Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális hogy nekem 6-7g sóra...

Normális hogy nekem 6-7g sóra van szükségem 4-5g helyett?

Figyelt kérdés

Mindenhol agyba főbe nyomják hogy így káros meg úgy káros a só, 5g-nál ne együnk többet, de mégjobb ha csak 4g-t eszünk. Én is kipróbáltam kb 1 hónapra, de pár hét után olyan lettem mint egy zombi. Még arra is nehezen vettem rá magam hogy boltba menjek. Kellett pár hét mire rájöttem hogy mi az oka, de csak rájöttem.


4-5g sóval 105 / 65 körül van a vérnyomásom és fáradtnak, levertnek érzem magam. 6-7g sóval 110 / 70 ami már normális és normálisan is érzem magam.


Napi 3.5 liter vizet iszom és sportolok is, igaz izzadni nem igazán szoktam, pedig sokszor alig bírok állni edzés után.


Szerintetek normális hogy valakinek magasabb a só szükséglete? Azaz az én esetemben lehet a 6-7g az optimális és nem a 4-5g? Ha ez így van miért nem írják sehol hogy a napi ajánlott só bevitel 4-7g? Mindenhol azt írják hogy 5g fölött így meghalsz úgy meghalsz meg világvége stb stb


Átlag magasság, 70kg, férfi, húszas éveimben járok.



2021. febr. 22. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ezeket a számokat nem kell túl komolyan venni. +2,3g só nem változtat semmin, főleg normális folyadékbevitel mellett.
2021. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyél annyi sót, amennyit kívánsz. Mi pl. a mekis krumplira és a pattogatott kukoricára is teszünk + sót. Nem csinálsz vele rosszat, a szervezetnek szüksége van rá!
2021. febr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezentúl úgy sózok hogy kb 6-7g legyen nap végére :)
2021. febr. 22. 18:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Felettébb érdekelne az a módszer, amivel a pontos mérés kedvéért tizedgramm pontossággal meghatároztad minden elfogyasztott kifli és tányér leves sótartalmát, tekintettel a gyártási szórásra és szakácsnő szokásaira is.
2021. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves négyes, minden bolti élelmiszerre rá van írva a só tartalom. Ha főzök akkor meg lehet becsülni, pl 1 csipetnyi az kb 0.5g.


Nem szoktam kiflit enni. Kenyérre amit veszek még az is rá van írva hogy mennyi 1 szeletben a sótartalom :)

2021. febr. 22. 21:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, hogy becsülgetsz, de amúgy 1-2 g különbségről beszélünk, értem.
2021. febr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit kell ezen ennyit pattogni. Igen én mindent lemérek evés előtt. Pl. ha sajtot reszelek a kajába azt is lemérem előtte. Neten vagy a dobozán rajta van a tápanyagtartalom, azzal beszorzom azt meg is vagyok. Nem csak sót nézem, minden mást is. Ha neked ez fura akkor ne csináld, egyél össze vissza, egészségedre. Azt viszont nem értem miért kell itt értetlenkedned a kérdésem alatt.
2021. febr. 23. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!