Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek egy autistának...

Lengster kérdése:

Szerintetek egy autistának lehet gyereke?

Figyelt kérdés
(Én is az vagyok)

2020. júl. 16. 00:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%

Mivel az autizmus kiváltó oka nem ismert(akárhányszor is jelenik meg szennylapokban, hogy a TV okozza, nem az), így nem, azt sem tudni, milyen eséllyel öröklődik. (egy gyógypedagógus)


Szóval biológiailag igen, képes rá, a szociális oldalhoz pedig érdemes segítséget keresni, mert egyedül kutya nehéz lenne. Szerintem nem mindegy az sem, hogy az apa, vagy az anya lenne autista, milyen fokban érintett, van-e társuló bármi. Nem könnyű út sérültként ép gyereket nevelni, de nem is járhatatlan.

2020. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Biológiailag mindenképp, egyébként akkor vállaljon (ez nem csak az autistára igaz, hanem mindenkire), ha tényleg szeretni fogja és el tudja látni.
2020. júl. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%
a termekenyseget nem befolyasolja, de nekem ket autista ismerosom is van (lany es fiu, egy par) ok pont az autizmusuk miatt akarnak gyermektelenek maradni, egyreszt mert nem akarjak tovabborokiteni, masreszt nem tartjak kepesnek magukat a gyereknevelesre. en tisztelem a dontesuket, nem lehet egyszeru ennyire objektiven nezni a sajat eletuket es egz ilyen felelos dontest meghozni.
2020. júl. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%
Biológiailag ha egészségesek, akkor igen. Más kérdés, hogy megéri-e... Nálam is felmerült anno, hogy a spektrumon vagyok, de mivel csak enyhén, így anyámék anno nem jártak utána, hogy biztos-e a dolog, de felnőttként elég durva mentális problémáim vannak (generalizált szorongás, brutális fóbiák, hipochonderség, pánikrohamok). Az érzelmeimet megtanultam szuperül palástolni, és valahol szeretnék is gyereket, de azt ellenségemnek sem kívánom (nemhogy egy gyereknek) ami a fejemben zajlik sokszor, segíteni sem tud senki még jó akarattal sem, így nem fogok gyereket vállalni. Felőrölne a bűntudat, ha erre az állapotra kárhoztatnék egy embert.
2020. júl. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
* jóakarattal
2020. júl. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
30%
#14. Az ilyen problémáknak inkább a gyermekkori szocializációdnak lehet köze, mintsem annak, hogy közel aspergeres vagy, de még csak az sem...
2020. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
71%
Ezt nem tudhatod látatlanban, nem te voltál ott, amit pedig mondtak azt orvos mondta, nem csak úgy ki lett találva... A többi később jött csak rá. Bírom az ilyen embereket, akik teljesen látatlanban eldöntik, a másiknak milyen élete volt, micsoda vagy épp micsoda nem.
2020. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Thispain ***** válasza:
91%
#17 Nem tudhatjuk, de feltételezhetjük. Az alany, akiről feltételezünk valamit, azért rendelkezik billentyűzettel, hogy ezt megerősítse, vagy megcáfolja, és akkor már tudni fogjuk.
2020. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%
Akkor is érthetetlen számomra, hogy ismeretlen ember hogyan hiheti, hogy belelát a másik életébe egy másodpercig is, majd veszi a bátorságot, hogy ő eldöntse, te mivel is küzdesz vagy nem és az mitől van...
2020. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
32%

#19. Mondjuk szándékosan feltételes módban írtam, amit írtam...

Viszont magad fogalmaztál úgy, hogy "Nálam is felmerült anno, hogy a spektrumon vagyok, de mivel csak enyhén, így anyámék anno nem jártak utána"...



Vagyis nálad semmi nincs megállapítva, így egy orvos sem fogja neked azt mondani, hogy a generalizált szorongásos, fóbiáid, stb. azért van mert a spektrumon vagy, ugyanis ebben a felállásban ez roppant felelőtlen kijelentés lenne.


Amúgy még az aspergert is megállapítják felnőtt korban is, simán.

Nyugodtan vizsgáltassad ki magad!

Viszont akkor is jellemzőbb, hogy ilyen dolgok nagyban a gyermekkori szocializáción múlnak.

És ez akkor is így lehet (akár) ha ezt nem is gondolnád.


És most felhívnám rá a figyelmet, hogy ismételten semmit sem jelentettem ki, tényszerűen.

2020. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!