Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a nem gyógyuló...

Mit kezdjek a nem gyógyuló helix piercingemmel?

Figyelt kérdés
Több, mint fél éve csináltattam (másik kettővel együtt) egy helix pc-t, de valamiért nem hajlandó gyógyulni. Az elején semmi probléma nem volt vele 1-2 hónapig. Picit érzékeny volt, de sosem gyulladt be. Kezeltem egy fertőtlenítővel, amit a piercingesnél ajánlottak. A 3-4. hónap körül elkezdett néha begyulladni, hiába csináltam vele azt, mint addig. Aztán most, több mint fél év elteltével úgy gondoltam, hogy kicserélem, mert megint jó állapotban volt. A csere meg is történt, de azóta még mindig friss a seb, néha vérzik, gyakran gennyes, és egy rászáradt réteg képződik a pc körül. Azt le szoktam szedni, de utána mindig újra és újra ez történik. A kérdésem az, hogy hagyjam-e rajta ezt a rászáradt gennyes réteget és ne piszkáljam egyáltalán, vagy jó, hogy azt leszedem és fertőtlenítem (egyébként gyakran teafaolajjal)?

2020. dec. 11. 01:56
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Én annó Phlogosol oldattal kezeltem napi 3x plusz amikor bekentem vele forgattam is az ékszert. Elég hamar begyógyult! Viszont egy sima lyuk az alap fülbevaló felett, na az begyulladt.. de azt is rendbetette az előbb említett oldat. Esetleg még a Tetrán krém segíthet. Ha nem akkor doki! Remèlem hamar rendbe jön a füled. :3
2020. dec. 11. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Menj el háziorvoshoz
2020. dec. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Tegyél bele lefertőtlenített titán száras, egyenes, talpas, vagy barbell ékszert. Ezután kezeld naponta 3x octenisept folyadékkal. Ha pukli nőne rá, akkor octenisept helyett kezeld patikai hidrogén-peroxid oldattal napi 3x, legalább 3 héten át. A helix gyógyulási ideje 24 hónap is lehet. Lehetőleg ne forgasd, ne szedd ki, ne piszkáld és ügyelj, hogy a hajad hátul ne tekeredjen rá.
2020. dec. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
69%
Tisztítsd mindig.Porcba szúrt piercingek nehezebben gyógyulnak.Én Tetran krémet javasolnék rá.Tisztításnál meg Octenisept spray-vel kezeld.
2020. dec. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Megpróbálkozok a tippjeitekkel
2020. dec. 14. 23:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem kisebb megszakításokkal majdnem 2 éve gyógyulnak... Nem vagyok ideges tőle, á dehogy. :D
2020. dec. 17. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Egyik baràtnôm jàrt hasonlò képpen. Sajnos neki annyira begennyesedet, hogy Orvoshoz kellett fordulni és ki is vették, egy kicsi seb maradt a helyén.
2021. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na ezért kell vasszög az agyba emberek :D
2021. febr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!