Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ugye nem valami komoly okozhat...

Ugye nem valami komoly okozhatja a tüneteimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdeném azzal, hogy az elmúlt időszakban (pár hónapja) sokszor fáj a fejem. A fájdalom típusát nehéz lenne körül írnom, de minden alkalommal egyetlen pont a fejfájás középpontja, és bár általában kiterjed a fejem nagyrészére is, azon a bizonyos helyen messze a legrosszabb. Erősödik tüsszentésre, köhögésre, és nem csak fizikai munkára, de bármilyen mozgásra. Ilyenkor lüktető a fájdalom.

A következő, hogy szintén elmúlt időszakban sokat szédülök, többször volt olyan, hogy elszédültem egy ültő helyemben egy heves beszélgetéstől vagy nevetgéléstől úgy, hogy majd leestem a székről.

Ezeken kívül ami mostanság nagyon idegesít, hogy nem jönnek a szavak a nyelvemre, pedig egyszerű, nap mint nap használatosak, és rengeteg mondatomat rosszul rakom össze, vagy a szavakat rosszul mondom ki, vagy dadogok.

Aztán hihetetlenül könnyen elzsibbadnak a végtagjaim, szinte a semmitől. Néha az arcom is szokott zsibbadni. A szemem is sokat tikkel, sőt néha a combom és a fenekem is szokott...

És nekem persze mi jutott rögtön eszembe ezekről? Hát persze, hogy az agydaganat. Tudom, nem érdemes ezen stresszelni, mert nagyon kevés rá az esély, de azért engem mégis nyugtalanítanak a tünetek. Nem próbálom magamat itt a GYK-n diagnosztizálni, de kíváncsi lennék a véleményetekre, esetleg hasonló tapasztalataitokra.



2020. aug. 1. 22:11
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, képzeld az utóbbi hetekben nekem is cseng a fülem.. :(


Amúgy a vérvétel eredménye jó lett, a háziorvos azt adta most ki nekem, hogy az őszi szünet alatt próbáljak meg többet inni (holott iszok eleget). A tüneteim nem javulnak.. Nem tudom, ebben az ütemben eljutok-e még idén neurológushoz..

2020. okt. 27. 21:33
 22/27 anonim ***** válasza:
Nem értem,nekem egy hét alatt adtak időpontot,habár nagy csalódás volt az egész,készülj fel ha minden negatív lesz továbbra is,akkor azt fogják mondani,hogy "szorongás",de azt te tudod mennyire vagy szorongos,viszont szólok ahhoz,hogy szorongás betegséggé fajuljon extrém mértékű szorongás szükséges.(tapasztalatból beszélek,én egyáltalán nem vagyok szorongós és arra fogták a tüneteim,miután szinte minden negatív lett,az amit meg Én gyanítok,hogy a bajom,élből,arrogáns stílussal leszóltak.)Remélem a helyi orvosaid jobbak,mint nálam.
2020. okt. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A legaggasztóbb az az, hogy köhögésre jobban fáj, és egy pontban a legrosszabb. Alapból a köhögés fejfájás ritka, de sokszor az emelkedett koponyaűri nyomást jelzi, amit sok minden okozhat, akár lehet idiopátiás is, azaz nincs diagnosztizálható ok mögötte. De készülj fel a legrosszabbra is, mert ezek a tünetek együttesen agydaganatot is jelezhetnek nálad. Sürgősen MRI lenne szükséges, nem még bohóckodni a szemészeten. Nem ott lesz a tünetekre a válasz.
2020. okt. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
#19 vagyok. Beszéltem a háziorvosommal, aki egyelőre fülcseppet és Ginko Biloba tartalmú gyógynövényes gyógyszert javasolt. Eddig semmi javulás. :/
2020. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

24-es

Nem fog érni semmit,ennek ki kell deríteni az okát,ezek a gyógyszerek növelik a vérbőséget a fülben ezzel "megszüntetve" a fülcsengést,de csak akkor ha fülcsengésed keringés eredetű,ha bármi más akkor nem ér semmit.Ki kell deríteni az okokat.

2020. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Sajnos ilyen a háziorvosom... :/ Nincs más választásom, mint türelmesnek lenni.
2020. nov. 1. 18:17
 27/27 anonim ***** válasza:
Hello, jobban vagy azóta?
2021. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!