Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy kétszer...

Hogy lehet, hogy kétszer használtam ugyanazt a kábítószert, konkrétan MDMA-t, és először nagyon jó volt, másodjára viszont már panikrohamot kaptam tőle?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy majdnem 2 évvel ezelőtt 21 évesen egy fesztiválon,hirtelen felindulásból, mar enyhén ittas állapotban elfogadtunk a barátaimmal MDMA-t egy idegen társaságtól. Vízben volt feloldva, nagyjából egy pohárral ittam meg belőle. Ami utána jött, az még sokkal jobb volt mint amire valaha is számítottam leírás alapján. Teljes eufória másnap reggelig, szóval nagyjából 7 órán at éreztem nagyon jól magam, megállás nélkül. Konkrétan az életem legboldogabb 7 órája volt.

Ennek ellenére nyilván nem akarok rászokni, ezért akárhányszor kínálták az elmúlt 2 évben, nem fogadtam el, féltem, hogy valami bajom lesz tőle, úgyhogy inkább mindig nemet mondtam

Egy héttel ezelőtt, újra megkinaltak,, most mar egy megbízható társaság, es az MDMA minősége is csak a legjobb lehetett, ebben biztos vagyok. Nagyon nem éreztem magam jól az elmúlt hónapokban, szóval úgy éreztem talán meg egyszer kipróbálhatom, nem lesz belőle gond. Most többször ittam kevesebbet, alig volt bennem alkohol, es sokkal lassabban hatott

De az eufória helyett most kb. Egy fel óra múlva panikrohamot kaptam, elkezdtem izzadni, úgy éreztem megorulok, es nemsokára meghalok.... szerencsére ennek az érzésnek kb. Egy tíz perc múlva vége lett de utána sem éreztem magam jól

Maximum annyi volt a különbség hogy éberebb voltam, gyorsabban telt az idő es nem kezdtem el unatkozni, amíg a többiek reggel 6ig buliztak... utána hamar el tudtam aludni, mig két évvel ezelőtt miután elmúlt a szer hatása sokáig nem aludtam, nem volt etvagyam sem, abban ez volt a rosszabb

Ami meg a különbség, hogy 2 eve semmi sem volt a fejemben a zenén kívül, csak a zenére vágytam, es úgy éreztem magam tőle mint meg soha, csodálatos érzés volt. Most viszont semmit nem éreztem a zene iránt, egyáltalán nem akartam hallgatni, csak bámultam magam elé órákon keresztül a pánikroham után. Hogy lehetséges ez? Ugyanattol a szertol egyszer teljes eufória, máskor pedig pánikroham es halálfélelem? Bárkinek aki használt mar drogot, ha elmondtam ezt nem tudott ra választ adni es nem értették hogy hogy lehet

Sajnálom, mert úgy éreztem, hogy annyi hónap depresszió után talán végre újra jól érezhetem magam egy éjszakára, es hiányzott is az az eufória, amit eddig sem előtte, sem azóta nem éreztem


2019. dec. 27. 01:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy a többi drogos kérdés alatt(amiből van itt bőven), simán elbeszelgetnek egymással rendszeres drogfogyasztók a varázsgomba altal létrejött viccesebbnel viccesebb hallucinációkról, en pedig felteszek egy kérdést, amire őszintén kiváncsi vagyok, es jön a kioktatás vadidegenektől. Ha tanácsot szerettem volna kérni, orvoshoz megyek, es nem egy ilyen névtelen fórumra. Gyógyszerfüggő például mar vagyok, mert sajnos frontin nélkül mar nem megy az alvás, es ha megpróbálom elhagyni, az elvonási tünetek nagyon kemények, a depresszióm mellé meg pláne, na ezzel kapcsolatban nem fogok itt tanácsot kérni, egy olyan fórumon, ahova szó szerint bárki írhat. Csak érzékeltetni szeretném, hogy a kábítószerrel kapcsolatban sem tanácsért jöttem. Bármennyire is jo volt az első, nem érzem létszükségletnek, hogy akar havonta egyszer is csinaljam

Utolsó, az eddigi válaszaim alapján úgy tűnik neked, mintha egy olyan hülye kislány lennék, aki 12 évesen “depressziós” mert elhagyta az ötödik pasija a héten? Mert kb. Olyan stílusban válaszoltál

Egyébként meg 23 évesen nincs nagy élettapasztalatom, de fiatal korom ellenére, 7 évet mar lehúztam depresszióval, a súlyosabb verzióval is, szóval azzal kapcsolatban hogy lesznek majd meg nehézségek a jövőben meg plane nem kell kioktatnod

2019. dec. 28. 05:09
 12/20 anonim ***** válasza:
71%

Valóban elég lekezelőre sikerültek a kommentjeim, de nem az volt a célom hogy megbántsalak.

