Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Isiász lenne vagy más probléma?

Isiász lenne vagy más probléma?

Figyelt kérdés

4 napja kezdődött a jobb lábamban a fájdalom. Vándorolt össze-vissza és mindig pl kocsiban való ülés után kezdett rá jobban. Far résznél is nagyon kellemetlen érzés volt. Ha megnyomtam ott azt a pontot, akkor az egész lábamban végig futott a fájdalom, egészen a lábfejig. Szúrkáló érzés, illetve több ponton mintha égő érzés lenne benne és zsiborgott is. De ezek főleg terheléskor jelentkeznek. Ha pihentetem, akkor enyhe szúrkálás van benne. Félig fekvő helyzetben erősödik. Nem dagad a lábam.

Mai nap is aztán kezdődött jobban amikor 35km-t mentünk autóval. Aztán 10 perc séta után mintha tűvel szurkalták volna a lábamat a combomtól a lábfejemig. És far részben is éreztem kellemetlen érzést. Kénytelen voltam a sétát abbahagyni. Úton haza ülve olyan érzés volt, mintha farnál nyomódna ahogy ülök rajta.

Ha isiasz, akkor nem kellene a deréknak is fájnia? És kihathat az egész lábra?


2019. dec. 21. 23:21
 1/6 anonim válasza:
Igen ischias lábba sugárzik ki többnyire. Érdemes háziorvoshoz elmenni, illetve egy neurológiai vizsgálatra.
2019. dec. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. Sajnos közbe jön az ünnep, így vagy két ünnep között, vagy új évben fogadnának biztosan, még magán helyen is.

Nem szeretek keresgélni neten mert egy fejfájásra is mit ad ki a kereső... Viszont megnéztem a szúró fájdalomra kiadta a trombózist is... Ez eléggé megijesztett most.

2019. dec. 22. 00:18
 3/6 anonim válasza:

Persze a google számos dolgot kifog még adni. De amit leírtál az alapján az ischias a legvalószínűbb.

Trombozis lehet artériás vagy vénás. Artériás trombozisnál az elzáródott szakasztól distalisan (tehát távolabb) hideg lesz a végtag, színe lilásabb, zsibbadhat érzéketlenné válhat.

Vénás trombozis esetén pedig az elzáródástól távolabb eső részen megdagad a végtag, melegebb tapintatú lesz, vörösebb színű.

Ha annyira elviselhetetlenné válik a fájdalmad, hogy nem tudsz lábra állni vagy lábfejedre ill. sarkadra nem tud állni az adott végtagban jelentlező fájdalom miatt akkor sürgősségi osztályt keress fel.

2019. dec. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod. Olyan szintű fájdalom lett az egész lábamban járás közben, hogy alig tudtam lépni. Szúrt, hasogatott, égett. A far résznél is éreztem fájdalmat, kis becsipődéseket. Muszáj voltam a sürgősségi osztályra bemenni, mert lépni alig tudtam. Csináltak color dopler vizsgálatot és D-dimer értéket is néztek, negatív volt mind a kettő szerencsére. Azt mondta az orvos, akkor biztos lumbago-isiasz.

Írtak fel gyulladáscsökkentőt.

Ez az égő fájdalom nagyon ijesztő benne. Térdhajlat belső részén és boka körül érzem. Illetve pár száz métert tudok menni, aztán már annyira szúr és hasogat, hogy meg kell állnom és befejezni azt, amit épp csináltam. Pl. vásárlást is abba kellett hagyni és haza jönni. Autóba ülés után is jóval erősebben érzem. A dopler az kimutatott volna érgyulladást vagy egyéb más gondot is? Vagy csak a rögöt zárja ki?

De hát gondolom idő kell mire ez szűnik. Semmit nem mondtak róla, hogy mennyi idő. Csak, hogy majd menjek háziorvoshoz. Sajnos csak újév első hetében fog rendelni, akkor tudok hozzá menni.

2019. dec. 25. 00:02
 5/6 anonim válasza:

Igen a doppler megmutatta volna, ha az erekkel probléma van. Pontosan azèrt csinálták meg azt a vizsgálatot, hogy magát az érrendszert érintő dolgokat kizárják.

Amit felírtak azt nyilván célszerű szedni. Pihentetés és gyógyszerszedés mellett is 1 hét biztosan kell, hogy megszűnjön a panaszod.

Háziorvoshoz pedig célszerű elmenni, hogy látja-e további kivizsgálásnak a relevanciájàt ill. esetleges gyógyszerfelírás céljából.

Sürgősségin esetleg neurológiai konzíliumot nem kèrtek neked?

2019. dec. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

Nem kértek neurológiai konzíliumot, gyorsan dobták ki az embert. Pedig reméltem egy injekciót kapok, hogy hátha enyhül az akkori fájdalmam. De semmi. Így használom amit írtak és amint rendel a háziorvosom, megyek hozzá. Illetve neurologiára, biztos ami biztos. Mert egyáltalán nem jobb a helyzet. Éjjel is felkeltem a fájdalomra. Illetve elmentünk moziba, a felétől szinte fetrengtem a székben, mert nem tudtam, hogy ülni. Minden pózban fájt a lábam a bokámig és a far rész. Az utolsó 30 perc már kész kín volt. Így holnap pihentetés lesz.

2019. dec. 26. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!