Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Középiskolai orvosi vizsgálato...

Középiskolai orvosi vizsgálaton miket néznek, milyen vizsgálatok lesznek?

Figyelt kérdés
Menni ruhát kell levenni elég a pólót felhúzni?

2017. nov. 27. 13:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:

Nem akarlak meggyőzni, de az fontos lenne, hogy ne vezess félre másokat szándékosan! Márpedig rendszeresen ezt teszed, amikor valótlanságokat állítasz és a magánvéleményedet tényként közlöd, pedig ismered a szabályozást. Nem lenne szabad másokat arra buzdítani, hogy tagadják meg a vizsgálatokat, még akkor sem, ha te korábban azt írtad, téged nagyon kellemetlenül érintettek azok!

Most például azt írtad, hogy "A nemi jellegű problémák kiszűrése nem az iskolára vagy a háziorvosra tartozik,".

A valóság ezzel szemben az, hogy az iskolai szűréssel kapcsolatos rendelet (51/1997. (XII. 18.) NM rendelet) 6-18 évesekre vonatkozó részének első pontja: "a) teljes fizikális vizsgálat", ami a test teljes vizsgálatát jelenti.

A házi gyermekorvos kompetenciáiról itt találsz részletes leírást:

[link]

Itt sok egyéb mellett a "Nefrológia" résznél az is le van írva, hogy "Fizikális vizsgálat (különös tekintettel a külső nemi szervek fejlődési rendellenességei),". Itt tehát a súly és vérnyomás mérés mellett ez a feladat is konkrétan szerepel.


Azt is írtad, hogy "erre nem lehet embereket kényszeríteni már bocs,mindenkinek szuvenír joga hogy eldöntse mikor óhajt és kihez elmenni".

Már régen pontosan tudnod kellene, hogy az erről szóló rendelet kötelező vizsgálatot ír elő. Az államnak joga van bizonyos dolgokat előírni az állampolgárok érdekében, ami jelen esetben minden diákra kötelező. Nincs mérlegelési lehetőség, a gyereknek (de még a szülőnek sincs) szuVERÉN joga eldönteni, hogy szeretné-e a vizsgálatot.


Szerinted "Bizony sért jogokat,ami kényszer hatására történik,ez nem egy kis sima vizsgálat,nem olyan testrész és olyan vizsgálat amit bárkinek megmutatunk,amit bárkivel elvégeztetünk.". Ezzel szemben a valóság az, hogy az ezzel kapcsolatos ombudsmani jelentés (az AJB 6790/2010. számú ügyben) nem vitatja a vizsgálatok szükségességét, csak annyit ír, hogy a szülő írásban jelezheti, ha a vizsgálatokat a háziorvossal szeretné elvégeztetni, és ezt az iskolaorvosnak a tanuló orvosi kartonján rögzíteni kell. Ugyanakkor azt is írja, hogy a teljes fizikális vizsgálatba a nemi szervek megtekintése is beletartozik.


Az Országos Gyermekegészségügyi Intézet nyugalmazott főorvosa dr. Aszmann Anna pedig így fogalmaz az ezzel kapcsolatban írt tanulmányában:

"Tehát azok az orvos kollégák, akik ragaszkodnak a levetkőztetett állapotban történő vizsgálathoz, csak a szakmájuk szabályait követik, hiszen csak így lehet felismerni a mozgásszervi rendellenességeket, a bőr egyre gyakoribb melanóma gyanús elváltozásait, a külső nemiszervek fejődési rendellenességeit, a visszamaradt herét, amely meddőséghez vezethet. Az iskolai szűrésekről szóló adatok még mindig jeleznek számos olyan problémát, amelyet kisgyermek/óvodás korban kellett volna felismerni. A tanulók megtanítása a mellek önvizsgálatára és a herék tapintására nagyon fontos népegészségügyi feladat".

2018. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:

Nyugodtan írogathatsz ilyeneket,nem tudsz meggyőzni.


Mint írtam nincs leírva csak fiúkra vonatkozna bármely vizsgálat.A nemi fejlődés továbbra sem a fitymaszűkületet jelenti!


