Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha nagyon...

Mit tehetnék, ha nagyon kemény a székletem és nem megy az ürítés?

Figyelt kérdés

tegnap óta küzdök,de azóta se lett eredmény.

Hashajtót is szedtem de az az egy kemény szeklet elállja az útját.

elég tehetetlennek érzem magam, hogy lágyíthatnám meg az ott lévő székletet hogy már végre menjen es megkönnyebbüljek?



2019. nov. 14. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Glicerines kúpot vegyél, attól könnyebben fog menni.
2019. nov. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Próbalj rostosat inni, vagy a joghurt is jó, esetleg a szilva
2019. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha alul "besült" a vége, felülről hiába küldi a rostosat!!

Glicerin kúp kell, legrosszabb esetben beöntés kell, vagy kézzel ki kell szedni a bekeményedett részt.

2019. nov. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Irány a patika és vegyél glicerin kúpot. KB. 60-90 percen belül hat. De, ha felnyomod, ne menj sehova és legyél WC közelben, mert az úgy meghajt, hogy csak annyi időd lesz hogy elszaladj a WC-ig. A glicerin kúp csak vészhelyzetekre való, nem mindennapos használatra. Enyhébb helyzetekre vannak gyógynövény teák. Ha most a glicerin esetleg nem hatna, akkor beöntés kell.


[link]


Amúgy igyál több vizet napjában többször is egyenletesen elosztva. Az nem jó, ha fél napig nem iszol semmit majd utána sokat, mert akkor abban a fél napban kiszáradsz és az a széklet is, ami épp azon a bélszakaszon van.


Szokták mondani, hogy több rostot kell enni. Ez igaz, de azt már elfelejtik hozzátenni, hogy a rost is csak akkor hat ha sok vizet iszunk mellé, egyébként mint a cement úgy fog működni.

2019. nov. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

glicerines kúptól 10 percen belül már mennem kellett,de nem segített mert ugyugy fájt így nem jött ki.

az idővel lehetett a baj vagy beöntés kell?

2019. nov. 15. 02:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy 10 perc után már ingert okoz, de ilyenkor meg kell próbálni visszatartani, mert a kúp még nem oldódott fel, így nem tud kellőképpen síkosítani. Ha így sem megy, akkor marad a beöntés, vagy a kézzel kipiszkálás (amit amúgy nem ajánlok, de volt már, hogy én is rákényszerültem, persze gumikesztyűvel).
2019. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg még egyszer. Fekve talán könnyebb lesz tovább visszatartania a kúpot, amíg rendesen kezd hatni. 10 perc után még csak éppen kezd hatni. Ha most sem menne, akkor beöntés kell! Ne halogasd mer egyre rosszabb lesz. Jobb szakira bízni. Állami vagy maszek. Bár szerintem maszekkal jobban járnál. Az előző linkelt egyet nézd meg, hívd fel.
2019. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eheti a joghurtot meg a rostot... Nem segit

Milyen hashajtot? Vegyel be 3 szem szuzkapszula forte-t es igyal ra nagyon sokat

2019. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!