Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tesi felmentés?

Tesi felmentés?

Figyelt kérdés
Hogyan szerethetek felsőoktatásban tesi felmentést?

2020. szept. 1. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Felsőoktatásban van kötelező tesi?
2020. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Attól az orvostól kérj akihez általában mész az adott problémád miatt, ami miatt nem tudsz tesizni.
2020. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Normális alkatom van

#2 Igen van, osztatlanon ráadásul 3 félév

#3 Nincs olyan problémám, ami miatt nem engednének

2020. szept. 1. 21:10
 4/11 A kérdező kommentje:
Megalázónak érzem, és feleslegesnek.
2020. szept. 1. 21:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az elég rossz... Nem hibáztatlak amiért felmentést akarsz, én is utáltam a tesit iskolában, szerencsére nekem egyetemen nem volt, nem is tudtam, hogy van.

#1 Attól, mert valaki utálja a kötelező tesit, még lehet normális alkata, sőt akár még szeretheti is a sportot, csak nem azokat a feladatokat, amiket órákon kell csinálni. Én is felmentettem magamat tesiből mert utáltam, mégis rendszeresen sportolok mióta vége a középiskolának és szeretek mindenféle sportot, de a felesleges hülyeségeket, amiket iskolában kellett csinálni, utáltam.

Kérdező, ha jól ismered és jóban vagy a háziorvossal, akkor beszéld meg vele, hogy mit szeretnél és miért, hátha rendes és ír valamit. Vagy találj ki valamit (pl. szédülsz)

2020. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hellmano ***** válasza:
85%
Mi megalázó egy tesi órában ? :D Mondd azt nem szeretsz mozogni. Mikor én voltam sulis első nap kaptunk egy szőrmók 50-es tesitanárt az fogta magát tesióra után és egy szál fszba ott flangált köztünk srácok között. 1 hét után eltávolították a suliból, mert zaklatott fiúkat az öltözőben és kiderült, hogy meleg ez a 90-es évek elején volt, akkor komolyan vették ezt a meleg kérdést nagyon.
2020. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6 háziorvosi igazolást elfogad az egyetem?

Attól félek, hogy az ottani sportorvos vizsgálna, de erre van egy ötletem: mivel vérnyomáscsökkentőt kell szednem, a vizsgálat előtt pár nappal leállnék velük, így az ott mért értékek alapján megtiltanák a tesit.

2020. szept. 1. 21:19
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom elfogadják-e a háziorvosit mivel nincs egeytemi tesivel tapasztalatom. Az Ok, hogy nem szeded a gyógyszert előtte (ha nem lesz tőle bajod, nem ájulsz el, stb.), de az orvos se hülye (de megintcsak: nem tudom mennyire veszik komolyan, szigorúan az egyetemi tesit, de gondolom orvostól is függ), ha feltűnően alacsony a vérnyomásod, akkor biztosan megkérdezi, hogy szedsz-e rá gyógyszert, van-e panaszod, ha azt mondod van panaszod, de nem szedsz gyógyszert furán fog nézni. Persze mit tud tenni. Próbáld meg. Esetleg mondhatod, hogy komoly panaszaid nincsenek, de szoktál szédülni, néha le kell ülnöd, nagyon ritkán előfordul, hogy elájulsz (bár ez már túlzás talán, hogy aki elájul az nem szed gyógyszert). Nem hiszem, hogy megkockáztatja, hogy egy szédülőst tesire küldjön.
2020. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, semmilyen sportot nem szeretsz? Egyetemen már nem kislabda dobálgatás van meg, távolba szökkenés. Ez nem gimi. Itt van vagy 1000 féle sport (mj.: én sem szerettem a gimis tesiórákat, de megőrülnék, ha nem mozoghatnék, és ehhez az egyetem egy hatalmas skálán kínálja a lehetőségeket, nekem csak választanom kell). Nem szeretsz futni? Labdasportok? Van kosár, foci, röplabda, tollas, tenisz, floorball, úszás, biciklizés, karate, aikido, trx, fitnessz-kondi, jóga, gyógytesi, sárkányhajózás, vitorlázás, kajakozás, pingpong, teke, stb, stb.


Másik, hogy ha felmentést szeretnél, az egyrészt úgy működik, ha:


1.) Leigazolt sportoló vagy (ilyenkor az egyetemnek be kell nyújtani egy egyesületi igazolást)


2.) Tényleg valami egészségügyi problémád van (nem bemondásra megy, és az egyetem sportorvosa vizsgál meg és ő dönti el)


Amúgy meg nem egy nagy dolog, csak két félév kötelező (a legtöbb helyen), de az is csak heti 1 alkalom és másfél órás, de ott is lehet haverkodni, kipróbálsz új sportágakat, stb., hidd el később hiányozni fog, az a heti 1 alkalom is.


Szerintem nem érdemes kihagyni. Jegyet sem kapsz rá, csak annyit, hogy teljesítetted, vagy nem. A legtöbb sportágnál a tanár nem veszi annyira komolyan, a lényeg, hogy mozogj valamit, ne csak ülj.

2020. szept. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#10 Sajnos egy félévet már teljesítettem, azt hittem, a kocogás milyen nagyszerű lesz, hát majdnem a halálba futtatnak! Semmiképpen nem állhatsz meg, ha pedig mégis meg kell állnod (a másfél órás tesi alatt), akkor oda az aláírás, amiért egy féléven át görcsöltél. Azt hiszik, hogy mindenki bliccel, és ebből már elegem van! Nem jobb, mint a gimis!!

Én akkor szeretek bármit is csinálni, ha nem pörgetik felettem az ostort. Anno a kardiológus megmondta, hogy ha meg kell állni, akkor meg kell állni. Persze ez a lapon nincs rajta.

2020. szept. 2. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!