Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nézik le az orvosok a...

Miért nézik le az orvosok a betegeket?

Figyelt kérdés

Meg is kérdeztem az előbb a legbunkóbbtól, hogy mindig így viselkedik, nem szégyelli magát, erre meghökkent.

Állítólag tanulják az egyetemen, hogy a betegek is emberek (ezt tanítani kell!), de a legtöbben úgy bánnak velünk, mintha állatok lennénk.


2019. okt. 11. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Alaposan utána olvastam a betegségemnek. Nem Rózsika néni véleményét, hanem professzorok tájékoztató oldalait olvastam el. Amikor kijavítottam az orvosomat, mert tévedésből nem jó adatot mondott, na onnan minden voltam csak rendes ember nem.
2019. okt. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Aki lenézi, megveti, az valójában csak túlkompenzál: vagy a saját betegségét akarja a betegben meggyógyítani, vagy attól fél, hogy ő maga is beteg és gyönge, kiszolgáltatott és elesett lesz.


Aki orvosként lenézi a beteget, az nem orvos, csak egy diplomás, fehér köpenyes ostoba fajankó. Rosszabb esetben sarlatán.

2019. okt. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

azért nem csak ilyen orvosok vannak, tudnék rengeteg ellenpéldát mondani. a beteg stílusától is függ, milyen reakciót vált ki. én is találkoztam már mindenfélével, olyan szakemberekkel is, akiket kerülök azóta, de csodálatos emberekkel is.

szerintem nem csoda, hogy nem szeretik az orvosok, ha valaki azzal jön, hogy utánaolvasott és arra jutott, hogy neki ez és ez a betegsége van, vagy a szomszéd azt mondta. akkor kezelje magát, ha ennyire tudja. illetve aki semmit nem tesz magáért, egészségtelen életmódot folytat, aztán ha emiatt kialakul probléma, elvárja, hogy az orvos mindent helyrerakjon és visszafordítson.

az ügyvédek, a NAV ügyintézők, a pénztárosok stb. között is láttam egyaránt bunkó, szívtelen embert, de nagyon kedveseket is.

2019. okt. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

ezen már én is gondolkodtam.


persze Magyarországon sokan alapból bunkók, de a magyar orvosokra tényleg jellemző vmi megmagyarázhatatlan gőg.


gyanítom, hogy benne van az alacsony fizetés + sok tanulás miatti frusztráció, és gyanítom, hogy az egyetemen és beléjük nevelnek egyfajta felsőbbrendűségi komplexust.


annak aki meg azzal jött, hogy a beteg utánanéz az interneten a bajának, üzenem, hogy ha vmi ritkább zavarod, betegséged van, muszáj utánaolvasnod, mert az átlag orvos a büdös életben nem fog rájönni (nem is akar).


testvéremnek 26 évesen derült ki a hisztaminintoleranciája, úgy, hogy utánaolvastunk és saját pénzből megcsináltattuk a tesztet.

2019. okt. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Orvos vagyok. Volt hogy kiakadtam betegre, de lenézni csak olyan beteget nézek le, akit alapból, mint ember lenézek, mert agresszív, bunkó, veri a gyerekeit stb.


Utánanéztem a bajomnak és okoskodom... Nos ha hozzám jön a beteg rendelésre, akkor, az én véleményemre kíváncsi gondolom. Innentől fogva nagyon visszataszító az, hogy nekiáll kijavítani. Nem vagyunk tévedhetetlenek, de ha a beteg jobban tudja szerinteva témát, akkor gyógyítsa meg magát. Ami meg a professzorokat illeti, a normális orvosokat pont kiakasztja ezva tipikus tekintélyelvű a prof. azt írta ezért biztos úgy van történet. Én ismerek nem egy professzort, vannak hatalmas koponyák, meg vannak azok, akik jókor voltak jó helyen és jól tudtak segget nyalni, de szakmailag nem jók. Az, hogy valaki prof. nem jelent semmit.


Egyébként pedig el lehet menni az adott prof magánrendelésére.

