Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az "otthoni karantén" miatt...

Az "otthoni karantén" miatt kialakult helyzetet hogyan tudnám kezelni lelkileg?

Figyelt kérdés
Számos értelmes dolgot tudnék csinálni itthon,most,hogy bezárták az iskolákat. Például olvashatnék,sorozhatozhatnék,oldafigyelhetnék jobban a táplálkozásomra, edzhetnék itthon. De ígyhogy minden csak otthon csinálhatok olyan bezártság érzésem van, pedig mégcsak most kezdődött. Van egy folyamatos tenniakarásom, szeretek minőségi időt tölteni a barátaimmal,de az,hogy mindent bezárnak,még az iskolákat is ezt ellehetetleníti. Tudom, hogy nem ez a legnagyobb gondulnk most világszinten, de mégis,hogyan tudnám kezelni ezt a bezártságérzést? Semmi gond nincs az önértékelésemmel de mist, hogy minden programom meghiúsult nem igazán van motivációm...

2020. márc. 15. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Úgy, h a felsorolt értelmes dolgokkal töltöd az időt. Az otthon ülős, introvertált embereknek, mint én, fel se fog tűnni 2 hónap bezártság, mert évek óta így élek. Olvasás, edzés, tanulás. Majdnem olyan lesz, mintha pl el lenne törve a lábad.
2020. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Úgy, hogy magasabb szintre fejlődsz lelkileg és ez egy remek alkalom lesz arra, hogy ne csak felszínes dolgokkal foglalkozz vagy másokkal, hanem picit magadba szállj.
2020. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Nekem például kifejezetten motiváló a jelenlegi helyzet. Eddig nem volt időm edzeni, olvasni, filmeket nézni mert folyamatosan suli,munka,családnak segíteni építkezésben és ha maradt egy kis időm a héten akkor azt a barátaimmal töltöttem.

Most ráérek edzeni,olvasni,filmeket nézni, családnak segíteni, barátaimmal meg kb egész nap hívásban leszek.

Mire újra suli lesz, elég patent formát tudok magamnak alakítani.

Illetve számomra így jóval egyszerűbb lesz számomra a tanulás is. Suliban nagyon durván zavaróak az osztálytársaim.

2020. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem azzal csökkented drasztikusan a fertőzés kockázatát, hogy hónapokra magadra zárod az ajtót. Hanem azzal, hogy nem mész zárt terekbe, nem fogdosol közös használatú tárgyakat és kerülöd a fizikai közelséget. Igyekezz sok időt tölteni szabad levegőn, kocogj, sétálj a zöld területeken. Amúgy nincs néhány közel lakó barát, akihez fel lehet ugrani, vagy akivel ki lehet menni a szabadba?
2020. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Én örülnék, ha bezárna a boltunk és otthon tudnék maradni. Mivel alvást leszámítva napi 3 órát vagyok otthon, ebből 1 órám szabad. Végre lenne időm egy csomó mindenre, normálisan főzni, nagytakarítást tartani, udvart rendbe rakni, fákat metszeni, kutyákkal minőségi időt tölteni, tanítgatni őket, filmezni, játszani, rajzolni, kreatívkodni. Végre szabad lennék egy kicsit, tudnám élvezni a jó időt odakint. Mindezt anélkül, hogy fogyna a szabadságom. :)
2020. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is mehetsz néha sétálni, de ha ismerőst látsz csak integess neki messziről vagy küldözgess puszikat a kezeddel messziről, aztán menj tovább, és majd telefonon beszéltek. Vagy bicajozz egy kicsit. Mondjuk szerintem max 2-3-4 naponta elég kimenni, ha amúgy otthon edzel. Aztán majd belejössz.
2020. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Á, a kézzel nem lehet puszikat küldözgetni, max ha hozzá sem ér a szádhoz a kezed. Inkább csak az integetés.
2020. márc. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!