Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lizin C gyógyszerről tapasztal...

Lizin C gyógyszerről tapasztalatok? (Herpeszes vagyok minden honapban kijön)

Figyelt kérdés

2020. júl. 6. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Ugyanez volt mint neked, ezért többször szedtem, nem segített.

Ennek ellenére szerintem próbáld ki, lehet hogy csak rám nem volt semmilyen hatással. Más vitaminokat is elkezdtem szedni akkoriban, lehet hogy az segített hosszútávon.

2020. júl. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Miket szedtél?

De tünet mentesen is szedted a lizint?

2020. júl. 6. 18:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, szedtem és kijött akkor is. Akkoriban pár vitaminszintem az alsó határon volt ezért sok mindent szedtem. Most már ritkábban jön ki.
2020. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Jó magam is régen szenvedek ajakherpesszel. Nekem bevált a Lizin C (napi 1x2 kapszula), de Zovirax ajakherpesz krém egyidejű használata mellett (4 napig, 3-4 óránként nappal). Már akkor be kell vetni mindkettőt, ha érzed, hogy feszül a szád! (Zovirax Duót nem használtam még ilyen célra, bőven megteszi az olcsóbb Zovirax is. Sajnos aranyárban vannak ezek a készítmények.) Legyen mindig mindkettő - a kapszula és a krém is - otthon, hogy azonnal bevethesd, amikor szükséges! Remélem, segít neked is ez a terápia.
2020. júl. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Én 2o éve is van hogy herpeszes vagyok. Leginkább a derekamon de sok más helyen kijött már. Ami 1.számú segitség nekem mindig a fokhagyma.

Kinyomom a levét,ill.összeroppantom késsel és azzal bekenem,másnap már nem fáj és megy vissza a gyulladás. 3 nap múlva vége!

2020. júl. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A fokhagymát kiprobalom!

Kapszulat az en dokim nem hajlando irni pedig kerten :(

Telviran kremet szoktam de a zoviraxot is megprobalom mert havi szinten ez nem normalis, pfobalkozok massal is

Onmagaban ez a veny nelkuli Lizin C megelozesre sem eleg :(

2020. júl. 13. 07:43
 7/8 anonim válasza:

Van, akinek bejön a lizin, van, akinek nem. Nekem akár havonta többször is kijött, minden anyám kínjával (egészséges étrend + vitaminok nagydózisú szedése, lizin folyamatos szedése) próbálkoztam, de ezek nem segítettek.


Nagyon sokat utánaolvastam, és végül a szupresszív terápia vált be megelőzésre. Ez azt jelenti, hogy 6-12 hónapig folyamatosan (vényköteles) aciklovir tartalmú tablettát szed az ember, legalább napi 2x200 mg-ot. Na, azóta nincs herpeszem! A szupresszív terápiát az orvosok csak genitális herpeszre szokták javasolni, ha évente 6-nál több alkalommal van herpeszed. De az ajakherpeszre is ugyanolyan hatásos, én arra szedem.


Olvass utána a szupresszív terápiának (angolul több anyag van róla a neten), és ha úgy érzed, neked is erre lenne szükséged, akkor keress olyan orvost (háziorvost/bőrgyógyászt), aki felírja neked a megfelelő gyógyszert.

2020. júl. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Aztaaa!! Szuper ötlet

2020. júl. 20. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!