Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az miért divat, hogy bántani...

Az miért divat, hogy bántani kell valakit, hogy vékony, mert "anorexiás"?

Figyelt kérdés

Vannak tényleg életveszélyes esetek, meg vannak, akik direkt éheztetik magukat, mert testképzavarral rendelkeznek, mert ez az anorexia.


Attól mert valaki 170 centi és 50-1-2 kiló, még nem anorexiás és főleg nem tizenévesként. Nm értem az embereket és ezt a modern világ egyik hátulütőjének tartom, mert semmi sem jó.


2019. aug. 30. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek mindenkit bántanak. A kövéreket, a soványt, a szemüvegest, a vörös hajút, a szeplőst.


Ne vedd magadra, majd kinövik.

2019. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is vékony alkatú vagyok. Bár most már elkezdtem edzeni, hátha elérek vele valamit. Ha tudnád hányszor megkapom, hogy "jaj de sovány vagy! fogytál?" Már rosszul vagyok ettől a mondattól. Fel sem fogják hogy ez legalább olyan sértő, mint egy túlsúlyos embernek azt mondani, hogy "jaj de kövér vagy!" Igazából az emberek csak nem bírják befogni a szájukat és muszáj valamit okoskodniuk.

Az az taktikám, hogy ha jönnek ezzel, hogy sovány vagyok, akkor visszaszólok, hogy "hát nem lehet mindenki kövér" :) Aztán mindenki vonjon le belőle azt, amit akar.

2019. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a felettem íróval.


Hogy képzeled, hogy van rajtad sapka? Ja, hogy nincs? Akkor miért nincs rajtad sapka, megmondanád?



Ha nem lennél "anorexiás", akkor túl szőke lennél, vagy sötét, vagy szőrös, vagy valami. Főleg a tiniknél, ez nagyon megy. Én dagadt voltam (vagyok is, de valahogy a felnőttek nem szólnak be). Tudom, hogy nem segít, de csak tudd, hogy egy pár éven belül le fognak csillapodni a dolgok. Addig is pedig ne hallgass rájuk. Volt nekem olyan barátnőm, aki 15 évesen 172 cm volt és 44 kiló. És nagyon nem anorexiás.


Esetleg, próbáld meg egy pár hét múlva elmesélni nagy lelkesen az osztálytársaidnak, hogy sikerült felszedned magadra egy kis súlyt, és most már mittomén 58 kiló vagy! És milyen jó, és tök jól érzed magad stb. Senki nem fogja tudni megmondani, hogy ez tényleg így történt-e és lehet, hogy így abbahagyják a cikizést és áttérnek valami másra.

2019. aug. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem az osztálytársaim piszkáltak miatta, egyáltalán nem, más is volt vékony.


Felnőttek, anyukák stb.

2019. aug. 30. 22:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert a felnőttek minimum 70%-a dagadt. Ez egy (vélt) önigazolás maguknak, hogy nem ők a dagadtak, hanem más a sovány, sőt anorexiás.
2019. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!