Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell erős szagú vegyszer...

Miért kell erős szagú vegyszert használni egy átlagos háztartásban?

Figyelt kérdés
Személy szerint gyerekkorom óta szó szerint rosszul vagyok az erős-szúrós szagú tisztítószerektől, ha én mosok fel, akkor csak sima mosogatószert használok, de anyukám meg fertőtlenítőt, ha páromnál vagyok, ő meg oylan erős zsíroldót hazsnál, hogy oylankor a legtávolabbi zugba menekülök. Mivel én is takarítok,ezért számomra érthetetlen, hogy miért kell ilyen kellemetlen hatású szereket használni, nem hiszem, hogy a légzőszerveknek jót tesz, pláne, hogy ennek egy része megy a lefolyóba.Amikor csak tudom, csökentem a vegyszerek használatát. Ez a Domestos és más erős vegyszerőrület szerintem egy baromság. Nem kórházi tisztaságot kell csinálni a lakásban, nem sterilizálni kell, csak tisztaságot kell teremteni.
2010. júl. 25. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Beszéld rá őket a Frosh-ra meg más ecetes tisztítószerekre.
2010. júl. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem elég a felmosóvízbe tányérok elmosására használt folyadékot tenni.

A padlón, amin járkálunk ki a házból, be a házba, ráadásul az ember munkából jön, elötte lépkedett mindenhol, megy egyáltalán igenis kell fertőtlenítő.

Az asztalokat is fertőtlenítős vízzel törölgetem le, főleg főzés elött, végül is oda teszem majd le az ételt előkészíteni, amit a család fog megenni.

A WC-t is úgy gondolom erős fertőtlenítővel kell kezelni, ugyanis a székletből elég csúnya baktériumok tudnak bejutni a szervezetbe, és a vizelet is kellemetlen szagú, meg a benne később elszaporodott baktériumok, ha itt ott megtelepedik a slozin. Mindezek főleg akkor ha gyerek van a háznál.

Igen a zsíroldó nagyon kemény, de olyankor szellőztetni kell, vagy kimenni a lakásból.

Én kórházban dolgozom évek óta, hidd el az igazi kórházi fertőtlenít szerekhez képest a Domestos-t meg sem érzed.

2010. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én majdnem mindenre ecetet használok. A leégett ételt is leviszi a tűzhelyről is. Esetleg a Frosch termékeket,azok felmosásra is jók.

Nem kell túlságosan sterilnek lenni egy lakásnak. Elég,ha tiszta. Ez a nagy sterilség csak mostanában divat,ezért van annyi allergiás.

2010. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen csak azt elfelejtitek, hogy10 meg 20 éve nem ugyanezen baktériumok voltak, egy csomó új szuperbaktérium is van már, ami ellen nem tud a szervezet védekezni.

Vegyük csak az MRSA-t.

Szintén kórház dolgozó

2010. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hetente egyszer én is mindent végignyalok fertőtlenítővel, de vannak helyiségek (pl. wc, fürdőszoba, konyha, előszoba), amit naponta! A sima felmosáshoz, konyhabútor lemosásához, kilincsekhez, ajtókhoz csak ecetes vizet használok, de ha beteg van a családban, a kilincsek, ajtók is naponta fertőtlenítve vannak.

Családi napközit vezetek, nagyon fontos, hogy a lehető legminimálisabb legyen a fertőzésveszély (a kicsik gyakran túrkálnak a szájukban, nem mindegy, hogy honnan, milyen és mennyi "bacit" nyelnek le).


Azt viszont én is túlzásnak tartom, hogy a sógornőm pl. a nyers tojásokat hypós vízben áztatja(!), mielőtt a hűtőbe tenné, az ablakokat és a teraszt is hypóval mossa, a papucsok talpát hetente hypóval áttörli, stb.

2010. júl. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindennap nem kell ilyeneket használni, de heti 1-2 alkalommal jobb, ha ilyenekkel van tisztítva, baktériumok gombák ellen semmit nem érnek az enyhébb tisztítószerek sajnos.
2010. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kórházba nem használnak már hypot,meg domestost, jelenleg is kórházban vagyok, valami teljesen szagtalan szert használnak. Fertőzőn mondjuk vannak durva szerek, meg itt is mikor a fürdőt takarítják, de nem olyan erős szagúak mint a domestos meg ilyenek. De kellenek fertőtlenítők egy háztartásba és felmosásra messze ezek a legolcsóbbak és leghatékonyabbak.
2010. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!