Remélem rendbe jössz és minden rendben lesz veled! Boldog új évet

2019. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
0%

Egyébként most tiszta mdma kristályról beszélünk vagy az ekiről amiben van mdma, mert nem mindegy.


A kristályról nem tudok mit mondani csak annyit, hogy elvileg az nem pörget, hanem csak az eufórikus érzést adja át. Én meg szeretek pörögni, szóval ha laszti akkor azzal van már egy kis tapasztalatom. Nem hosszú idő(most '19 nyár közepén volt az első), de eléggé sok volt..az elején kevesebbet egy éjszaka 1-1,5 most 2-2,5 körül vagyok ami minden héten volt legalább 1x, de az utóbbi inkább 2x és az utóbbi 4 napban 3x voltam és ma is megyek, mert hát szilveszter.(persze ez közel se normális, szerencsére vizsgák miatt úgyis alább kell hagynom kicsit) Szóval én felvállalom, hogy most rászoktam, de semmilyen hosszútávú negatív hatást eddig nem tapasztaltam az életemre.. az agyam ugyan úgy fog, ezt a tanulmányaimon tudom követni.(egyetem) sőt én csak pozitívabb lettem a hétköznapokban, ami ugye elég fura, mert elvileg ennek fordítva kéne lennie. Ráadásul a hétköznapokban semennyire nem kivánom sőt undorodok tőle, ha esetleg rágondolok, hogy otthon kéne bevennem, de ha buliba megyek 5 percet alig bírok nélküle megmaradni. Ja am azt hozzátenném, mert ahogy tapasztaltam (bocs a csúnya szóért), de k_r_a kevesen figyelnek arra, hogy tömérdek mennyiségű magnéziumot (legalább annyi mg belőle, mint amennyi mdma be is ment az este, de ha több kicsivel elfér az) és különböző vitaminokat fogyasszanak minden buli után egyből, mert azt a sok szintetikus sz@rt amit beveszünk és kioldja az ásványokat a szervezetből azt pótolni kéne. 1-1 alkalommal nem lesz semmi gond, ha kimarad csak ott lesz a kis levertség, ami egy kis ideig van azt volt nincs.A másik meg az (ez nem rád vonatkozik), ha valaki úgy dobolgátja be ezeket, mint a szőlőcukrot pl én akkor egy idővel tudjátok.. "Ha leesik a vércukrom, meghalok a g_c_be."(ennyi mennyiség után már nem szabad csak úgy lógva hagyni a dolgokat)


Most a történeteddel kapcsolatban pedig,

Az bocsi, de nem releváns mértékegység, hogy hány pohár vízzel ittál meg belőle... mennyi és mennyiben lett feloldva(akár tiszta mdma akár eki) és akkor úgy kilehetne számolni, hogy az elsőhöz képest többet vagy kevesebbet vettél be. Szóval lehet, hogy másodjára kevesebb mdma-t vettél be, ami nem lendített át egy holtponton. Nem jött az az érzés amire annyira vártál ezért szorongtál, feltételezem, ha nem baj.(nekem is volt ilyen, hogy vártam, de csak azért se.. pedig számításaim szerint már régen rajta kéne legyek.. rossz is volt minden, aztán ezen pedig én úgy léptem túl, hogy lesz@rom majd jön, ha jönni akar, addig cigizek, táncolok(próbálok), beszélgetek, telefonozok és amikor kezd bizseregni akkor mehet az all night dance). A másik az, hogy a kelleténél nagyobb adagot. Csak azt kb kétlem, mert amikor kicsit felé lőttem a kezdésnek vagy csak azt akartam, hogy hamarabb üssön akkor egy hatalmas eufória érzés robbant rám az elején amitől szédülés és csőlátásom lett legfőképpen(mondjuk nekem ez bejött), szóval közel se olyanok, mint neked.(bár sose lehet kizárni, annyi ember, annyi hatás) Nekem akkor is inkább a kevesebbre hasonlítana.. megdob, de mégse annyira, hogy élvezkedj (fél munkát nem végzünk.. :) )

