Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félek a tetvektől?

Félek a tetvektől?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőmnél aludtam és voltak is nálunk akinek van egy huga és a húgának véresre van vakarva a feje és sűrűn vakarja is. Eléggé elhanyagolt úgyhogy betudtam annak hogy csak nem foglalkoznak vele és már meg kellene mosni mert zsíros, biztos azért vakarja. Ezután az Anyukája mondta hogy a plüsseit bezsákolják. Ekkor figyeltem fel arra hogy mivan ha esetleg tetves. Hazajöttem, megnéztük minden nap a hajam. Ennek az ottalvásnak lassan 1 hete, de már teljesen bedilizek. Vettünk Paranit tetűirtót, megcsináltam vele a hajam, kimostuk az ágyneműt. Anyukám beszélt barátnőm Anyukájával hogy nem e tetvesek, nézzék meg a gyerek fejét. Megnézték, azt mondták nem tetves de azért lekezelték az ő fejét is. A tetűirtóhoz adtak ilyen sűrű fogú fésűt és azzal fésülködök pár napja. Mielőtt lekezeltem előtte is ki kellett ezzel fésülni. Ilyen kis fehér valamik voltak a fésűn, azt mondta Anyukám hogy korpa. Tegnap kíváncsiságból megint megfésülködtem vele, kijött egy hajszálam amin ilyen fehér pötty volt, azt mondták szintén korpa. Este a fejemen volt egy bogár, de szerintem az túl nagy volt, hogy tetű legyen. Kb fél centis volt. Ma voltam orvosnál, egy védőnő megnézte a fejem, azt mondta nem lát semmit. Vettünk riasztó sprayt. Már teljesen beleőrülök. Úgy érzem mászik a fejemen. Ha minden jel azt mutatja hogy az vagyok de közben mégsem, ez hogy lehet? Mit kellene még tennem? Nagyon kétségbe vagyok esve.
2019. okt. 24. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit túlaggódod a dolgot, ha volt is, azért védekeztetek ellene. Óvatosan azért, nehogy a hajad bánja. :) Mástól is viszkethetett a feje, nekem például mániám volt kaparászni gyerekkoromban, de nem tetű miatt. Úgy érzed, hogy mászik, igen, egy pszichés, mert félsz tőle és az agyad érzetet generál, hogy véletlenül se ne vedd észre. Anyukámékhoz a közértbe bement egy nő, akinek volt, ne tudd meg, hogy vakaróztak... Semmi bajuk nem volt egyébként. :D Állítólag festett hajba nem is megy bele, szóval ha festve is van a hajad, akkor pláne nem kell félned. (Bár ez kétes információ, ennek jobban utána kell járni. :) )
2019. okt. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valószínű hogy túlaggódom a dolgot, csak szeretnék biztosra menni, hogy még véletlen se vagyok tetves. A hajfestékről olvastam, de én úgy tudom az nem öli meg őket és nem festem a hajam. Azt hittem ha védőnő megnézi és azt mondja nem vagyok az akkor megnyugszok de valahogy nem megy. Annyi ok szól mellette, amiktől teljesen beparázok.
2019. okt. 24. 09:59
 3/5 anonim válasza:

Véleményem szerint ha a védőnő és több ember is látta hogy nincs gond a hajaddal akkor annak hogy te mégis azt érzed egy oka lehet: beképzeled/bebeszéled magadnak.

Nem tudom előfordult-e már veled hasonló de én tapasztalatból mondom, hogy ha igen akkor ez elég erős ok lehet a leírtakra.

Én is voltam hasonló helyzetben mint te és pont ebben a kérdésben. Az az igazság, hogy ha ez a helyzet akkor nem tudsz nagyon mást tenni csak magadat megnyugtatni, hiszen ebben az esetben te generálod a problémát.

Nekem időbe telett még beláttam hogy ha mindenki azt mondja hogy nem(még a szakember is) akkor valami olyanról van szó amit bebeszélek magamnak és próbáltam elterelni a figyelmem,nem vakarózni,nem gondolni még csak a tetvekre sem és ez nálam bevált.

Nyilván valóan te láttad ezt a dolgot és a látott kép hogy az a lány vakarózik és te ott voltál a környezetében,közelében kezdte el ezt a dolgot benned generálni és kiépíteni.


Érdeklődve várom a válaszodat ebben a kérdésben hiszen ez mérvadó lehet az esetedben hogy volt-e már ilyen beképzelés az életedben.

2019. okt. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem öli meg őket, csak nem nagyon kedvelik a festék szagát. Idővel le fogsz nyugodni, most tetőzik ez nálad nagyon, de azért egy hét alatt elszaporodtak volna szerintem, tehát már látványos lenne. De megtettetek minden óvintézkedést, 2-3 hétig (lehet sokat is írok) még figyelgesd magadat, csak ne ess túlzásba. :)
2019. okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos volt. Be kell valljam ez egy elég rossz berögződésem, de már többször volt hogy valamitől nagyon féltem és beképzeltem. Volt konkrétan a tetvekkel is ilyen meg mással is. Eddig még nem voltam tetves és egyszerűen csak félek. Eddigieknél csak annyi volt hogy mondjuk valaki megvakarta a fejét, de most hogy a saját szememmel láttam hogy véresre van vakarva a tarkója, zacskózzák a plüssöket, ez mind arra adott okot hogy féljek. És már minden létező oldalt többször végigolvastam, néztem képeket. És ezek csak abban erősítettek hogy igazam van. Már mindenki próbál nyugtatni és el akarom ezt engedni de nem tudom minek kellene történnie hogy végre megnyugodjak. A védőnőben bíztam hogy ha ő mondja elhiszem, de attól tartok menthetetlen vagyok.
2019. okt. 24. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!