Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kemény volt a székletem és...

Kemény volt a székletem és most nagyon fáj. Többi lent (? )

Figyelt kérdés
Ma ahogy elmentem elvégezni a nagy dolgomat nagyon kemény volt a széklet, nagyon erőlködni kellett hogy ki tudjam nyomni, viszont próbáltam nagyon nyomni hogy ne ragadjon be meg hogy ne fájjon és előbb kint legyen. Ahogy kijött éreztem valami furcsa érzést a végbelemnél, majd ahogy meg akartam törölni éppen hogy hozzá bírtam érni, meg véres volt a papír. Nagyon féltem és nem értettem hogy mi ez. Ahogy sikerült megtörölni megnéztem tükörben hogy mi van ott, hogy miért nem bírok hozzá érni, mert annyira fájt. Azt láttam hogy egy lilás, kékes pattanás szerű nagy dudor ott van a nyílásomnál, meg az mellett egy kisebb pirosabb ami "bevezet" a nyílásba. Mi lehet ez? Miért fáj ha hozzá érek? Lehet hogy túl erősen nyomtam és a széklet is kemény volt és megsértette? Arra ugye nincs esély hogy "kijött a végbelem" (hallottam már ilyet hogy mondják hogy ne üljek sokáig a WC-n mert kijön a végbelem)? Lehet hogy visszamegy ez a dudor szerű dolog ha lenyugszik a bőr meg a körülötte lévő terület? Nagyon félek, nem tudom mi lehet ez és aggódom.

2014. júl. 3. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kijött az aranyered.
2014. júl. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ez ellen mit lehet csinálni, vagy nem értem, félek mert már így is rengeteg bajom van és pedig nagyjából normálisan étkezem is, ugyanis cukorbeteg vagyok és ott be kell tartani.
2014. júl. 3. 17:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát sokféle gyógymód van rá de mindenkinek más válik be.Reparon kúp/krém,Detralex tabletta....


De mennyi idős vagy?

2014. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
15 éves
2014. júl. 3. 17:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor inkább szólj anyukádnak.Elmentek a házidokihoz és majd ő elmondja mit csináljatok.
2014. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ez biztos hogy aranyér? Nehéz kezelni illetve "eltűntetni", vagy mulasztani?
2014. júl. 3. 17:57
 7/11 anonim ***** válasza:

99%-ban biztos vagyok benne,hogy aranyér.Én januárban voltam rá műtve de ne ijedj meg nem mindenkinek csak így lehet elmúlasztani.

Krémekkel lehet kezelni de mivel ennyire fiatal vagy nem ajánlom a kísérletezést.Remélem anyud fog neked ebben segítségedre lenni és mindenképpen szólj neki erről.Nem szabad elhanyagolni.

2014. júl. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, mindenféleképpen szóltam volna neki. És amúgy ez is hasonló a többi betegséghez hogy ha időben észre vesszük és elkezdjük kezelni akkor könnyebben és gyorsabban múlik? Tehát ha például még a napokban elmennénk orvoshoz és elkezdenénk kezelni akkor kb. mennyi idő múlva múlna el? Vagy inkább úgy kérdezem hogy könnyebben múlna el?
2014. júl. 3. 18:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen könnyebben elmúlik ha időben elkezded kezelni és nincs elhanyagolva.

Nem szabad erőlködni(wc-n)meg kell mosni nagywc után mindig,kenni kell naponta többször,sok sok vizet kell inni,rostosan enni....és hamar elmúlik.Figyelni kell,hogy ne legyen székrekedésed semmiképp mert akkor viszont kijön.De el kell keserítselek ha egyszer kijött onnantól kezdve bármikor kijöhet akár akkor is ha hidegebbre ülsz.Szóval elég sok mindenre kell figyelni hogy ne legyen nagyobb.Rendesen kevés az esély hogy elmúljon,max kicsit visszahúzódik és panaszmentes leszel ha mindenre figyelsz rendesen mindig.

2014. júl. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Hát, el vagyok keseredve mert így is rengeteg problémám van, erre most még jön ez is. Igyekszem kezelni és vigyázni, viszont kicsit félek mindettől. Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 3. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!