Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaza lehet az orvosnak?

Igaza lehet az orvosnak?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta nagy manduláim vannak, voltunk többször fül-orr-gégésznél, egyszer volt róla szó, hogy ki kell venni, mert nagy, de ez annyiban is maradt. Azóta eltelt jó 10 év, jelenleg 25 éves vagyok. Ma reggel voltam a házi orvosomnál, aki megdöbbent, hogy mekkorák a manduláim, nagyon csúnyák, hogy így be vannak gyulladva.

Jeleztem neki, hogy már több 10 éve ilyen, 25 év alatt mindössze kétszer volt bajom vele (begyulladt).


Most persze elültette a bogarat a fülembe: lehetséges, hogy baj van? Én laikusként úgy gondolom, hogyha baj lenne, be lenne gyulladva, akkor minden nyelésem igen csak fájna.



2019. aug. 2. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi évtizedekben alapvetően megváltozott az orvosi vélekedés a garatmandulákat illetően. Korábban a gyakori mandulagyulladás vagy felsőlégúti betegségekre való fokozott hajlam esetén javasolták, a mandulák mihamarabbi eltávolítását. Ma a manduláknak az immunvédekezésben betöltött szerepére hivatkozva (és persze a korszerű antibiotikumok támogatása mellett) a végsőkig megtartást javasolják. Viszont az is igaz, hogy a mandulakövek kialakulása, baktérium gócok létrejötte csak úgy ránézésre nemigen megítélhető és talán már lehet az eltávolítás mellett dönteni. Állítólag felnőtt korban már sokkal fájdalmasabb és lassabban gyógyuló beavatkozás.
2019. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Anno gyerekkoromban háziorvos már kivette volna, gégész nem látta akkor sem értelmét, pedig sokszor be volt gyulladva. Menj el gégészetre és ott kérdezd meg mi legyen, de ha nincs panaszod akkor felesleges tortúra.
2019. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!