A rohamot meg sajna nem tudom nagyon hova tenni, nekem sose volt. Szerintem az alapvető lelkiállapot, ami a hétköznapokban van jelen az nagyban hozzájárul ehhez. Szerencsére nekem semmi depis gondolataim nincsenek max lejövőn egy kis semmi kedvem semmihez dolog, de van, hogy azt is tök jól megélem. pl most is lejövőn vagyok és jól érzem magam, meg azért is írok ennyit mert írhatnékom flashem van most, azt írok mindenről is.



Én am nem tartom jónak depresszióra néha néha szedni, ahogy elnéztem pár emberkének csak még rosszabb lesz utána. :/ , de olvastam, hogy megfelelő mdma terépia mellett segíthet is. egy régebbi és egy újabb cikk erről [link]


[link]


Nem tudom, hogy most segítettem-e neked ezzel amit írtam. Remélem azért valami haszna is volt azon kívül, hogy bemutatom a drogos pályafutásom egy részét és sikerülni fog neked tudatos, jó élményekkel teli drogfogyasztóvá válnod, mert nem mindenki lecsúszott alja ember aki drogozik.. :), akik meg úgy gondolják én arra csak annyit mondanék, hogy: Ok Boomer

(az egész életen át tartó fogyasztást azt annyira nem támogatom, szerintem bőven elég pár év kiélni, megélni aztán meg kiégni azt csinálni mást. 30 fölött már csak a coke :c )


Ui.:Aztán meg Boldog Új Évet! Be Happy And Smile :)


22/F

2019. dec. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Elképzelhető hogy nem MDMA tartalmú tablettát kaptál, egyre inkább terjednek a PMA tartalmú bogyók pl.zöld donald, ez lényegében egy kísérleti fázisban lévő amfetamin származék, eléggé kiszámíthatatlan és még nem is ismert teljesen
2020. jan. 18. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Szia! Nekem sok ismerosom el ilyen szerekkel, sajnos ha a csaladban van valamilyen mentalis betegseg vagy csak nem birja a tested, alvasparalizis, rohamok johetnek elo... minel tobbet csinalod annal rosszabb lesz az a tapasztalatunk inkabb maradj kevesbe stimulas porgetoknel mint pl, sp. Tenyleg ovatosan kell mert van olyan hogy mar jol sem erzed magad es hanysz rogton a bevetel utan. Remelem tudtam segiteni.
2020. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem is fontos már a kérdésem

Annyira lent vagyok most, hogy még az eufóriára sem vágyom, sőt nem is emlékszem, hogy milyen érzés volt az

Amikor a kérdést kiirtam meg nagyon szerettem volna újra átélni azt, mint amikor először kipróbáltam, de mar egyáltalán nem érdekel

2020. jan. 21. 04:24
 17/20 anonim ***** válasza:
Próbálj ki valami erősebbet. Mindegy mit, tudod, úgysem lehet rászokni. Toljad ezerrel!
2020. jan. 21. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Mivel erre az oldalra annyi elkeseredett, kétségbeesett ember ír, olyan sok borzalmas élettörténetet olvastam mar itt, kedves utolsó javaslom, hogy a frusztrációdat ne egy ilyen emberen vezesd le itt, mert sajnos van belőlük bőven. Ilyenkor az ember beszűkült tudatállapotban van, meg egy ilyen tapló jelentéktelen megjegyzései is rossz hatással lehetnek rájuk. Ha hajnalban ennyire frusztrált vagy inkább írd ki te is a bajod, hátha megnyugtat valaki, bar nem biztos, hogy megerdemled
2020. jan. 21. 05:09
 19/20 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz? Én full komolyan mondtam. Írj rám ha kell cucc
2020. jan. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Set Setting. Daath. Hu
2020. febr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!