azzal, hogy szaladsz oltást felvenni, de ha jólesik, csináld!
dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!