Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Indokolatlan túlsúly?

Indokolatlan túlsúly?

Figyelt kérdés
Férjem jelentős súlytöbblettel rendelkezik, 130kg. Fizikai munkát végez, Napközben 4szendvicset visz magával itthonról. Ha hazajön 6 körül, azt eszi mint én ebédre, de nem mondanám hogy annyira brutál mennyiségben, ami indokolná ezt a súlyt. Rengeteg folyadékot fogyaszt (4,5-5l), szinte csak bubis vizet. Naponta többször (2-3) végzi a nagydolgát, rengeteget szelel (hacsak ez nem tipikus pasis szokás). A kasszánk közös, nincs feltűnő kiadás ami esetleg magyarázna napközbeni plusz étkezést. Őt abszolút nem zavarja, engem főként az zavar hogy nem értem honnan ez a súlytöbblet. Milyen egyéb tünet nélküli betegség állhat a háttérben, ha esetleg erről van szó?
2019. aug. 30. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén nem tudom, de hadd írjam le magamat. 183cm/110 kg férfi vagyok. Kb 3 hónapja alig eszek, d.u.5 után semmit, egész nap jóformán csak iszok. Állítom, hogy anyukám 3 macskája többet eszik, mint én. Azt hittem, hogy vészesen le fogok fogyni, de nem, egy dekát se fogytam a nyáron. Pedig könnyű fizikai munkát végzek, minden nap (!!) bicajozok, és/vagy sétálok. Ez a rejtény nem az ufók.
2019. aug. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenesetre nem árt kivizsgálni. Nem mindegy, mekkora az a szendvics, és mi van benne, esetleg még vásárolhat mellé is valamit, és lehet, hogy erős csontú és izmos, az is súly. Nem biztos, hogy háj.
2019. aug. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Egy megpakolt szendvics min 320-350 kcal vagyis a 4 szendvics 1280-1400 kcal

Vacsija is min 1500 kcal

Ha mást is iszik mint bubis víz, az megint hozzáad, hopp 3000 kcal / nap

2019. aug. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az utolsó válaszolónak igaza van. Nem mindegy, hogy még is milyen kenyérből van a szendvics, mekkora szelet kenyérből van, illetve hogy mi van benne. Mert bizony lehet nem tűnik soknak kinézetre, de viszont kalóriára lehet hogy sok. Szóval szerintem próbáld meg megszámolni, hogy azokban a szendvicsekben mi van, hány gramm, stb. Mérd le. Azután megtudod a kalóriát. Illetve az ebédet is. Lehet tényleg viszonylag kevés kalória fog kijönni, kitudja. Ha tényleg kevés kalória, akkor pedig nem ártana kivizsgáltatnia magát.
2019. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Férjem ugyanígy van. Kőműves ként dolgozik, itthon maszekol szóval egész nap mozog. Egészségesen táplálkozik mert én készítem a reggelijét és az ebédet amit vacsira eszik meg. Max 1500-2000kcal-t eszik. És csak hízik. Én sem értem.
2019. aug. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4 teljes kiőrlésű zsemle. Vagy margarin, vagy camping sajt, a feltét kb 3 dologra korlátozódik: vagy párizsi, vagy szalámi, vagy gépsonka. Esetenként paprika vagy paradicsom. Nem giga szendvicsek, pár szelet felvágottal. Semmi extra. A vacsija átlagos, nem diétás. Azt a napi 4 szendvicsnek megfelelőt én is beviszem bőr alá, csak reggel és délután. Ő meg este "ebédel". Én sem vagyok pillangó (174cm/75-80kg), de ez szerintem indokolatlan.
2019. aug. 30. 23:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg izmos. Dehát látod a testén, hogy hájas vagy izmos!
2019. aug. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szó se róla, van izom, de a pocak az nem hazudik.
2019. aug. 31. 00:53
 9/10 anonim ***** válasza:

1 evőkanál margarin 60 kcal, 5 szelet szalámi 200 kcal, 1 teljes kiőrlésű zsemle 150 kcal. Szóval 1 szendvics 400 körül lesz, 4db az 1600 kcal, egy átlagos ebéd 1400 kcal, ráadásul ezt írtad: "de nem mondanám hogy annyira brutál mennyiségben", szóval azért megrakja rendesen, vagy vesz mégy egyszer, úgyhogy könnyen lehet, hogy több, mint 1400. Már most min. 3000 kcalnál tartunk, ami nagyon nem kevés, és akkor még a reggeliről nem is szóltál, meg az aprólékot sem számoltuk. De legfőképpen nem tudunk arról a legalább 100 napról, amikor nem melózik és biztos nem ezeket eszi, mínusz meló ugyebár.

És igen, a legtöbb túlsúlyos egyáltalán nem gondolja azt, hogy sokat eszik, lám a fentiek sem tűnnek annak leírva. Valójában pl 80 kg súly megtartásához meglepően keveset kell enni így "darabra", ami felette van, az mind hízást fog okozni.

2019. aug. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es, eltúloztad te azt a 200 kalóriás felvágottat egy-egy szendvicsbe, azon kívül 130 kilóra 3000 kcalória fizikai munkánál egyáltalán nem sok. Még egy kisebb testűnek is megvan annyi a szükséglete.
2019. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!