Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék azért, hogy...

Mit tehetnék azért, hogy normális időben aludjak?

Figyelt kérdés
Most hogy itthon vagyok, egyre tovább maradok fent éjjel, és ez sajnos átfordult abba, hogy kb. nappal alszok, éjjel meg fent vagyok, ami nem jó, mert hétköznap meg iskola van. Most is például lefeküdtem ma hajnalban fél 1-kor (ami amúgy annyira nem is vészes, mert máskor reggelig fent vagyok), beállítottam az ébresztőt reggel 8-ra, aztán kinyitottam a szemeit, de nem az ébresztőre hanem magamtól, szóval mondom akkor még kicsit az ágyban maradok, mert még nem szólt az ébresztő, aztán mikor felkeltem végül kb. egy óra múlva, és ránéztem az órára, akkor láttam, hogy 15:20 van. Tehát nagyon sokat aludtam. És előző héten is volt ilyen, lefeküdtem hajnali 3-kor, és 17:30-kor keltem fel. Pedig raktam ébresztőt is. Mit tudnék tenni, hogy éjjel aludjak és nappal legyek fent?
2020. ápr. 20. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a bajom hajnalokig fentvagyok.majd visszaàll minden ha kötelező lessz felkelni másnap korán.
2020. ápr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha felébredsz magadtól, és nem éjjel van még, vagy hajnali 5, akkor kelj fel. A "kicsit ágyban maradok" meg a "még 5 percet" dolgoknak nem szokott jó vége lenni.

Fontos, hogy minden nap ugyanakkor feküdj le aludni, és ugyanakkor kelj fel. A kettő között meg legyen elég idő arra, hogy kialudd magad :)

Én is most küzdök ezzel, mert rossz szokásom volt, hogy össze-vissza jártam aludni és végül keveseket aludtam, stb. Ha nem tudsz például éjfél előtt aludni, akkor egy ideig próbálhatod azt, hogy mész aludni éjfél előtt, de utána ezt módosítanod kell majd egy korábbi időpontra. Mert fiatal korban nehezebben alszik az ember. Mindenképp próbálj lefeküdni, de ha mondjuk 1 órán belül nem alszol el, akkor inkább menj, csinálj kicsit mást. Olvass könyvet, vagy ilyesmi. De ne az ágyban, hogy az agyad ne azt szokja meg, hogy az ágyban ébren vagy, hanem hogy az az alvóhelyed. Elalvás előtt igyekezz ne a képernyőket nézni - se számítógépet, se mobilt, se tabletet! A fényük nagyon nehezíti az alvást. Pár órával alvás előtt már átállíthatod a kijelzőket esti üzemmódra, az kevesebb (káros) kék fényt fog eredményezni, de az utolsó 1 órában már legjobb, ha teljesen kikapcsolod őket. Lefekvés előtt csak olvass, esetleg csendben valami nyugtató zenét hallgass, vagy csinálj bármit, amihez nem kell kijelző! Enni már olyankor ne egyél, főleg ne lakj jól. Mosakodj meg, stb. Koffeinos italokat estefele már kerüld - tehát kólát, energiaitalokat meg minden ilyet. Fekete teát sem jó már inni estefele. Zöldet még esetleg. Gyümölcstea okés. Legjobb a citromfűtea, ha van otthon. Nekem szokott segíteni a meleg mézes tej is vagy kakaó - persze csak kisebb mennyiségben fogyasztom már este.


Napközben egyébként jó, ha lefárasztod magad - tornázol bent, stb. De közvetlenül lefekvés előtt már csak lazán mozogj! :)

2020. ápr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
6 óra igazolatlan.
2020. ápr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!