És sok helyen eltekintenek tőle az orvosok is és az orvosok között is ebben a témában is ellentmondások vannak,tehát sokan nem értenek egyet vele,lányokra nézve meg főleg eltekintenek tőle!


A vizsgálat hiányát,aki eddig nem vett részt és erről írt,az annyit írt hogy a kartonra rávezették és ezzel vége is volt a történetnek.(de írtam sok orvos maga eltekint tőle,mert úgy gondolja ha nincs meg hozzá a kellő feltétel,hogy diszkréten elvégezzék el kell tekinteni tőle)



A ruházat levétele továbbra is adott vizsgálathoz való szükségességet jelenti,nem az orvosnak mi kényelmes és mi gyorsabb!Tehát a fiatalnak is ugyanúgy vannak jogai és az orvos továbbra is tanult elviekben,hogy arra kellene törekednie minden vizsgálatnál hogy a betegre is tekintettel legyen.



Ahogy a csoportos vizsgálat sem elfogadott.


Akármit írhatsz,nem értek egyet vele.

És senkit nem fogok arra buzdítani,hogy hagyja hogy bármit és bárhogyan megtehessenek vele,mert indokot ugyebár mindenre lehet találni kortól,nemtől függően.


Az orvosok sajnos nem arról híresek,tisztelet a kivételnek,hogy akit éppen vizsgálni fognak arra is tekintettel legyenek,szem előtt tartsák,hogy az érzéseit,mivel nem állatok vagyunk,vagy nomád népcsoport ahol a ruha nélkül császka elfogadott,bár azok is ágyékkötőbe futkosnak.



Elváltozás bármilyen korban kialakulhat kortól és nemtől függetlenül.Indokot meg mindenre tudnak kreálni,de nem kell hogy ezzel bárki egyetértsen és fejet hajtson.

Némi beleszólás továbbra is van és nem is kell mindent hagyni.


Nem az összes vizsgálat megtagadására buzdít itt bárki is.Ez egy folyton aktuális kérdés,mind fiúk,lányok,sőt felnőtt emberek megállás nélkül írnak ki ilyen jellegű kérdést amin el kellene gondolkodni talán.Nem egy embert zavar,nem egy ember van aki nem ért vele egyet,akkor nem lenne annyi kérdés.


A vizsgálat menete és maga a vizsgálat sem korrekt senkire nézve se.

2018. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:

Off:


És az általad említett vizsgálat nem minden diákra kötelező,hisz eltekintenek tőle!


Tehát van lehetőség az eltekintésre!



És nagyon sok helyen igen felszínes a vizsgálat(,de továbbra sem szerepel sehol hogy fitymaszűkületi vizsgálat vagy hogy csak fiúk szó) ,húzd magadnak hátra ugyebár...

Mint írtam sokak arról számoltak be csak mereven látni hogy baj van,ezt hogyan veszi észre bárki is,ha nem mondja az illető...



És az általad említett Dr. Nő arról ír vannak problémák de nincs szám,hogy mennyi amiket kis korban(ovi) vagy csecsemőkorban kellett volna felfedezni.Egyszerű iskolás kor előtt kell alaposabb szűréseket végezni.

Továbbra sincs számadat mennyiről van szó.


De egy pár problémás fiatal miatt nem lehet mindenkire rákényszeríteni.

Gondolj bele fitymaszűkület felnőttkorban is kialakulhat,és akkor mert valakinél kialakult ezentúl mindenkire rá kell ezt kényszeríteni.


És mindkét nemnél lehetne gondot találni,ha nagyon keresgélünk főleg.

De ettől nem lehet mindent mert valaki valamit kitalált rákényszeríteni.



Tüdőrák és gyakori még sincs már kötelező tüdőszűrés csak bizonyos munkakörben.

