Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megéri egyáltalán, hogy egyek?

Megéri egyáltalán, hogy egyek?

Figyelt kérdés

Kérlek legyetek velem elnézôek, tudom hogy egy idióta vagyok, de sajnos nem tudok racionális döntést hozni a témában. Vázolom a szituációt:

176 centi vagyok 48 kiló két napja 47 körül voltam, és folyamatos csökkenő tendenciát mutat a súlyom általában. Több mint egy éve kezdtem fogyózni, 73 kilóról indultam. Azóta lelkibeteg vagyok minden alkalommal, mikor nagyobb számot látok a mérlegen, mint előző nap, viszont ha csökken, akkor amiatt szorongok, hogy megint csalódást okozok a szüleimnek, mert megkértek hogy ne fogyjak lejjebb már hónapokkal ezelőtt. Képtelen vagyok logikusan látni a helyzetet, iszonyatos félelem van bennem az elhízással szemben. Próbáltam többször is napokig többet enni, ennek meg is látszik az eredménye a mérlegen is ugye, de elméletben az ételmennyiségnek amit fogyasztok, nem kéne hízást okoznia, viszont mégis híztam, nem bírtam tovàbb, drasztikusan csökkentettem az ètelmennyiséget amit ettem majd megint fogytam, többet mint amennyit visszahíztam. Nem tudom, hogy mi a rosszabb: az hogyha többet eszek és utána minden alkalommal mikor meglátom magam vagy eszembejut az étel olyan mértékű szorongás fog el, amit nem tudok hosszú távon elviselni, vagy ha visszaállok a kevesebbet evésre, max fogyok még pár kilót, de sok negatív következménye az egészségemre már úgy sem lesz, (vagy legalábbis nem több mint most) csak a szüleim fognak emiatt gyűlölni.

18/l



2020. dec. 18. 00:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés: Mégis mi történne akkor, ha meghíznál?

Szerinted kevésbé vékonyan nem élet az élet? Nem lehet boldognak lenni?

Miért gondolják az emberek, hogy csak akkor van értelme az egésznek, ha csontsovány vagy?

2020. dec. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván semmi, de mivel egész életemben csúfoltak meg elutasítottak amiatt, ahogy kinéztem meg engem is zavart így nem mennék vissza. Egyébként meg másokon nem tartom előnytelennek azt ha nehezebbek vagy könnyebbek vagy ugyanolyanok mint én ne érts félre. Csak magammal van ez a problémám nem mondtam egy szóval sem hogy nem lehet teljes boldog életet élni akárhogy is nézel ki.
2020. dec. 18. 01:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha nem eszel eleget, akkor a szervezeted azokat a zsírokat fogja lebontani a megevett ételből, amire egyébként nincsen szükséged. Így hízhatsz. Hogy mit tegyél, hogy rendbe jöjj?

Hízz még pár kilót, hogy egészséges bőrben légy, és utána tartsd meg a súlyod. 50 felett kell lenned minimum, de ennél csak több legyen, 50 alatt egészségtelen a te magasságoddal. A fiúk az egészségesen kinéző lányokat szeretik, a csontsoványak éppen ugyan úgy taszítóak tudnak lenni, mint a ducik. Mindent összevetve nincs sok választás, mert valójában mind a két végletes úton szedhetsz fel kilót (túl sok étkezés/túl kevés), így az a legjobb, ha egészségesen étkezel, mint egy normális ember, napi 3-5x, egészséges embernek való adagokkal.

2020. dec. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon komoly probléma, amivel mindenképpen pszichológushoz kéne fordulni. Hiába írjátok, hogy hízzon még, mert ha hízik is (ahogy írta a kérdező) többet fog lefogyni. Igazi mókuskerék. A szüleiddel mindenképp beszélj erről, együtt képesek vagytok mindenre. Jobbulást!
2020. dec. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Tippikus anorexia, minden azért történik, mert nem akarsz hízni. Csúfolni fognak, csalódast okozok stb. Először is a legfontosabb, hogy hagyd a fenébe a mérleget. Az csak egy számot mutat, nem leszel rosszabb vagy jobb ha kevesebbet mutat, de akkor sem ha hízol. Hidd el soha nem lesz elég, most örülsz ha 47 kg vagy két hónap aztán a cél 41 aztán 39 és sosincs megállás. Minél kevesebb a súlyod annál rosszabb a mentális egészséged. Voltam kórhazban, nem akarod tudni, hogy egyetemista, gimis jó tanulók mennyi baromságot képesek voltak csinalni, kitalálni csak, hogy ne menjen el egy falat sem.. Nekem 2017 kellett kórhazba mennem, azóta sem tudtok normális életet élni. Most végzek, dolgozni szeretnék teljes munkaidőben, de jó ha két napot tudok bevállalni. Pedig jó szakmám van. Gyerekem talán soha nem lesz, gyenge vagyok, plusz az elmúlt években jó ha volt évi 1-2 menstruációm.
2020. dec. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha nem eszel akármilyen keveset is, de változatos eleséget, akkor a szervezeted sikeresen hazavágod...alig lesz ellenállóképességed, a szerveid(vese, gyomor, máj) sikeresen tönkremennek, a méhed, petefészkeid is lepusztulnak..

Rángatod az oroszlán bajszát...előbb-utóbb baj lesz.


Szerintem

2020. dec. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!