Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rózsahimlő akinek volt már ?...

Rózsahimlő akinek volt már ? Ha igen mennyi idő alatt múlt el és hogyan?

Figyelt kérdés

Van valami ahhoz hasonló kiütésem már több mint 2 hete pirosak, van nagyobb kisebb néha szaraz, voltam borgyogyasznal azt mondta h arra gondolt h ez az de h lábon meg kezen nem szokott lenni az, de nekem van ott is igaz kevesebb de van... mar 2 kremet is hasznalok a viszketés enyhült de gusztustalan olyan vagyok mint egy Leopárd már....

24/L



2020. dec. 29. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Rózsahimlőre nem elég a krém.

.

A rubeola első tünetei a megfázás tüneteihez hasonlítanak: láz, orrfolyás, tüsszögés, torokfájás és köhögés. A nyaki nyirokcsomók megduzzadhatnak, a beteg gyakran nagyon fáradt, kötőhártya-gyulladás is jelentkezhet.


Mikor ezek a tünetek múlni kezdenek, akkor jelennek meg az élénk, inkább rózsaszínű foltok, kiütések az arcon, majd az egész testen. A betegség tünetei felnőtteknél gyakran súlyosabbak, mint gyermekek esetében.


Általában 14-21 nappal azután jelennek meg a tünetek, hogy a beteg egy fertőzött személy közelében tartózkodott, a tünetek megjelenéséig eltelt időt inkubációs időszaknak nevezik.


Ugyanakkor az orvos az alábbiakat javasolhatja:


fájdalomcsillapító és lázcsillapító gyógyszerek az izomfájdalmak csillapítására, a beteg rossz közérzete esetén lázcsillapításra

ágynyugalom, pihenés

bőséges folyadékfogyasztás

párásítás a köhögés és torokfájás csillapítására.


a betegség olyan életveszélyes következményekkel is járhat, mint a tüdőgyulladás vagy encephalitis (agyvelőgyulladás). További komplikációk közé tartozik a:


fülek fertőzéses megbetegedése

hörgőgyulladás

ízületi gyulladás

szívizomgyulladás, szívbelhártya-gyulladás

a vérlemezkék számának csökkenése

lépmegnagyobbodás, májmegnagyobbodás, májgyulladás

vetélés vagy koraszülés, fejlődési rendellenesség (várandósság idején lezajlott megbetegedés esetén)

Terhesség és rubeolafertőzés

A rózsahimlő legnagyobb kockázata a terhes nőket érinti. Amennyiben (az egyébként szeronegatív, azaz védettséget nem szerzett) terhes anya fertőzése az első 8 hét alatt zajlik le, kifejezetten magas arányban várható a magzat súlyos károsodása. Ebben az időszakban az embriók 90%-a fejlődési következményeket szenved el a fertőzéstől.

2020. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 4. hét környékén történt fertőződés szinte kivétel nélkül a szindróma összetett tüneteivel jár. A későbbi időszakban történt átvészelés koraszüléshez, spontán abortuszhoz, siketséghez, kis születési súllyal történő világra jövetelhez, súlyos mikrokefáliához vezethet.


Nem lehet eléggé hangsúlyozni a terhesgondozás során végzett rubeola vizsgálatok jelentőségét! A koraterhesség során elengedhetetlenül fontos tisztázni, részesült-e az édesanya a megfelelő vakcinációban, rendelkezik-e védő ellenanyagokkal a vírusfertőzés ellen (IgG antitest oltástól vagy átvészeléstől).

2020. dec. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ én is olvastam róla igaz azt nem írtam nekem semmiféle panaszom nem volt előtte! Semmi hőemelkedés semmi, fogalmamsincs mitől alakult ki ... ha a szoláriumba is kaptam volna el valamit már elkellett volna múlnia
2020. dec. 29. 22:25
 4/4 anonim válasza:
100%
Én kiskoromban voltam rozsahimlos. Teljesen tele voltam kiutessekkel. Illetve két hétig teljes karantén volt az egész családnak. Piros cetli volt az ajtókon. Illetve injekciót kaptunk naponta 2-őt. Nagyon veszélyes kór. Ezért a 80as évek vége vagy 90es évek elejétől kötelező védőoltást kapnak ellene a gyerekek. Szerintem nem lehetsz rozsahimlos. Jelentenie kellene az ÁNTSZ (vagy jogutódjanak) a dokinak ahol voltál. Egy kremtol nem fog elmulni. Nagyon nehezen múlt el nekem egyébként. Több hét volt. Akkoriban minden gyerek elkapta az osztalyban. Súlyos szövődményei is lehetnek. Szerintem keress másik orvost!
2020. dec. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!