Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ártalmas a kávézás a bőrnek?

Ártalmas a kávézás a bőrnek?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem meg egyetemi tanulmányaimat és ezért sokszor előfordul hogy késő estig fenn maradok tanulás vagy beadandó miatt. A jobb és hosszabb koncentráció miatt ilyenkor megszoktam inni egy kávét. Tejjel szoktam csinálni, cukor helyett édesítővel. Hosszú távon ez mennyire hat a bőrre? Olvastam hogy öregíti a bőrt, de gondoltam megkérdezem itt is. 20/F

2021. márc. 5. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2021. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valójában szinte semmi sem káros, mértékkel. Napi 2 csésze kávé nem káros, ha megiszol egy pohár sört/bort, szintén semmi problémád nem lesz. Az már sokkal károsabb, ha késő estig fent vagy és nem pihensz eleget. Mert az a bőrnek is, a szervezetnek is káros. Egyébként sosem értettem ezt a túlzásba vitt káros/nem káros dolgokat, ugyanis ez genetikán is múlik. Ha soha 1 korty kávét sem iszol, akkor is meg fog ereszkedni a bőröd 50 éves korodra, nem fogsz úgy kinézni mint egy tini.. Ha jó géneket örököltél akkor a kortársaidhoz képest szebb lesz a bőröd, de ez aligha a (nem)kávézás miatt lesz így. Ismerek olyan 50 éves nőt aki patika, de tényleg, aztán életében nem volt edzőteremben. De jó géneket örökölt, nem hízékony, szép a bőre stb. Van akinek 35 évesen is olyan kiélt feje és teste van, mintha 2x ennyi időt élt volna. Úgyhogy idd nyugodtan a kávét, mert nem ezen múlik, hogy fogsz kinézni 10 év múlva.
2021. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!