Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől ennyire rossz az általán...

Mitől ennyire rossz az általános egészségügyi helyzete az 50 felettieknek?

Figyelt kérdés
Nemtől függetlenül, nagyon sok, idősnek még egyáltalán nem mondható embernél látom, hogy lassan, kapaszkodva szállnak le a buszról, nagy súlyfelesleg van rajtuk, egy minimális kocogás is baromi nagy megterhelést jelent számukra.
2019. aug. 28. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a 30 körülieket, a nagy részül elhízott, sosem sportolt, csak "még" tudnak mozogni.

MO-on nem igazán van kultúrája annak, hogy valaki figyeljen arra, mit és mennyit eszik, sportoljon, normál súlya legyen fiatalon is, és ilyen feltételek melletet törvényszerü az, hogy 50+ éves korban már tönkrementek fizikailag (IS).

2019. aug. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos igen.
2019. aug. 28. 07:44
 3/9 A kérdező kommentje:
Én 35 vagyok. Van velem egyidős ismerősöm, akinek már komoly emésztési panaszai vannak ebben a korban...
2019. aug. 28. 07:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Én egyébként a másik véglet vagyok. 30 után kezdtem rendesen odafigyelni a táplálkozásra és a sportra, a 30 kilós feleslegemet sikerült is ledolgoznom. Nagyon bánom már, hogy kövéren töltöttem a 20-as éveimet.
2019. aug. 28. 07:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 50 körül kezdtem el odafigyelni magamra jobban (igazán nem voltam elhízva, de +10 kiló volt rajtam) és kezdtem észrevenni, hogy nem megyek, hanem "mászok" a lépcsökön, meg kezdek öregesen mozogni.

Ez annyira nem tetszett, hogy elkezdtem sportolni (súlyzókkal, de otthon) meg az étrendemet is átalakítottam, - továbbra is jó ízü ételeket eszem, de a mennyiség és az összetétel erösen kontrollált.

Most, 10 év után a fölöslegem már rég eltünt (36-os méretet hordok) és a mzgásom egy 25-30 éves szintjén van, meg az orvosi értékeim is ennek a kornak megfelelöek, nem pedig a biológiai koromnak.

2019. aug. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egészségtelen életmód :) én nagyon fiatal vagyok és egészségesen, környezettudatosan próbálok élni. Nem értem hogy ez néhány idősebb embernek miért nehéz.
2019. aug. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lustaság, igénytelenség, nemtörődömség. Nem terveznek a jövőre, csak a mának élnek és rettentő egészségtelenül táplálkoznak.


Persze vannak kivételek, nekik minden elismerésem..

2019. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nekem is van egy olyan érzésem, hogy sok ember esetében igazából igénytelenségről beszélhetünk.
2019. aug. 28. 12:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Az hagyján, sok esetben még büszkék is arra, hogy nagydarabok, főleg a férfiak büszkék a 100+ os súlyukra. Végül is ing vagy öltöny alatt akár még úgy is tűnhet, mintha 30 kiló izom volna ott, nem pedig sörhas, meg hájas kéz,láb.
2019. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!