Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tramadolt kinek milyen problém...

Tramadolt kinek milyen problémára írta fel az orvos és milyen orvos volt?

Figyelt kérdés
20/l

2020. okt. 5. 16:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Mi daganatnál ezzel kezdtük, de arra sajnos kevés volt ☹️☹️
2020. nov. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nekem is ptx műtét után adták. De nagyon nem jött be. Iszonyú hányingerem volt tőle meg felfordult a gyomrom. Algovoltaren jobban bevált. Tramadol opiát tartalmú nem írjak fel csak úgy. És nem is ajánlatos szedni ha nem muszáj mert hamar függő lehetsz. Veséd májad is szétcsapod vele. Ez nem mindennapos fajdalomcsillapításra való hanem erős fájdamakra eseti jelleggel. Pl műtétek után.
2020. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Most szedtem be 2x1 tablettát 15 napon keresztül. Erős hát és bordafájdalomra kaptam. Csökkentette a fájdalmat de nem szüntette meg. Most fogyott el azt hittem meg leszek nélküle de továbbra is fájdalmaim vannak. Sajnos a reuma szakrendelés nálunk leállt a vírus miatt és a háziorvos írta ki hogy valahogy kibírjam.
2020. dec. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, egy gerinc Röntgen nem ártana.
2020. dec. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Gerinc röntgen és MR is volt sőt gyógytorna is ami véleményem szerint többet ártott mint használt. Volt időpontom a reumára erre felhívtak hogy ne menjek és majd január közepén érdeklődjek időpont miatt. Ezért kerültem a háziorvoshoz és holnap megint megyek mert nem bírom ki olyan fájdalmaim vannak.
2020. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

A lényeg kimaradt. A vizsgálatok következőt állapították meg.


Thoracalis gerinc MR vizsgálat


Coronalis síkú T1 súlyozott, sagittalis síkú T1 és T2 súlyozott, sagittalis és coronalis síkú MR


myelographiás felvételeket készítettünk a thoracalis gerincről, majd axiális síkú T2 súlyozott felvételeket a


Th. IV.-VIII intervertebralis rések magasságában.


A thoracalis kyphosis fokozott. Enyhe balra konvex hajlat látható. Csontoedema nem látható.


A csigolyatestek magassága megtartott, a peremek a kp. szakaszon megnyúltak.


A discusok víztartalma normális, dorsalis szegmentjük ép. A kp. szakaszon a korongszintekben, a fokozott


kyphosisnak megfelelően a ventralis liquorterek szűkebbek. A canalis spinalis nem szűkebb. A myelon


jelintenzitása szabályos.


Melléklelet: Mko. vesében extracorticalis cysták láthatók.


Vélemény: Spondylosis thoracalis min. grad.


Fokozott kyphosis.

2020. dec. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Tehát semmi komoly eltérés.
2020. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
"Tehát semmi komoly eltérés." Mégis úgy fáj hogy dolgozni sem tudok egyáltalán.
2020. dec. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Mióta fáj? Mit szedtél rá? MR-en mi volt?


Egyébként antidepresszáns vagy antiepileptikum kellene rá nem pedig tipikus fájdalomcsillapító, mert lehet, hogy neuropátiás fájdalmad van.

2020. dec. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Hátfájásra kaptam többször is. Közepes fájdalomra való fájdalomcsillapító, sehol nincs az igazi erős szerekhez képest (pl. oxycontin, de annál is van még jóval erősebb). Max. azért tűnhet egyeseknek erősnek, mert a hétköznapokban szedett paracetamol meg ibuprofen meg hasonlók konkrétan szinte semmire nem jók. Már egy közepes fájdalom (vesekő, súlyosabb migrén vagy lumbágó) is több százszor olyan erős, mint a szokásos kisebb ficam, szimpla fejfájás, torokfájás stb. Ilyenkor jöhet a tramadol. Az erősebb szereket kapják a rákosok. Egy rákos embernek sokszor olyan fájdalma lehet, mintha folyamatosan bele lenne szúrva a gyomrába, hátába stb. egy kés. Ilyenkor jönnek jól az igazi erős szerek.


Hozzászokni viszont már a tramadolhoz is annyira hozzá lehet, hogy a világ egyes részein drogként fogyasztják. Szóval csak annyit és addig szabad szedni, amennyit és ameddig muszáj.

2021. máj. 13. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!