Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Esetleírás következik. Kb. fél éve folyamatosan fájdogál a bal combcsontom úgy, hogy az egész csontot érzem a csípőtől a térdemig. Nem vészes, 10-es skálán olyan 2--3 között fájdogál, függetlenül hogy állok, ülök, alszok. Ma voltam dokinál, elmondtam a panaszomat, rögtön átküldött röntgrenre (Anglia, nem kell időpontra várni). Megtörtént a röntgen, majd 3 nap múlva megkapja a GP (háziorvos) a felvételt és beszélni fog velem.

A kérdés, hogy ez lehet-e csontritkulás (55 éves férfi vagyok) a tünetek alapján? Ha az, akkor mit tudnak vele csinálni? Kapok gyógyszert, vagy étkezési javaslatot (több calcium, tej, kevesebb bármi?) Van-e valakinek tapasztalata ilyen ügyben? Megállítható-e, visszafordítható-e, stb ?

Egy hölgyismerősünk járt úgy, hogy neki is fájdogált, aztán süti sütés közben álltában eltört a combcsontja, kórház és pár hét múlva meghalt.



2019. dec. 18. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Más a szomszédasszony és más egy 55 éves férfi. Férfiaknál eleve ritka a csontritkulás, bár van rá példa. Ezt egyébként nem RTG-vel kell megállapítani,hanem ODM, vagy DEXA vizsgálattal. Ha mégis csontritkulásod van,akkor a ritkulás mértékétől függően adhatnak D vitamint, Calciumt, ha súlyosabb,akkor speciális tablettát, vagy injekciót. Amit magad is megtehetsz a megelőzésre: vegyél D vitamint (min. 3000 E naponta), és citrokalciumot ( nem azonos a tejben lévő calcium formával!

(Röntgenre nem csak Angliában nem kell várni. A legtöbb helyen Magyarországon is azonnal megcsinálják, ráadásul a leletet azonnal a kezedbe adják.)

2019. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!