Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi kell ahhoz,...

Szerintetek mi kell ahhoz, hogy egy felnőtt ember kezet mosson ha hazatér vagy eszik?

Figyelt kérdés

Apukám és a húgom, nem tudok rájuk mit mondani, hülyék, évek óta azt csinálják, hogy hazajönnek aztán telót laptopot elő és kaja, pia miegyéb. Szobámba már be sem engedem őket 1 éve, azt mondja , hogy undorodom tőlűk, és igazuk van. Kilincset fertőtlenítek utánuk csapokat törlök, wc lehúzót is tisztítom miután használják meg meg kezet mosok, de ez alap nálam. Billentyűzetet sem használom utánuk teló töltőt sem.


Nekem ez 12 éves koromban jött egy nagyon durva betegség után ami vírus okozott, fostam, hánytam szendvedtem 2 hétig, addig én sem figyeltem a higiéniára. Szóval 10 éve nem durván, de azért figyelmes vagyok. Kocsiba beszállás előtt már kézfertőtlenitek, gombokat is törlöm, de nem a covid óta már 5 éve. Nekem ez a vírus annyiban változtatta a hozzáállásom, hogy hordani kell a maszkot , nem rettegek, tudom, hogy ha azt csinálom amit eddig nem lesz bajom.


De itt vannak a családtagok akik lehet lefertőznek mert renitensek, eddig is miattuk voltam influenzás.



2020. nov. 19. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

pont így vagyok én is. Ha nem lenne ciki, otthon is gumikesztyűt használnék..azt mondják a jólértesültek, hogy nem kell mindig kezet mosni, mert véd a kialakult immunrendszer..


Szoktam nézni az "Agymenőket", vagy az " ifjú Sheldont"..na ő volt higéniamániás, ami nem hátrány..

2020. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Költözz egy steril szobába.
2020. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Biztosan vannak fent Youtube-videók arról: milyen szennyeződések találhatóak busz kapaszkodóin, vagy azok kezén akik nem mosnak kezet, ilyenek megmutatása hátha használna.

Ki kellene valamit ragasztani olyan helyre, amit azonnal lát aki bejárati ajtón belép: "kézmosás!" szöveggel.

2020. nov. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Egyszerűen igénytelenek, mocskosak. Az ilyen ember nem változik, nem tudsz mit tenni.

Vírustól függetlenül alap hogy az ember kezet mos ha hazaér, ezt már oviban megtanítják az embernek.

2020. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Anyám is ilyen, parázik a vírus miatt, hatezer maszk, kesztyű, fertőtlenítő, de kezet nem mos se ha hazaér, se wc után...

Ha nálunk van - már külön élek -, mindig rászólok (mi a cicák miatt amúgyis kézmosással kezdünk, ha hazaérünk, mielőtt bármihez érnénk, nem csak a vírus miatt), de hiába, csak gúnyolódik, beszél a cicához, hogy látod anyád nem engedi, hogy megsimogassalak, aztán mikor odamegy dorombolni, ugyanúgy felveszi, hogy hát odament, mit csináljon vele. És utána se mos kezet.

2020. nov. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

hehe a párom családja is mondogatja , hogy vigyázni kell, de étterembe meg simán most is járnának...másik része meg a haverok...ők is mondogatják, hogy vigyázni kell, így meg úgy, de ha nem zártak volna be a kocsmák , akkor minden hétvégén kocsmáznának..

igen sajnos sokan azt nem értik meg, hogy most jelen pillanatban mindenhol lehet egy terjesztő...

szellőzetlen kocsmákban , éttermekben elég ha csak egy koronás van...csak egyetlen egy ...

még a családi banzájok is veszélyesek ilyenkor, na de nincs mit tenni, mert a család az család, ha egyszer muszáj találkozni , akkor ez van, de igen ...sokan nem értik pontosan szerintem , hogy a maszkhasználat és a kézmosás ha mellette be mersz ülni étterembe vagy több fős rendezvényre elmész, akkor hiába mosol kezet...

sokkal nagyobb eséllyel kapod el, mintha el sem mennél...

2020. nov. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!