Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a xanax?

Mi az a xanax?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Xanax-ra gondolsz? Ha igen, az gyógyszer - egy nyugtató.
2008. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen gyógyszer és vényköteles.Sajnos sok fiatal mégis hozzájut és rászokott már.
2008. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Piszok erős nyugtató, altató vényköteles!
2008. nov. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy előttem írták egy erős nyugató, altató. Csak orvosi rendeletre szedhető, ugyanis nagyon veszélyes mellékhatások is felléphetnek, pl.: hallucináció, teljes önuralomvesztés.
2008. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
65%
Nagyon erős nyugtató
2008. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

A Xanax hatoanyaga, az alprazolam egy triazolo-benzodiazepin, amely minosegileg a benzodiazepinekhez hasonlo tulajdonssgokkal (szorongásoldas, nyugtato-altato hatas, izomlazitas, antiepileptikus hatas) rendelkezik.

A Xanax a kovetkezo betegsegek eseten alkalmazhato:

- Szorongasos allapotok, depresszio, depresszioval tarsult szorongas kezeleseben es olyan esetekben, amikor a fenti betegségek gyomor-belrendszeri, sziv-, keringesi vagy borgyogyaszati betegsegekkel tarsulnak.

- Alkoholelvonas idult fazisaban.

- Panikbetegsegben.

2009. márc. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem nyugtató hanem szorongás oldó, és gyengének számít a többi között. Nagyon rossz, én szedtem. Rosszabbul lettem utána, 1-2 napig, és ezt más is mondta már.

Könnyen függőséget okoz.

2009. júl. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Előttem szóló nem jól tudod a többiek mondták jól.
2010. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pedig éppen hogy az utolsó előtti mondta jól: nem nyugtató, hanem szorongásoldó. A betegtájékoztató is írja, olvass csak vissza. Szorongásos állapotok kezelésére való, tehát szorongásoldó. És a sima Xanax tényleg egyáltalán nem erős, nem hat sokáig, pár óra múlva vehetne be az ember másik tablettát. A Xanax SR egy retard tabletta, a hatása hosszabban tart. De az sem nyugtató. a nyugtatóktól általában bealszik az ember, de ez nem olyan, nem leszel tőle álmos. Tapasztalatból beszélek.
2010. ápr. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Hát igen szorongásoldó, de a maga kategóriájában az erősebbek közé sorolandó. Egyébként elég durva, tényleg függőséget okoz, és be is bambít, én csak szórakozásból szedtem ; D Van egy jellegzetes flash hatása, ami k*rva jól esik de utána fél napig kuka vagy úgyhogy nem is volt olyan jó...
2010. júl. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!