Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha van ilyen itt, gyógyszer,...

Ha van ilyen itt, gyógyszer, drogfüggőségből hogyan sikerült kigyógyulnod? Mennyi idő volt?

Figyelt kérdés

Előbbi van, bár közepes szinten. De így is nehéz. Máshoz nem nyúltam soha és nem is szeretnék.

Ám így is sokszor nagyon nehéz, lehetetlen.


Az érdekelne igazából, hogy mi adott erőt?

Mennyi idő volt?

És aki eljutott addig a pontig, hogy kb "nem létezett" csak volt, ott hogy sikerült visszanyerni a korábbi énjét, reflexeit, készségeit?


Privátban is jöhet, ha valaki nem akarja ide írni.


Köszönöm, ha válaszolsz.



2020. febr. 6. 15:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem több év depresszió során alakult ki gyógyszerfüggőség, elsősorban Xanax. Nagyon mélypontra jutottam, közel két évig a szobámból sem nagyon jöttem ki, kórházba is kerültem. Végül rájöttem, senki (az orvosok sem) tud segíteni rajtam. Már a családom is lemondott róla, hogy lesz még ember belőlem. Egyik nap egy dokumentumfilmet néztem meg a Xanax hatásairól, ez volt a döntő nálam. Elhatároztam, hogy leszokom a gyógyszerekről. Nagyon nehéz volt, az elvonási tünetek kegyetlenek. Pedig tizedmiliméternyi darabokat kapartam le a gyógyszerről. Nem szóltam senkinek. Több, mint 3 hónapig tartott. Egyszer-egyszer már nyúltam a gyógyszerért, hogy újrakezdjem, de aztán "lebeszéltem" magam. Lassan 10 éve teljesen tiszta vagyok. A családi életem is rendbe jött. A legszűkebb családomon kívül senki nem tud erről. De nagyon jó érzés újra teljes értékű embernek lenni. Akaraterő. Iszonyú nagy akaraterő kell hozzá. Mikor az orvosomhoz utoljára elmentem, mondtam neki, ne írjon fel semmit, mert már teljesen letettem az összes gyógyszert, nem akarta elhinni.
2020. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!