Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen módszereket tudtok...

Milyen módszereket tudtok javasolni nekem, ha az a célom, hogy reggeltől estig (vagy tovább) megállás nélkül hajtsak és csináljak valami érdembelit?

Figyelt kérdés

Koffein kizárva, akkora a toleranciám hogy ha tovább emelném már ritmuszavar lenne belőle szerintem. Sportolok, nem terhelem magam sok nehezen emészthető étellel de eszek azért tisztességes rendszer szerint, alszok eleget, tehát igyekszem karban tartani magam.


Tudtok valami törvényes dolgot (hatóanyagot) vagy valamilyen "rituálét" amivel elérhetem, hogy megállás nélkül csinálnom kelljen valamit?


Annyi mindent eltervezek, de kb a felét tudom megcsinálni a dolgaimnak, mert vagy elfáradok agyilag-testileg, vagy elmegy az időm. Lényegében olyan dolog kéne ami produktívabbá tehetne és "kényszeríthetne" a cselekvésre.


Hogy keretbe foglaljam:

- Futok

- Verseket és novellákat írok

- Terembe járok edzeni

- Dolgozok

- Nyelveket tanulok

- Szórakozni járok

- Rengeteget olvasok

- Ismerkedek emberekkel

- Igyekszem formába önteni a jövőm

- Igyekszem mindig tisztában lenni az aktuális helyzeztel a világban


Tehát lenne mit csinálnom még ezeken felül is, de egyszerűen fel tudnék robbanni mikor elfáradok. Mit tudtok nekem tanácsolni? Kicso a kapacitásom lényegében. Egyszerűen ez nekem kevés, nem érzem így jól magamat.

Van célom, ha ténykedhetek elégedett vagyok, de többet akarok.


A meditációt is csinálom rendszeresen, javít, de nem eleget.



2020. febr. 28. 02:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"az a célom, hogy reggeltől estig (vagy tovább) megállás nélkül hajtsak és csináljak valami érdembelit? ... elérhetem, hogy megállás nélkül csinálnom kelljen valamit? Annyi mindent eltervezek, de kb a felét tudom megcsinálni a dolgaimnak, mert vagy elfáradok agyilag-testileg, vagy elmegy az időm. ... fel tudnék robbanni mikor elfáradok. Mit tudtok nekem tanácsolni? Kicso a kapacitásom lényegében. Egyszerűen ez nekem kevés, nem érzem így jól magamat. Van célom ... de többet akarok."

Nem jó a cél. Ne az legyen a cél, hogy egész nap pörögj. Egészségtelen. Tanuld meg jól érezni magad olyankor is, amikor egyszerűen csak nézel ki a fejedből. Tudjál róla, hogy az is kell. Az egyik legfontosabb tevékenysége az agynak, nézz utána. De hiszen verseket írsz, meg novellákat! Azt hogy lehetne már pörgés közben? Ahhoz meg kell állni, és körül kell nézni a világban.

A pihenés a munka része. Fogadd el, hogy nem robot vagy, amelyik vég nélkül képes tevékenykedni, hanem emberből vagy te is, mint mindenki más, tehát igen, előre tudható, betervezhető a napodba, hogy bizony el fogsz fáradni, pihenésre lesz szükséged (lásd: Isten hat nap alatt teremtette a világot, a hetediken megpihent; törvényileg szabályozva van, hogy valami 4 vagy 6 (?) óra munkavégzés után legalább 20 perc szünet jár minden dolgozónak, így működik az egész gazdaság; stb.). Ha előre számítasz rá, és tényleg megadod a szervezetednek az időt a pihenésre menet közben is, akkor nagyobb energiával tudod folytatni a napodat. Akár csak egy 20 perces "alvás" (szunyókálás, ahogy sikerül) is rengeteget számíthat. Ezt nem szabad elvesztegetett időnek felfogni.


"ha ténykedhetek elégedett vagyok"

Akármikor ténykedhetsz. Csak nem mindig esik jól, mert időnként elfáradsz. Normális jelenség. Ettől még legyél elégedett olyankor is: pont azért tudtál elfáradni, mert ténykedtél. Olyankor pont arra van szüksége a szervezetednek a további ténykedéshez, hogy leülj és igyál meg nyugiban egy bögre teát, vagy akármi ilyen "semmittevés".


"A meditációt is csinálom rendszeresen, javít, de nem eleget."

Nem eleget... Maximalista vagy, az a bajod. Javít! Ez a lényeg. Tehát csináld csak tovább, rendszeresen. És tanulj meg örülni a kicsi dolgoknak is, a kis javulásoknak, a kis teljesítményeknek, a kis mindenféléknek is.


"facebookomat már nem használom, másom nincs"

Viszont gyk-zol, és azt írod:

"Igyekszem mindig tisztában lenni az aktuális helyzeztel a világban",

magyarul a neten lógsz, híreket olvasol naphosszat. Ez egyrészt időrabló, másrészt pont az állandó online lét az, ami arra tanít, hogy minden másodpercben kell, hogy történjen valami - pedig ez egyáltalán nincs így. Az élet nem ilyen. Ki kell tudni várni dolgokat, időt kell szánni mindenre, nem lehet semmit se sürgetni. Ha lemegy a nap, hosszú órák múlva kel csak fel újra - és addig "nem történik semmi". Hónapok múlva kel csak ki a mag, amit elültetsz. Kilenc hónap, mire egy gyerek megszületik. Egy teljes év kell ahhoz, hogy újra tavasz legyen. Nincs rohanás. Mindennek megvan a maga ideje.

2020. febr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Éppen a pihenést akarod kihagyni, ami nélkülözhetetlen a jó teljesítményhez.
2020. febr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk éjjel 2:51-kor aludj, ne kérdéseket írj ki a gyk-ra.
2020. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!