Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy hagyjam el a piát?

Hogy hagyjam el a piát?

Figyelt kérdés
19 vagyok és szerintem sajnos a legjobb úton haladok az alkoholizmus felé, de lehet már most is benne vagyok. 14 éves koromtól kezdve piálok, nyilván akkor még heti 1 alkalom volt, aztán ez szépen feljebb ment, most meg minden nap iszok. Sosem felejtem el, amikor az osztályfőnököm kioktatott, hogy nem lesz belőlem semmi, kiabált velem, hazamentem, megittam 2dl pálinkát meg 2 sört 10 perc alatt. Olyan családból származom ahol “támogatják” ezt a dolgot, de én nem akarok beállni közéjük. Ha nem iszok legalább 2 sört vagy felest, hiányérzetem van és aludni se tudok. Próbáltam abbahagyni, de max. egy hónapig jutottam el eddig, aztán egyszer ittam és kezdődött minden újra. Cigit abbahagytam 4, a füvet 2 év után, de a piát is szeretném.

2020. aug. 19. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked segítség kell, elvonó.
2020. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáld újra. Akard a változást.


Tűzd ki a következő célt, most nem egy hónap 2 és így tovább. Ha elbuksz felállsz és mész tovább, újra.Nekifekszel folyamatosan.

Amit eddig is elérnél az óriási teljesítmény egy világitól.

2020. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2020. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Mint írta feljebb, önerőből egy hónapig jutott. Nem tud nélküle aludni, ezek már az elvonás tünetei, kétlem hogy önerőből le tudná állni valaki, aki már ezen a szinten tart. De sok sikert hozzá!
2020. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
elértél
2020. aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Magadért alapítvány - függő csoport, ha Budapest megoldható.

Nem akkora költség mint egy egyéni terápia, de talán a közösség segíthet

2020. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Segítséget kérjél, hajlamod van rá. De ez nem kifogás! Anyum alkoholista, depressziós, pánikbeteg meg mit tudom én még. Az anyja (mama) ugyan ez. Ergó hajlamom lehetne rá, de tudatosan nem és nem. Próbáld magad külső szemmel nézni. Azt hiszitek, ezzel magatoknak okoztok fájdalmat, pedig a körülöttek élő emberek szenvednek tőletek a legjobban. Szépen lassan tönkremegy a májad és leépül az agyad, nem egy szép halál, ami elhúzódik. Nem látod jól azt, ami valós. Igénytelen leszel, még elmosogatni se tudsz rendesen. Amire azt hiszed jó, az nagyon nem jó. Elfordulnak tőled az emberek, de amiatt is őket fogod okolni. Kérj segítséget.
2020. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Miután lekiabáltak és ittál, utána jobban érezted magadat?
2020. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
Helyettesítsd fűvel szerintem, az alvásproblémára azonnal megoldás, csomószor át tudod NAGYON gondolni az alkohol kérdéskört összefüggéseiben, és bebizonyosodott, hogy le tudod tenni a francba. Heroinról leszokóknál is elég komoly eredményeket értek el vele. Egyedül a dohányzás miatt lehet gond, valahogy dohány nélkül lenne jó, de ahhoz meg korrekt forrásból kellene szerezd az indiait, meg elég ügyesen kell pipázgatni, hogy megérje.
2020. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A piát abbahagyni csak drasztikusan, 0-ra redukálva lehet. Mikor én szoktam le (28 éve) még nem voltak ilyen csoportok, vagy ha igen, csak a fővárosban. Én úgy csináltam, hogy mindig csak az adott napra koncentráltam. Hogy ezt a napot bírjam ki!
2020. aug. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!