Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A barátomnak a szüleinek...

A barátomnak a szüleinek elmondtam, hogy a lányuk drogozik jól tettem?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom, helyes döntést hoztam -e. A lány (22) kb. 1 éve elkezdett komolyabban drogokat használni (kokaintól kezdve bármilyen tabletták), depresszióba is van. Egyszerűen látom nincsen jól de nem is akar senkivel beszélni róla. Úgy láttam már csak a szülei tudnak rajta segíteni és elmondtam nekik. A lány meg 2 legjobb barátnője most teljesen megharagudtak rám és soha többet nem akarnak velem beszélni. Attól félek, hogy öngyilkossághoz vezetett volna a dolog előbb utóbb és a szülőknek kell ezt elintéznie. Lelkiismeretfurdalásom van mert megbíztak bennem én meg elárultam őket. De lehetséges, hogy a barátság megérte a lány egészége szempontjából? Most a szülei nem engedik sehova valamint kezelésre kényszerítik.

2020. jan. 28. 21:12
 1/8 anonim válasza:
100%
ne legyen lelkifurdalásod, a szülei csak akkor tudnak segíteni ha tudnak a helyzetéről. ha nemhagyja abba esetleg elkezd piszkálni akkor hívd rá a zsarukat azok meg majd a sitt után benyomják az elvonóra!
2020. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát csak most teljesen azt vágják állandóan a fejemhez, teljesen jó volt a lány ahogy volt és miattam ment tönkre most így az élete :(

De úgy gondolom valamit valamiért. Ha jobban lesz megérte nekem elveszíteni mint barát, de legalább jobb jövője legyen depresszió mentes.

2020. jan. 28. 21:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy elmondtad.
2020. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

jól tetted.

Még ha fel is áldoztad a barátságot. De majd lehet, belátja és keres

2020. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jól tetted! Ha sikerül letennie és túl lesz rajta,akkor hálás lesz Neked! És akkor Ő is belátja,hogy éppen ettől vagy igazi bará,ráadásul akár az életét is megmenthetted ezzel!
2020. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hááát, azért sosem fekete vagy fehér a történet.

A legtöbb ember azért kezd el szereket használni, mert nem érzi jól magát a bőrében, vagy mert egyéb mentális problémái vannak. S mivel ezekkel ismét normálisabbnak, vagy boldogabbnak érezheti magát, könnyen válnak ezen szerek függőivé.

Első körben szerintem a depresszióz kellett volna elmondani a szüleinek, és ha egy idő után nem történik semmi, akkor lehetett volna a drogokat.

Ez így esélyes, hogy visszájára sül el, hisz gondolj bele, van egy amúgy is súlyos depressziós ember, akit még elárulnak a barátai is, és a szülei is csak megvetéssel néznek rá... Na hát ez nem éppen ideális táptalaj a depresszió javításához..

2020. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A "volnán" már túl van a lány. Drogozik. Ezért kell kezelésre vinni,ahol majd fel fogják kutatni az okát és ha kell azt is kezelik. Ha ezt most nem lépte volna meg a kérdező,akkor azzal sem foglalkozna senki,ugyanúgy,ahogyan eddig sem.
2020. jan. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A családja tudja, hogy depressziós, de azon kívül mást nem tudtak. Mivel kb. 8-9 hónapja a pasija akivel már 4-5 éve együtt volt megcsalta a legjobb barátnőjével és össze is jött vele. Akkor volt a lány a legrosszabb állapotba és szerintem csak depresszióra gyanakodtak a szülei. Drogra nem is mertek gondolni. Igazából akkor húzta fel az agyamat a lány mikor azt mondta azért szedi a drogokat mert jól érzi tőle magát és az összes ismerőse azt csinálja. Valamint ha én is kipróbálnám én is imádnám. Egyben sajnálom vele ami történik, valamint már biztos, hogy egy életre megútált mivel úgy is beszél már velem. De reménykedek benne legalább jobb jövője lesz :)
2020. jan. 29. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!