Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az orvos észreveszi a...

Ha az orvos észreveszi a vágásokat a kezemen, köteles szólni a szüleimnek és/vagy iskola pszichológusnak?

Figyelt kérdés

2020. nov. 29. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Nemhiszem hogy köteles,max ajánl pszichológust
2020. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Az orvos a gyermekvédelmi jelzőrendszer tagja, szóval köteles jelezni a helyi gyermekjóléti szolgálatnak, ha úgy ítéli meg, hogy veszélyt okozol magadnak.
2020. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kései Sirató ***** válasza:
97%
Utolsó jól tudja.
2020. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ez így van. Viszont mivel kort nem írtál, ez nem biztos, mert ha 18 alatti vagy,akkor igen, ahogy írták. Hogyha viszont nem, pl egyetemen tanulsz, akkor már nem a gyermekjólétinek jeleznek. Pontosan nem emlékszem, hogy hova. Nekem egy pszichológust ajánlott a doki mikor látta, hogy van néhány heg a kezemen. Hozzátenném, nem kérdezett velük kapcsolatban semmit tehát nagyon is diszkrét volt, viszont azok a hegek nekem a kerítés miatt voltak, mert méretre kellett vágni és megvágta a kezem amikor kicsapódott :D
2020. dec. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

Nagyon attol fugg. Persze a hivatalos eljaras az lenne, hogy szol, de a gyermekvedelem azert lassuk be, nem feltetlenul a gyerekek erdekeit vedi minden esetben... Pl. az is elsok kozott lenne, hogy ilyenkor ertesitik a szuloket... hat van, aki otthon meg a gyereket is megtepne, hogy mit kepzel magarol, es sokszor a szulok is felelosek azert, hogy o csak igy tudja levezetni a feszultseget, ebben az esetben nagyon nem tesz jot, ha szol nekik. Meg aztan a gyamhatosag is kimerul annyiban, hogy odatelefonal 2-3 oraval hamarabb, megnezi, hogy van-e viz, villany, gaz, beszelgetnek par dolgot, aztan ki is merult ennyiben, de a szuloket felidegesitheti ez annyira, hogy meg meg is verjek a gyereket, ha olyanok, ott meg eljatsszak a tunder szulot. Ezzel azert van amelyik gyerekorvos tisztaban van, a csaladi helyzetet amugy is ismerik valamennyire.

Aztan osztalyonkent biztosan van 3-4 ember, aki vagja magat, ez egyaltalan nem ritka, de szerencsere nagyon keves az, aki tenyleg ongyilkossagot kiserel meg. Valamelyik orvost egyaltalan nem erdekli a vagdosas, annyira elterjedt, de van olyan bajos doki is, aki meg be is szol miatta... Ha szerencsed van, szo nelkul a kezedbenyom egy papirt, hogy hol erheted utol az iskolapszichologust, es milyen oldalakon beszelgethetsz, ha eleged van, es pl. a kekvonal is anonim.

2020. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Nekem volt néhány öngyilkossági kísérletem és mikor valami eredményem jött meg, el kellett mennem a háziorvoshoz hogy haladhassunk. A szemem alatt nagy foltok vannak, fáradtság, lelki elnyomottság, pigment hiány (nem valami szép), a mellkasamon meg karomon van néhány régebbi nyom.

Szóval egyszer ez a doki ahogy nézte a leletemet, megszólalt,hogy "Hát, ha csak depressziós vagy, azaz egy kis hisztérián kívül semmi bajod", ami kiváltott belőlem egy kisebbfajta "rohamot", elkezdtem bőgni, úgy éreztem hogy ő is csak ártani akar nekem, nem vesz komolyan csak poénkodik valamivel amivel nem kellene, aztán orrba vágtam és lefejeltettem vele az asztalt. Nővérem kísért fel akkor és amikor ki sikerült rángatnia neki és az asszisztensnek, hallottam ahogy valami olyasmit mond hogy "Tőlem hatszor akkorát kaptál volna paraszt".

Nem kezdek bele hogy mik voltak a problémáim, miért voltam depressziós és jártam pszichiáterhez, pszichológushoz, miért volt kitörésem, miért nem ignoráltam inkább, de az ilyen férgeknek meg kell tanulniuk hogy mások mentális rosszulléte nem játék, sokszor veszélyesebb mint a "megszokott, mindennapi" betegségek.


Bárhogy is legyen, remélem jobban fogod érezni magad idővel!

2020. dec. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló, ez borzalmas! Azért az ember elvárná, hogy egy orvostól segítséget kap, nem kioktatást.
2020. dec. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kései Sirató ***** válasza:
100%
6-os! AZ ilyen orvost ott kell hagyni, át kell jelentkezni egy másikhoz. Az ilyen nem alkalmas arra, hogy orvosként praktizáljon.
2020. dec. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy is lett. Köszönöm a kedves kommenteket, ez jól esett! :)
2020. dec. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!