2018. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:

Off:


A tanulmányokat meg azért hagyjuk mert sok helyen egy ember(ovoss) kitalálta pl a körülmetélést és előnyöket próbált keresni,indokolni mért vegyél el a gyerekek jogát a saját teste feletti rendelkezéstől és erőszakkal babaként ezeket a kisgyerekeket körülmetélték,lehetett olvasni,volt aki azt merte állítani pár napos korban még nem fáj a gyereknek,így érzéstelenítés nélkül végezték el rajtjuk.(Ehhez nem kell diploma az oltásnál is sírnak,hogy ne fájna)

Kitalálták milyen előnyei vannak és közben kiderült hogy ha a metéletlenekhez viszonyítja az általa említett betegségeket igen kis arányról beszélünk,mint különbség,nincs valódi indok,mert nem fog biztonságot adni.


És jelenleg is komoly vita zajlik ebben a témában.Sokan ellenzik!!!


Tehát az orvosok is megcáfolják egymást,egyik így gondolja,másik meg úgy.



Off:


A vizsgálatok terén az orvosok és az orvosi személyzet sincs egy állásponton,ott is van aki nem ért egyet a móddal,aki nem ezt látja megoldásként.

2018. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:

Feljebb olvashattad, hogy mit jelent a teljes fizikális vizsgálat. Ezt nem lehet másképp értelmezni és ne tegyél úgy, mint ha nem tudnád, hogy nem a nemi fejlődés értékeléséről beszélünk, amelyik vizsgálat elvégzése egyébként ruhában szintén nem lehetséges! És valóban nincs benne, hogy csak a fiúkra vonatkozik, de anatómiai okokból nyilvánvalóan van eltérés a fiúk és lányok vizsgálatai között.

Azon a tényen, hogy a vizsgálatok kötelezőek, nem változtat az, hogy hány embernek sikerül elbliccelnie vagy megszegnie őket!

Megint mellébeszélsz! A gyerekek jogai alatt az előbb még azt értetted, hogy mindenkinek joga lenne eldönteni, hogy mikor milyen vizsgálatra megy. De már tudod, hogy ez nem így van. Ne keverd most bele a vizsgálatok körülményeit, mert azzal én is és az összes említett forrás is egyetért, hogy a gyerekekre tekintettel kell lenni! De ez továbbra sem jelenti azt, hogy a vizsgálatok nem kötelezőek! Senki nem várja el, hogy ezzel egyetérts, de az elvárható, hogy a véleményedet ne úgy közöld, mint ha azok tények lennének!

Nincs szám arról, hogy mennyi betegséget kellett volna kiszűrni, vagy inkább te nem ismered ezeket a számokat? Nem mindegy!

A felnőttkori fitymaszűkületet ne keverjük bele, mert itt nem felnőttekről van szó! A gyerekekre, ahogy azt láthattad, más szabályok vonatkoznak!

Itt nem csak egyetlen tanulmányról volt szó! Több hivatalos szerv többféle, de egységes állásfoglalásáról és szabályokról.

2018. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
Hú ti milyen iskolákba jártok.Màr csak ez hiányozna.Jézusom.Fúj.
2018. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:

Off:


Amit én írtam az sem egyetlen tanulmány vagy egyetlen egy orvos irománya és véleménye volt.És nem is egy országé,hanem országoké és komoly viták mennek és vélemény különbségek.



18 éves gyerek elvileg nagykorú már.



De mint írtam a nemi fejlettség értékelése azt jelenti hogy nemileg elég fejlett e a korához képest az illető,ami szintén nehéz kérdés.Nem de?(itt van a csupaszítás kérdése,és a vérpéniszé is akár,honnan tudja az orvos hogy egy 14-15 éves nem serdül azért csupasz vagy a mai hóbortnak él,honnan tudja azért 5 cm vert vérkuki vagy azért mert gond van.Nem mérnek és rögzítenek adatokat hogy tavalyhoz képest vagy 2 évvel korábbi adatokhoz képest az illető fejlődött vagy sem.Mert nem erre irányul a vizsgálat csak a neve)


Az iskolákba nem ezt csinálják,nem nemi fejlettség vizsgálata van.Ezen mit nem értesz.


Persze a lányok anatómiája eltér,de ott is lehetne mire hivatkozni.Ott csak megkérdezik menstruál e és ennyi,de honnan tudja tényleg.

