Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak nekem kezd már elegem...

Csak nekem kezd már elegem lenni abból a hatásvadászatból, amit páran a koronavírus kapcsán művelnek? Nem, nyilván valóan nem a védekezésre gondolok, hanem amit a média és pár ember művel.

Figyelt kérdés
Leszögezem, nagyon komolyan betartok minden intézkedést, olyannyira, hogy ötödik hete ki se mentem a lakásból. Azonban akár a fb-on, akár itt, a gyakorin, akár a különböző újságcikkek alatt csak a riogatás, a jajveszékelés, a latolgatás megy vaktában, állandóvá vált a mindmeghalunk-életérzés, ha az ember picit is jobban van, már ettől készül ki teljesen idegileg. Hirtelen mindenki nagy szakértővé vált, és általában azokat szedik szét, akik picit is pozitívabbak, akik megjegyzik, hogy azért nem egy ember fel is gyógyult már ebből, és talán nem kellene nyomatni ész nélkül a nagy világvége hangulatot. A gusztustalan koporsós és fuldokló betegeket megosztásokról már nem is beszélve... De persze az r.hadjon meg, akik egy idő után szólni merészel, hogy elég már a pánikkeltésből (egyik ismerősöm megosztását leszedték pusztán azért, mert a gyógyultakról szólt).

2020. ápr. 13. 19:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Igen, félreérthetően írtam...


A napi halálozás, volt hogy 11 volt. Mellé hírként megjelent, hogy 16 gyógyult. Hát kevés vigasz volt.


Éppen ezért kéne tízezrével tesztelni.


A pánikkeltés pont az, hogy b..sznak tesztelni az embereket. Nem tudja senki pl egy náthával visszamehet e dolgozni 2 hét után? Vagy a köhögés + láz most mit jelent? Megfertőzte a teljes céget addigra? Nálunk ez a helyzet... sokan nem mernek bejönni, mert egyre több a beteg otthon, akiket nem hajlandóak tesztelni...


Tehát 10x annyi gyógyult lenne és 1% halálozás, ha tesztelnének rendesen... lehet 12-20000 fertőzöttnél tartanánk, de legalább nyugodtan aludnánk.

2020. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Igen, tesztelni kellene többet, ez biztos. Talán az egyetlen dolog, ami biztos a szabályok betartása mellett. Az ázsiai módszer valóban működik, egyszerűen őket kellett volna követni mintaként. Sajnos, inkább bénázásnak látom én ezt, mintsem szüzesség elvesztésének. A pánikkeltés azonban bizonyosan nem segít így sem semmit. Felesleges a médiának ezt az egészet a kattintásokért ilyen módon felturbózni szenzációnak.
2020. ápr. 13. 20:39
 23/25 anonim ***** válasza:

Nálunk a páromat kapta el jobban az elején egy kisebb fajta idegbaj.Mikor már mindenféle elképzelései voltak, hogy ekkor meg akkor mit teszünk, leültettem és ,,megmostam" a fejét.Nem szabad minden cikket elolvasni és tudatosítani kell magunkban, hogy ez egy tőlünk független dolog.Hiába akarjuk mi megállítani, mert nincs hozzá tudásunk.Annyit tehetünk, hogy képben vagyunk és tesszük amit tudunk a saját illetve a szűkebb környezetünk érdekében anélkül, hogy becsavarodnánk.Működött.Igaz többször el kellett mondani, de lassan lement róla az ideg.Szerintem ezt tedd te is.

A másik, hogy nekem is elegem van.Főleg mert nem látni a végét.Pedig jó volna már.Ez nem a megszokott élet, nyilván a legtöbb ember ezt érzi, aki mást mond hazudik.Én is szívesen olvasnék gyógyultakról és hogy min mentek keresztül mire jobban lettek.Mit éreztek és a többi.Szerintem kellene ez a pozitív információ.Én pld tök örültem, hogy valami 100 év környéki néniről meg bácsiról is lehetett olvasni, aki túlélte és felépült belőle.Mennyire jó ez már és milyen bíztató.

2020. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó, teljesen jól látod és igazad van! Nem szabad becsavarodni a témától, a kötelező óvintézkedéseket tartsuk be, ennyit tehetünk. A 100 év feletti néni hírének én is nagyon örültem. Valóban nem látni még a végét, és nyilván az emberek aggódnak, épp ezért lenne fontos a média részéről is legalább most abbahagyni a szenzációhajhászást.
2020. ápr. 13. 22:36
 25/25 A kérdező kommentje:
Egy hónappal később mennyire másabb visszaolvasni ezt az egészet... :D
2020. máj. 13. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!