2019. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Aki velem bunkó, azzal én is az vagyok. Lehet az orvos, pap, vagy bármi más. Mindenkinek úgy kellene viselkedni a másikkal, ahogy vele teszik, talán akkor a köcsögebb orvosok is változnának, de addig... Nem Istenek ők sem, hiába gondolják sokan magukról.
2019. okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Jó helyen élünk! Kilencmilliónéhányszázezer művelt, okos, jólnevelt, szakmailag felkészült betegre mindössze 30-40000 műveletlen, buta, neveletlen, szakmailag felkészületlen orvos jut! Hát jobban is teljesítünk, az biztos!
2019. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Vannak, akik tényleg nem alkalmasak orvosnak személyiségükből adódóan, ezért hiányolom én a pszichológiai vizsgálatot már a képzés elején vagy felvételkor. De ez inkább a kisebbség. Sok orvos pedig az idővel válik ilyenné, sajnos ebben a "burn out"-nak van nagy szerepe.


Én próbálok mindenkivel ugyanolyan türelmes lenni, de amikor 20x magyarázom el ugyanazt (magyarul, érthetően, ha kell, leegyszerűsítve), és a beteg nem fogadja el, amit mondok, akkor ott elveszítem a türelmem, és rövidre zárom a dolgot.

De ott van a másik oldal is, amikor a beteg a tajparaszt, csuklóból letegez, hiába kérem meg, hogy legyen szíves visszamagázni, mert nem ittunk pertut. Vagy bejön részegen verni az asztalt hülyeségek miatt... És bár legszívesebben elküldeném a halál f...ra, nem lehetek vele bunkó, mert hivatásomból adódóan sem illik leereszkedni az ő szintjére.


Egyébként engem nem zavar, ha a beteg utánanéz dolgoknak, csak az, amikor rossz forrást talál meg, megpróbálom elmagyarázni, hogy amit olvasott, az hülyeség, de nem hisz nekem. A legidegesítőbb, amikor az általam beállított gyógyszert is elhagyja valami hülyeségért. Akkor minek jött vissza kontrollra, ha úgysem hisz nekem? Csak egymás idejét raboljuk.

2019. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem mondom, hogy nem igaz, amit ítsz, mert van ilyen, hogy nemelyiknek túlzott felsőbbrendűség érzese van, de az nem feltétlen a hivatása miatt, egyszerűen ők is emberek, és mint minden szakmaban, itt is van különféle személyiségű ember. De gondolj bele kicsit az ő helyzetükbe. Napi több tucat, bajosabbnál bajosabb, emberrel találkoznak, adott esetben valóban el kell viselniük a kötekedő, nehèz természetű, bunkó beteget is, azért meg tudom érteni, hogy nem tudnak mindig kedvesek lenni. Van, hogy ezért az olyan emberrel is türelmetlenek,aki velük nem az,pont azert,mert pl. egy idióta előtte felhúzta pl. Nálunk több orvos van a csaladban, egyikre sem jellemző, az általad írt felsőbbrendűség érzés kimutatása a betegek felé. Mindketten egyenrangú félként beszélnek, bánnak a betegekkel, viszont én látom rajtuk, hogy valóban borzasztó kimerítő dolog, épp ezert mélységesen tisztelem őket. Én magam sem tapasztalom nagyon ezt a lekezelést a sajat bőrömön az orvosaimmal. Pl. a háziorvosom vegtelenül lrlkiismeretes, nem beszél a magaslóról, és teljes egyenrangú félkent való bánasmódot tapasztaltam felőle. Igaz, viszonylag fiatalabb, és nem is igen tudok érdemleges tapasztalatot mondani idősebb dokiról, de biztos közűlük se mind azt a ki ha én nem, professzoros mentalitást képviseli.
2019. okt. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
70%
Én is érzékelek egy felsőbbrendűség érzetet, velem is voltak már bunkók orvosok (néhány kivételt tudok azért mondani, aki rendes volt). Szerintem ez személyiségfüggő, lehet valaki okos és orvosira megy de egyszerűen nem tud bánni emberekkel, ilyen orvossal sokszor találkoztam, ez adottság, személyiség kérdése. Egyébként az orvos orvossal jól bánik, például én mióta jogász lettem sokszor azt hiszik, hogy orvos vagyok a dr. miatt és meglepően rendesek velem. :D
2019. okt. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!