Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon álmos vagyok? Felborult a bioritmusom.

Figyelt kérdés
Önkéntes karanténban vagyok már 3 hete (plusz megszűnt a munkahelyem a vírus miatt), és eléggé felborult a bioritmusom, össze-vissza alszom, és akkor is rosszul. Tegnap délután 5-kor keltem fel, hajnali 3-kor elaludtam, és most 6 óta fenn vagyok. Nagyon lassú az agyam, a szememet pedig alig bírom nyitva tartani. Már két csésze kávén is túl vagyok. Mit tegyek, hogy ébren bírjak maradni, legalább este 7-8-ig?

2020. ápr. 13. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben aludnék egy órácskát. Csak egyet. Úgy könnyebb fenn maradni pl 9-ig, de nem is túl sok hogy ne tudj elaludni.
2020. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félek, hogy ha lefekszem, akkor abból nem egy óra lesz :D rendszeresen járok úgy, hogy kinyomom az ébresztőket. Én vagyok az az ember, akinek 12 riasztást kell beállítania, 5 perces eltérésekkel, ha valahová oda akar érni időben
2020. ápr. 13. 12:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Tegnap is fel akartam kelni 2 óra körül, az összes ébresztőt (20-at kb) kinyomtam, és aludtam tovább. Régebben simán felkeltem egy csörgésre, egy pár éve van így, hogy nem tudok, visszaalszom, vagy meg sem hallom. Már egy ideje küzdök alvási gondokkal, 1 évig azért nem tudtam éjszaka aludni, mert egyedül éltem, és eléggé furán éreztem magam az akkori albérletemben, most meg már lassan 3 éve azért nem tudok jól aludni, mert a párom éjjeli bagoly, egész éjjel gépezik, és az arcomba világít konkrétan a monitor. Meg sokszor hangosan beszélget, vagy csapkodja a billentyűzetet. Amióta együtt vagyunk, még rosszabb lett a helyzet. Felületesen alszom, nem pihenem ki magam szinte sosem.
2020. ápr. 13. 12:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy akkor megvan az oka. Ha nincsen egyéb bajod, fájdalom vagy légzési probléma, akkor valószínűleg ez stressz, vagy a bioritmus felborulása.
2020. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát, néha, amikor már nagyon fáradt vagyok, akkor elalvás előtt szoktam kapkodni a levegőt, meg minél fáradtabb vagyok, annál gyorsabb a pulzusom valamiért. De tényleg nem volt olyan évek óta, hogy teljes csendben, és sötétben tudjak végigaludni egy éjszakát, mert valamit mindig csinál a párom. Sajnos akkor is csinálta, amikor dolgoztam, így hát a munkahelyemen is gondot okozott a kialvatlanság, főleg, hogy nem kevés pénzzel dolgoztam. Most legszívesebben ledőlnék, de akkor meg már biztos, hogy estig aludnék.
2020. ápr. 13. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!