Ott is lehet külső ránézésre is látni dolgokat.


De mint mondtam az iskolákban nem nemi fejlettséget néznek valójában.

És mint írtam sokszor a magadnak húzd hátra a vizsgálat,ez meg mi.

Ez meg mi?


Én nem azt mondtam/írtam,hogy mindent tagadjanak meg,ne forgasd ki a szavam,itt végig ketten intim vizsgálatról beszélünk és arra írtam igen is egy fiatalnak is joga kellene hogy legyen hogy eldönthesse kivel és hogyan végezteti és mikor el a vizsgálatot.Intim jellegű szűrésre főleg ahogyan( mert nem épp kulturáltan végzik el) ez igen is számít.


Felnőttként sem engeded akárkinek,akárhogyan mert nem mindegy neked.A gyereknek,a fiatalnak sem mindegy!

Ha kis kamasz lányokhoz vonulna be 2 férfi orvos hogy vegyen le mindent mert a kedves orvos nem bír várni,letolja,lábakat szét,mert csak oda kukkant,csak oda néz,mindjárt kiakadnának a szülők.

Hidd el fiúknál sincs ez másképp.


Ez a kérdés hogy mennyire kell levetkőzni,mit vizsgálnak ez minden korosztályt érint.Aktuális és beszélni is kell róla,nem hagyni mindent.


Csak mert fiatal valaki,iskolába jár még,nem gondolom,hogy neki ne lehessenek jogai,vele bármit megtehesenek.


Senki sem tud számadattal szolgálni,nem csak én nem.Senki se tudott számokat mondani!!!

És a statisztikára se lehet adni,mert velünk is csináltak név nélkül anno ilyen kérdőívet a mai fiatalokról(egész suli),és név nélkül is mindenki vagánynak,bulizósnak állította be magát.Meg nem könnyű statisztikát csinálni,pl 2 vagy 3 évvel ezelőtt a munkahelyem közelébe lévő 8.-as fiúk tök magok voltak,most meg az utóbbi évben magasak.Ez nem olyan egyszerű.


Ahogy egy felnőtt embernek ciki,kellemetlen az egész vizsgálat,ideges ha el kell mennie szűrésre,pedig általában magán rendelésre megy,utána néz kihez megy,mi lesz ott úgy egy fiatalnak hogy ne lenne az.

A felnőtteknek sem tetszene ha erre rákényszerítenék őket.


Nem vezetem fére őket,senki sem fogja ha nem akarnak lefogni őket és úgy megvizsgálni.Mondom akik eddig írták annyit írtak hogy a kartonra ráírták nem vett rész és itt volt a vége.Sok helyen meg nem is volt vizsgálat.



Mindegy mit találnak ki,milyen indokot keresnek ez így nem helyes.

2018. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:

Off:


Mondom nincs rendes/valódi adatrögzítés,hogy fejlődött vagy sem a gyerek a korábbi évekhez képest valójában,hanem annyit írnak fel a korának megfelel.Nincs valódi adat.Csak ennyi.


És a fitymaszűkület az nem nemi fejlődés,nem is halálos kor,és nincs is pontos adat,az meg nem vizsgálat hogy húzd magadnak hátra.Ezt hányszor írjam le


És nem csak fiúkra vonatkozik.És továbbra is egy fiatal is ér annyit mint egy felnőtt,nem gondolom,csak mert fiatal őt meg lehet alázni.Nem nomádok vagyunk,már írtam.

2018. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:

Off:


Ja és amikor régen sokan lavórba tudtak csak lemosakodni(50-60 éves vidéken élők) akkor mért nem volt szükség erre a vizsgálatra,hogy hogy semmi bajuk és apák lettek?

De akár 80-90-es évek szülőttjeinél is kimarad,semmi bajuk.



Kicsit furi?

Ez mostani eltúlzott módi.

2018. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
Nem tudom miről vitáztok jóval fiatalabb vagyok és ezek nem igazak.Jézusom,pont amilyen szégyenlős,meg lelkizős vagyok ez hiányozna nekem.
2018. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!