Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor lesz már vége ennek a...

Mikor lesz már vége ennek a koronahisztinek?

Figyelt kérdés
Elegem van a korlátozásokból és a maszkviselésből. Egy ilyen ártalmatlan vírus miatt minek ekkora felhajtást csinálni... A gazdaság leállítása sokkal nagyobb kárt okoz, mint ez a vírus.

2020. júl. 14. 03:30
1 2 3 4 5
 11/43 anonim válasza:
10%
Egyetèrtek
2020. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim válasza:
78%

#7

"én neurológiai professzerként mondom"... oszintesegbol nincs egy "professzeri " kepesitesed veletlenul ?

2020. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
62%
Addig jó, amíg hisztinek tartod. Ez azt jelenti, hogy nem kaptad el, vagy nem tudsz róla, és a környezetedben sem volt súlyos eset. Azt kívánom, hogy maradjon is így!
2020. júl. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim válasza:
29%
Èn is
2020. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
42%

13mas. De igen, elkaptam (sőt, a szüleim is) túl éltük, itt vagyok. Nem több, mint egy átlag influenza. Sőt!

Tavaly halt meg nagyapám. Voltak meglevő betegségei, de alapvetően jól volt. Erre elkapott január végén egy influenzát és február 4-ikén már a hullaházban volt. Mégsem lett belőle nagy hírverés, hatalmas szenzáció, mert nem volt érdek sem

2020. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
60%
15-ös akkor szerencséd volt, örülj neki! Nekem is van ismerősöm, aki most utólag egy céges tesztelésen tudta meg hogy átesett rajta enyhe, influenzaszerű tünetekkel. Viszont nem mindenki ilyen szerencsés. Az ismeretségi körömben van olyan fiatal, aki szövődményként agyvérzést kapott. Ő kevésbé volt szerencsés, azt hiszem. Mondhatod, hogy egy egyszerű influenzának is lehetnek szövődményei, ha nem is agyvérzés. Igen ám, de van védőoltás, tehát, aki úgy érzi, beadathatja, és nem kell tartani a szövődményektől.
2020. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
9%

A védőoltásokkal végképp ne gyere. Szart se érnek. Egyszer régen beoltattam magam influenza ellen, két hét múlva pedig kórházba kerültem, mert elkaptam. Másfél hónap múlva meg megint, mert ismét elkaptam és nem lehetett levinni a lázam.


Ami a covid hülyeséget illeti, túl nagy hangot kapott egy olyan vírus, ami elpusztul a szappantól és a víztől. Amióta megvan a covid, már senki nem hal meg szívinfarktban, rákban, stb, mindent erre fognak.

2020. júl. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim válasza:
44%

Simán megeshet, hogy soha. Nagy valószínűséggel valakinek komoly érdeke fűződik a hiszti fenntartásához.Egyébként fészbúkon is és más fórumokon is egyre többen látják úgy, hogy valami nagyon nincs rendben a háza táján. :)


[link]

2020. júl. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
18%
Tüdőgyulladás volt és lesz is amíg világ a világ. Ez nem olyan hogy elkapod a vírust és tuti beteg leszel. Ez nem TBC és a többi ilyen szar. A maszkviselés pedig egyenlő a nullával. Csak megnyugvásból hordatják a rongyot hiszen tehetetlenek de legalább ne felejtsük hogy vannak a világon csúnya vírusok amikor a pofánkra húzzuk és a rohadt fogunkat is jól takarja. Mindenki tudja hogy nem ér semmit, se az állandó kézmosás hiszen levegőben terjed. Hogy mikor lesz már vége ennek a hülye hisztinek, remélem minél hamarabb.
2020. júl. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 2*Sü ***** válasza:
39%

> De igen, elkaptam (sőt, a szüleim is) túl éltük, itt vagyok. Nem több, mint egy átlag influenza. Sőt!


Ennek semmiféle relevanciája nincs, mert ez egy un. anekdotikus érvelés. Relevanciája annak van, hogy igen, valóban a megbetegedettek jelentős hányadának nincsenek, vagy nagyon enyhe tünetei vannak (kb. 70-80%, bár ez nagyon függ attól, hogy hol nézzük). Viszont a maradék 20-30% kórházi ápolást igényel, ennek a fele intenzív osztályon történő ápolást jelent, és 5% nem is éli túl. Ezt meg aki kicsit jobban megnézte az adatokat, eddig is tudta. Azt is tudjuk, hogy ezek az arányos sokkal kedvezőbben mondjuk 45 éves kor alatt, viszont ebből fakadóan meg sokkal kedvezőtlenebbek mondjuk 70 éves kor felett.


