Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mostani koronavírusnak, ami...

A mostani koronavírusnak, ami tüdőgyulladást okoz, (Kínában van), mennyi a lappangási ideje?

Figyelt kérdés
Egy hete jöttem haza Kínából, egy évet voltam kint. Néztem a neten, nem találtam lappangási időről infót, hátha valaki tudja esetleg. (Semmi tünetem egyébként, de azért érdekel.)

2020. jan. 22. 08:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Itt azt írták, hogy akár egy hét is lehet a kínai vírus lappangási ideje.

[link]

2020. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A lappangási ideje 3 hét és tünetmentes. A közérzetedet és a testhőmérsékletedet figyeld (azt mérik a karantént elhagyni készülőknél). A legsúlyosabb kimenetele eddig a tüdőgyulladás volt.
2020. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha hőemelkedés van, de a közérzet teljesen jó, akkor mi lehet?:(
2020. jan. 23. 17:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ECDC (Európai Betegségmegelőzési Központ)tegnapi kockázatbecslési kiadványa alapján átlag 7 nap (2-12):


senior expert in China suggests that the mean incubation period observed in the current outbreak is seven days, with a range between 2–12


[link]



DE ez csak becslés egyelőre.

2020. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
figyeld magd, es ha ugy erzed menj el minel elobb orvoshoz, es mondd el, hogy kinaban jartal. most hogy vagy? de azert ne parazz ra, attol is lehetsz rosszul. remeljuk nincs baj :)
2020. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Közérzetem teljesen jó, nem fáj a torkom, nem köhögök, szóval semmi, még gyenge sem vagyok. Annyi van, hogy 37,3-at mértem.
2020. jan. 23. 18:38
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem még pár nap belázasodsz és kampec. Te leszel az újságok címlapján ijesztgetősnek és a késő esti fókuszpluszban.) Egyébként két hét a lappangási idő és nem könnyű elkapni. Szóval elég kicsi az esélye a fertőzésnek. Nem olyan mint mondjuk az influenza.
2020. jan. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ahhoz képest ma reggelre több mint 800 ember lett fertőzött
2020. jan. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítőkész választ. (7-es no comment).

Két napig volt, 37,8 fölé nem ment. 7-esnek üzenem, hogy itt már nem leszek híres, tegnap tovább utaztam Németországba, ott élek amúgy.

(Shanghaiban voltam egy évet, Vuhanban nem voltam, de mint tudjuk, onnan is jelentettek betegséget.)

28/N

2020. jan. 25. 07:21
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Hőemelkedés bármitől lehet,de nincs kizárva,hogy nem kaptad el de nálad nem jött ki,ettől még megfertőzhetsz embereket. A virus lappangva is terjed. Csak úgy tudsz rájönni a vírust elkaptad e ha mintát vésznek.egy laborban nyálból és kimutatják. Remélém Én mentettem meg európát!
2020. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!