Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Annyira kimerültnek érzem...

Annyira kimerültnek érzem magam, mit gondoltok, mitől lehet, hogyan lehetnék jobban?

Figyelt kérdés
Oké, hogy depresszióban szenvedek, ez biztos nagyon megterhelő a szervezetemnek. Reggel erős kávé, délután már xanaxok. Emellett a hátgerincemmel is van probléma sajnos. Életkedv nincs. Sírni nem tudok. Pedig az is segítene valamit. Nemrég a néném temetésén voltam, azt hiszem az is felkavart lelkileg. De muszáj volt elmennem, az unokatestvéreim miatt. Nem bírok menni sem már. Mintha le lennék terhelve. Nem tudom ha sétálnék, jobb lenne-e vagy rosszabb. Túlsúlyos is vagyok. Akartam masszőrhöz menni, de elutasított. Pedig nagyon jó lett volna fájnak a hát izmaim és a váll izmaim. Vitaminok nem használnak. Köszönöm ha végig olvastad, és ha van valami tanács. El vagyok keseredve. 33 N

2019. máj. 17. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki írta fel a xanaxot? Az nem kéne, bár nem derül ki, milyen rendszerességgel, mióta szeded, nem lehet hozzászokottsági szintről abbahagyni. Alapvetően pszichoterápiára van szükség, de valamilyen szinten öngyógyítást is kell tartani, például hogy igen, elmész sétálni, még ha csak egy fél órára is, mert mozogsz, mert látsz valamit, és mert a szabadban vagy, napon, nem otthon ülsz. Járj el mindenhova, menj emberek közé. A pszichológus megítélheti, hogy esetleg szükség van-e antidepresszáns szedésére, és akkor elirányít pszichiáterhez, de attól még a pszichoterápia marad. Az segíthet a fogyásban is, mert ha rendbejön a lelked, nem fogsz pótcselekvésből enni. Mindenesetre igyekezz kevesebb szénhidrátot enni. Nem mindegy, hogy belső vagy külső okok játszanak-e szerepet, magyarán van-e valami oka vagy csak magától előállt. Mért utasított el a masszőr? De másiknál is próbálkozhatsz. Kivel laksz? Dolgozol?
2019. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon erős szorongásom van. De nem jövök rá, mitől félek, csak szorongok. Éjszaka meg jött rám olyan fura dolog. Aludtam, aztán magamhoz tértem és hallucináltam. Mintha húztak volna, aztán mintha estem volna lefelé. Aztán azt hallottam hogy anyám beszél, de nem mert aludt. Még soha nem volt ilyen. Pedig már több mint nyolc éve szedem a xanaxot. Ja, és a szám is zsibbadott. Ha nem szedném a xanaxot akkor már nem élnék. Olyan családi dolgok, amiket magamba kell fojtanom. Nem mondhatom el senkinek, azt ami bánt. Mivel velük lakok egy házban, nem mondhatok semmit, de igazából nem értem mitől félek magam sem. Engem mindenki elfojt. Mindenki lenéz engem, és átnéznek rajtam. Az én szavam, véleményem, érzésem sosem számít. Mindent magamba fojtok gyerek koromtól. Úgy érzem valóban nem számítok senkinek semmit. Hiába tudom, hogy legbelül jó ember vagyok és értékes, de ez sem érdekel senkit. Annyira rideg minden, annyira keserű. Mindenki el van keseredve, mindenki sérült lelkileg, mindenki küzd a túlélésért. Én mindezt érzem, és elkeserít. Lenéznek engem, de annyi mindent érzékelek, és sok mindent tudok és látok, de hülyének néznek. Nem tudom mit kezdjek magammal. Nem tudom mire születtem, ez a rengeteg bizonytalanság nagyon terhelő.
2019. máj. 17. 21:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebből a mérgező környezetből ki kéne törnöd. Amit hallucinációnak vélsz, az lehet, hogy csak álom volt vagy félálom. Mi a foglalkozásod, pontosan kivel élsz, hol dolgozol? Önállósodnod kéne, olyan munkát keresni, amiből kijön ha más nem, akkor legalább egy szobabérlet, de inkább egy kicsi bérelt lakás. Az nem igaz, hogy senkivel nem beszélhetsz, legfeljebb nem azokkal, akik ennyire hidegek veled, de munkatársakkal már szóba lehetne állni. De itt a gyakorin is elmondhatod, mi a problémátok egymás közt. Pszichoterápiát nem javasolt az orvos?
2019. máj. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sajnos tanáccsal nem segíthetek neked hiszen hasonló szenvedéseken megyek át.

Csak annyit szerettem volna írni neked hogy: KITARTÁST!

Ahogy olvastam a soraidat éreztem hogy egy JÓ ember írta azokat. Te egy jó ember vagy. Ne hagyd hogy összenyomjon az élet. Igenis talpra kell állni. És tudom hogy már hallottad ezeket a kliséket de tényleg így van ez. Te egy jó ember vagy és igenis kellesz a világnak!


Jobbulást és teljes gyógyulást kívánok!

Isten legyen veled!

2019. máj. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!