Hogy te és a szüleid történetesen ebbe a 70-80%-ba estetek, annak lehet örülni persze, de ettől még az összkép az, hogy kb. 5% meghal. De az sem mellékes, hogy 20-30% hetekig kórházi ellátást igényel, ami az egészségügy túlterhelődésével járt sok helyen, ahol dönteni kellett, hogy most az idős koronavírusos Aladárt hagyjuk a lélegeztetőgépen, vagy a fiatalabb koronavírusos Bélát tegyük lélegeztetőgépre, vagy Cecilt, aki meg nem koronavírus fertőzött, egészen más okból van szüksége lélegeztetésre. Akárhogy is, a három közül valószínű, hogy kettő meghal. Nyilván ennek az elkerülését célozza a járvány fékezése, hogy ugyanannyi fertőzött, ugyanannyi kórházi ápolásra szoruló időben jobban széthúzva kerüljön az egészségügyi ellátásba.


> Erre elkapott január végén egy influenzát és február 4-ikén már a hullaházban volt.


Ez szomorú, de ennek sincs az összkép szempontjából relevanciája. Igen, az influenzajárványba is elég sokan halnak bele. De ott jóval kisebb a halálozási arány – mert az emberek többsége életében találkozott már a vírussal, valamilyen szintű minimális immunitással rendelkezik –, van rá védőoltás, megvan a megfelelő figyelőszolgálat, diagnosztika, stb… Influenzajárvány idején megvannak szintén a megfelelő korlátozások, amiknek ismerjük a hatásait. (A COVID-19 előtt már az influenza miatt a legtöbb kórházban látogatási korlátozás volt érvényben.)


Röviden: Hogy veled mi történt és mi nem, az egy dolog. Ez nem reprezentálja sem az átlagot, sem az összképet.


Mihez hasonlítsam… Olyan ez, mint egy buszbaleset. Lehet, hogy jó helyen ültél a buszon, és karcolás nélkül megúsztad, de mások súlyosabb sérüléseket is szerezhettek, megint mások meg meghalhattak. Attól, hogy te karcolás nélkül megúsztad, attól még az a buszbaleset lehetett egy súlyos baleset.


> Egyszer régen beoltattam magam influenza ellen, két hét múlva pedig kórházba kerültem, mert elkaptam.


És ez is anekdotikus érvelés. Az influenzának minden évben más altörzse okoz komolyabb járványt. De ettől a többi altörzs is jelen van. Illetve a védőoltás hatásossága sem 100%-os. Hogy te hogy jártál, hogy nem, az megint nem mutatja az összképet.


> Ez nem olyan hogy elkapod a vírust és tuti beteg leszel.


Valóban nem olyan. Nem is ez a releváns a súlyosságának a megítélésében. Sőt kimondottan az teszi a vírust veszélyesebbé, hogy sokan tünetmentesek maradnak, de ennek ellenére fertőznek. Így sokkal nehezebb kontaktkutatásokkal elejét venni a járvány elterjedésében.


> A maszkviselés pedig egyenlő a nullával.


Ez meg egyszerűen csak nem igaz. A maszk eléggé hatékony járványlassító eszköz. Nyilván ez józan paraszti ésszel is belátható, de kutatások is megerősítik. Nem tökéletes védelem persze, messze nem az. De képes szignifikánsan lassítani egy cseppfertőződéssel terjedő kórokozó esetén a járványt.


> hiszen levegőben terjed


Bár mostanában felvetődött annak a jelentősége, hogy a vírus akár levegőben is terjedhet, de ettől még jellemzően cseppfertőzéssel terjed. Pont a cseppfertőzéssel terjedő betegségekre találták ki a maszkot, és használjuk is vagy egy évszázada. Pont a szájmaszk védte meg többek között a 40-es években a TBC-től az orvosokat, nővéreket, akik TBC-s betegeket gyógyítottak.

2020. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!