Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Pánikbetegség?

Mi lehet ez? Pánikbetegség?

Figyelt kérdés
A problémám 4-5 éve kezdődött. Sajnos elég depresszív és szorongó típus vagyok. (36 éves pasi) időről időre előjönnek olyan tüneteim, hogy bizonytalan járás, szédülés, alkarjaim zsibbadása és ügyetlensége. Voltam neurológusnál és koponya mri-n is 4, illetve 1 éve. Semmi rendellenest nem találtak. Kardiológusnál is voltam kétszer, idegi alapon magas a vérnyomásom és beta blokkolót szedek. A vernyomas probleman kívul nem talált problémát az orvos. Nem tudom mi lehet a probléma, de szinte rettegek egész nap, hogy mikor leszek rosszul, vagy mikor leszek mar jobban?? Nagyon ügyetlenek a kezeim, de nem remegnek, nem gyengék csak ügyetlen vagyok velük. Könyöktől lefele mindkét alakarom külső része zsibbad. Olyankor úgy érzem egyből, hogy szédülök, homályosodik a látásom és bizonytalan a járásom. Több ilyen periódusom volt már, de mindig elmulott egy idő után ( pár hét) de mindig visszatér. Most kb egy hónapja tart. Már nem tudom mi lehet ez, de nagyon idegesít. Sokszor félek, hogy meghalok mert nem tudom valami komoly betegség lehet, vagy pszichés jellegű probléma. Sok rajtam a felelősség is és nem bírok lazítani. Lehet ezzel összefüggésben? Valaki hasonló helyzetben? Hasonló tünetekkel?

2020. júl. 8. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szorongás, pánikbetegség. Pszichiátrián kívül máshova menni ezzel nem sok értelme van, csak növeli a betegségtudatot.
2020. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Travis83 ***** válasza:

"Sok rajtam a felelősség is és nem bírok lazítani. Lehet ezzel összefüggésben?"


Szinte biztos, hogy ezzel is összefüggésben van. Két dolgot tehetsz. Az első, hogy mindenképp megpróbálsz változtatni az életeden, hogy ne legyen annyi felelősség a fejeden. Ez ahhoz is kell, hogy legyen alkalmad lazításra is, amikor szükséges. Ez lenne ugyanisa második pont. Kell tálalnod valami dolgot, amivel lazítani tudsz, úgymond kikapcsolódni egy kis vagy hosszabb időre. Ez elengedhetetlen.


Hasonló cipőben járok, jártam, mint te. Én a videojátékokkal tudok felülkerekedni a problémán. Mindig célt adnak, amolyan sajátosan és lekötnek. No de lehet mást is tálalni. Valaki szenvedélyesen elkezd olvasni könyveket, mások horgászni járnak, egyesek sorozatokat/filmeket néznek. A lényeg, mindig kell találni időt a lazításra. Muszáj!

2020. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából tudom a módját a feltöltődésemnek, de nem tudom megoldani. Elég introvertált vagyok és sokszor szeretnék egyedül lenni. Amikor egyedül vagyok és csak magammal foglalkozom, akkor fel tudok töltődni. Viszont a munkám során is egyfolytában emberek között vagyok, folyamatosan döntéseket kell hoznom. Van egy 5 hónapos gyerekem is és feleségem. Tehát nem igazán van sajnos lehetőségem azt tenni, ami feltölt. Ugyanis csak az egyedüllét tud feltölteni. Elég patt helyzetben vagyok. Szeretem a családomat nagyon, de ezzel nem tudok mit kezdeni, hogy nem tudom önmagam lenni. Fogalmam sincs, hogy mit tudok tenni ebben a helyzetben.. Allandoan jar az agyam,keresem a megoldasokat, de nem talalok jo megoldast. Lehet sokan önzönek tartanak es valamikor en is annak tartom magam, de epp a csaladomat helyezem maximalisan előterbe magammal szemben es lehet epp ez nem tetszik az idegrendszeremnek. Nagyon utálom ezt.
2020. júl. 8. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
én elmennék a lehető összes olyan kivizsgálásra, amit a dokim javasol a magad megnyugtatása végett és ha ott minden negatív (valószínű ez lesz) akkor irány egy jó pszichológus. Nehéz megtalálni a megfelelőt, de amikor megvan akkor nagyon sokat tud segíteni. :)
2020. júl. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!