Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi hány doboz sör után...

Napi hány doboz sör után lehet már aggódni, hogy az illető alkoholista?

Figyelt kérdés
Az egyik közeli haveromnál kezd egy kicsit elszaladni a ló. Esténként minimum 2-3 doboz az adagja, fixen minden nap. Hétvégente meg bulizni jár, akkor még több is lemegy neki.
2020. aug. 7. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha nagyon aggodo vagy, akár fél doboz után is aggodhatsz.
2020. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
4-5 után
2020. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Annyira azért nem aggódom, csak mivel én tudatosan absztinens vagyok, így nincs viszonyítási alapom.

Amúgy elmondása szerint nagyon maga alatt lenne pár napig, ha nem ihatna.

2020. aug. 7. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már alkoholista.
2020. aug. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok.
2020. aug. 7. 16:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem a mennyiség számít, hanem a napi rendszeresség. Alkoholista. És? Mit kezdesz ezzel az információval?
2020. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, hát így most semmit. Nyilván nem fogok elkezdeni okoskodni egy 34 éves embernek. Csak kíváncsi voltam.
2020. aug. 7. 16:16
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
De a mennyiség is számít. Ha megelégedne napi fél doboz sörrel éveken át, nem is lenne gond. De az alkoholisták mindig többet és többet akarnak, és nem elégednek meg annyival, hanem az a cél, hogy berúgjon, ellazítsa az alkohol, illetve kielégítse, azt a vágyat, amit az alkohol tud adni neki. Fél doboz naponta, erre már nem lenne elég sehogy, és ha meg tudna állni annyinál, akkor az már komoly akaraterőre vallana.
2020. aug. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!