Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Masszőrként mennyi a napi max...

Masszőrként mennyi a napi max munkaóra amit egészségügyileg tolerálni lehet?

Figyelt kérdés

Masszőrnek készülök, külföldre alkalmazottként. Napi 8-9 órát lehet bírni heti 6 napon át, hogy ne készüljön ki az ember hosszútávon?

Mert azért ez elég kemény fizikai munka ha belegondolok. Mert napi 4-5 még belefér. De azért jóformán egész nap, gyúrni, nyomni. Szerintetek?



2019. szept. 2. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

A munkaadó határozza meg a munkaidőt .

Én tudom ,hogy kemény munka ez .Ha kikészül a kezed,nem fogsz tudni dolgozni .

Jól számold össze a kinti kiadásaidat.

Itthon is keresett ez a foglalkozás .

Nem minden arany ,ami fénylik .

Begyulladt,fájó csuklókkal nem kellesz ám kint sem .

2019. szept. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valóban itthon sem rossz, még ha csak napi 1-2 vendége is van az embernek.

Nem csak a pénz motiválna, hanem a kaland, életminőség, emberek stb..

Fiatalnak, és erősnek érzem magam. 25F De napi 8-9 óra azért nem lenne kevés..

2019. szept. 2. 19:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kezdd ennyivel. Ismerősöm masszőr és naponta csinálja is, de mikor neki kellett egy nap alatt 15 embert masszírozni, már neki is kikészült a keze, pedig az ő keze hozzá van szokva ehhez. Amúgy 4-nél több 1 nap ne legyen kezdetben szerintem.
2019. szept. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, igaz
2019. szept. 2. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyógyfűrdőknél bizony meg van a napi 15 is

15 perc gyurás,5 perc szünet. A munkaidő 9-17ig,rövid ebéd szünettel .

Egy beteg sem szeretné,ha csak simogatnák.

Az SzTK is tele van masszásra váró beteggel .

Kérdeztem is egy fiatal embertől,hogy bírja ?

Ha ugy csinálnám mindenkinél ahogy kellene ,másnap már mindkét kezem be lenne kötözve .

2019. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez is olyan ,mint a kozmetika .

Ha ügyes vagy ,jól dolgozol,még a világvégén is megkeresnek.Saját magad gazdája leszel.

2019. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 22 beteg van kiírva egy napra, de átlag olyan 17-18 masszázs van ha beleszámolom, hogy 1-2 hiányzik aznap.

5 perc szünet van a betegek között, de emellett még a pakolásokat is mi intézzük, plusz dokumentáció stb..

fárasztó az biztos, én személy szerint úgy érzem ha nem 7 órában dolgoznék hanem 8-9-ben akkor így ilyen formában teljesen kiégnék.

Volt olyan , hogy délután helyettesíteni kellett kolléganőmet, de akkor is előtte volt 2 órám hogy pihenhessek , ebédelhessek, sőt még haza is tudtam menni előtte kicsit, így ki lehetett bírni viszont éreztem is , hogy ez már sok és ezt hosszút távon nem bírnám.

Anno vállaltam munka után ismerősöket, de annyira leszívta minden energiám, hogy abbahagytam.

Néha elgondolkozom rajta, hogy én vagyok ilyen kis puhány, vagy gyengécske, de sokszor munka után olyan fáradt vagyok, hogy nincs erőm semmihez és mivel mentálisan is fárasztó ezért türelmetlenebb vagyok a magánéletben is ha arról van szó, hogy valaki beszél hozzám, mivel egész nap futószalagon jönnek -mennek az emberek és általában mindenki mesél, beszél , nekem mesélik el a problémáikat és ez bizony sokszor nagyon megterhelő tud lenni..

ezt igazából csak az értheti meg, aki benne van.

Amúgy most én ezzel a 7 órával elvagyok és szeretem amit csinálok, de ehhez az kell, hogy munka után már ne ezzel foglalkozzak mert akkor besokallok fizikailag is meg pszichésen is.

Ez így számomra teljesen rendben van , már hozzászoktam.

egy jó tanács : sportolás nélkül ezt a szakmát nem lehet hosszútávon csinálni mert előbb utóbb tényleg te is a másik oldalon fogsz kikötni és mehetsz te is kezelésekre.

Sok sikert a továbbiakban és hajrá.

Van sok szépsége ennek a szakmának és a betegek hálásak szóval tényleg hajrá..:)

2019. szept. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!