Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van aki beoltatta magát az...

Van aki beoltatta magát az influenza elleni oltással?

Figyelt kérdés
Melyek a mellékhatásai, mivel én is szeretném beoltatni magamat,csak félek a mellékhatásoktól,mivel krónikus betegségem van.

2020. dec. 2. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én beoltattam magam idén is, egyedül egy pici pukli volt a helyén. Azonkívül semmi mást nem tapasztaltam (se most, se az előző években) és van krónikus betegségem is.
2020. dec. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig beadatom, sosem tapasztaltam még mellékhatást
2020. dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy válaszoltál remélem,akkor nekem sem okoz problémát.Tehát akkor már többször is beoltattad magadat.Volt valaki,aki azt mondta,hogy õ beteg lett tõle,mert õ is krónikus beteg.
2020. dec. 2. 12:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer oltattam. Semmi bajom nem volt. Apukám szokta minden évben, mert cukorbeteg. Neki se volt még semmi komoly baja.

Mellékhatás egyébként hőemelkedés, megfázás szerű tünetek szoktak lenni. Azok azért kibírhatók.

2020. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Negyedik éve beoltatom magam, egyszer sem éreztem mellékhatást.
2020. dec. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Èvek óta oltatom magam, soha semmi mellékhatása nem volt, most sem. Pedig nem vagyok fiatal, és vannak vérnyomás és szív problémáim is.
2020. dec. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, én nem vagyok oltásellenes és nagyon jó dolognak tartom az oltást, én csak azt tudom neked elmondani, ami a saját személyes tapasztalatom.

Mivel gyógymasszőrként dolgozom, és rengeteg emberrel találkozom (naponta 20 beteg) ezért elég sok tapasztalatról hallottam már, ami az oltást illeti.

Sajnos én gyakran hallom a betegeimtől, hogy soha többet nem oltatja be magát, mert utána nagyon lebetegedett...ezt általában szó szerint így szokták mondani.

Számomra feltűnően sok az ilyen sztori.

Barátnőmék is beoltatták magukat a férjével tavalyelőtt (meg gondolom minden évben) , de emlékszem végig betegesedték a telet..igaz, hogy nem voltak influenzásak, de pl barátnőm állandóan lemondta a találkozókat mert mindig náthás volt kicsit, fájt a torka stb stb....

Ők állítják, hogy ez az oltás miatt van , hogy kerülgette őket, de nem betegedtek le, én viszont egyáltalán nem voltam beteg akkor, pedig még vitaminokat sem szedtem.

Viszont én már 3 éve hordom a maszkot influenzaszezonban.

Elegem lett abból, hogy állandóan minden évben végigbetegeskedtem a telet.

Folyton azt hallgattam a kollégáktól, hogy gyenge az immunrendszerem , nem öltözök fel így meg úgy, miközben folyton toltam a vitaminokat, nem igaz, hogy nem öltöztem fel, de egyszerűen szakmámból kifolyólag ugye folyton full dózisban kaptam a kis víruskákat...

Úgy voltam vele, hogy ha belegondoltam józan paraszti ésszel, nyilván nem az immunrendszeremmel van a baj, hanem azzal, hogy különösen ki vagyok téve a vírusnak és mivel én hajlamos vagyok a légúti megbetegedésekre ezért én könnyebben elkapom ezeket a kis kellemes téli vírusokat.

Ezért eldöntöttem , hogy decembertől március végégig hordom a maszkot a munkahelyemen, postán , buszon, bevásároló központban stb stb és igyekeztem a szellőzetlen kocsmákat , és olyan helyeket elkerülni , ahol minden évben pl lebetegedtem.

Vitaminokat nem szedtem, viszont helyette minden nap frissen csináltam magamnak céklalevet, sok gránátalmalevet ittam, rengeteg gyümölcsöt, zöldséget ettem és rengeteg gyömbérteát ittam .

Na hát ennek köszönhettem, hogy végre az első telem volt amikor egyáltalán nem betegedtem le.

Ennek ellenére én azt mondom , hogy oltasd be magad nyugodtan, azért azt gondolom, hogy a legtöbb embernek beválik , viszont nagyon figyelj arra, hogy még időben oltasd be magad, mert amikor már jobban le van gyengülve az immunrendszered és amikor már beköszönt az influenza akkor sokszor már késő, mert ugye szokták mondani hogy ha beoltatod magad, de pont elkapsz valamit utána, akkor hiába...

Szóval kérdezd meg a háziorvosodat, hogy érdemes e még beoltatni magad idén vagy ha meg tudod oldani, akkor most 2 hétig ne nagyon mászkálj az oltás után sehova , és én azt gondolom akkor tuti nem lesz baj..:)

2020. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok.
2020. dec. 2. 12:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem oltattam be magam, és nem is fogom. Minek?


Főnököm beoltatta magát, kórházba került. Kiderült covidos volt, amiről nem tudott senki, de már a szervezete kezdte gyártani az ellenszert, erre jött rá az influenza elleni oltás, a kettő kiütötte, majdnem ottmaradt. Vérrög is keletkezett a tüdejében. Már jobban van valamivel.

2020. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Oltás napján kb. 2-3 óráig rosszul voltam, utána semmi. Ha a vaxigrip-et kapod, akkor talán még ennyi se lesz mivel nem tartalmaz vírust.
2020. dec. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!