Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Roxetin/Sertralin szedése...

A Roxetin/Sertralin szedése alatt csökken a szellemi teljesítőképesség?

Figyelt kérdés
Vagy előidéz valamit ami által csökkenhet?

2021. márc. 16. 16:54
 1/6 A kérdező kommentje:
elírtam a kéerdést, bocsi :) *Rexetin
2021. márc. 16. 16:59
 2/6 A kérdező kommentje:
na jo.. xd
2021. márc. 16. 17:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Stertalin. Nem, nem okoz. A depresszio okoz ilyet. Napam legalabb is igy volt. 2eve szedek szertalint es semmi bajom
2021. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Sertralint (sertraline) nem ismerem, lehet hogy szedtem egy rövid ideig sok évvel ezelőtt, de nem emlékszem rá.


A Rexetint (paroxetine) évtizedeken át szedtem. Sokszor abbahagytam, aztán visszatértem rá. Főleg, mert a hülye pszichiáterek nem tudtak jobbat, de ez legalább valamennyit segített.

Vigyázat, a különféle SSRI-k nem egyformák!!!

Nem mindegy, hogy Sertraline vagy Rexetin vagy Prozac vagy Zoloft stb! Hiába mind SSRI antidepresszáns, akkor sem. Szóval a kérdés eleve hibás volt.


A Rexetin némi szociális szorongásoldó hatással is bír, nekem ezért vált be viszonylag jobban, mint a többi SSRI.


Hosszú távon sem érzékeltem a szellemi teljesítőképességem csökkenését.

NEM REKLÁM! Érzelmileg viszont "szabadosabb" lettem, amíg meg nem tanultam ezt is érettebben kezelni.


Az valóban egyéni lehet, hogy ki hogyan reagál ezekre a saját addig élete, a személyisége és a kialakult viselkedése alapján...

Mindenesetre Rexetin (20mg) hatása alatt sok meggondolatlan dolgot csináltam, de inkább impulzivitás miatt, ami gyerekkorom óta megvolt.

20 évnyi tapasztalat alapján azt tudom mondani, hogy egyáltalán nem csökkenti a szellemi teljesítőképességet, emiatt nem kell aggódni! Más következmények miatt esetleg lehet... Felelőtlen viselkedés - például!!!

Emiatt mondhatják mások, hogy "te hülye vagy?!" - de ez nem a szellemi teljesítőképesség csökkenése miatt van.


Szóval VIGYÁZAT! Megszívhatja, aki felkészületlenül, hozzáértő szakember segítsége nélkül szedi! (Az, hogy egy pszichiáter felírja, nem egyenlő a szakember segítségével.)

Persze csak akkor, ha eleve hajlamos volt meggondolatlanul, impulzívan cselekedni - már amikor épp nem volt depressziós.

2021. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4es:

Azért csak ez a kettő van a kérdésben, mert a pszichiáter ezeket hozta fel, mint lehetséges opciók.

Lenne mellettem szakamber is.

2021. márc. 22. 13:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Bocs, rosszul fogalmaztam. Csak azt fontosnak tartottam tisztázni, hogy nem mindegy, hogy Rexetin vagy Sertralin. 2005 és 2009 között végigpróbáltam az összes vagy szinte az összes SSRI-t, ezért írtam hogy nem mindegy hogy melyikről beszélünk. A Zoloft például teljesen hatástalan volt (egyébként azt inkább nőknek ajánlják én meg férfi vagyok). Beindíthatja a tejtermelést - lehet hogy csak ezért ajánlják inkább nőknek, nem tudom.

Szóval azért tértem vissza mindig a Rexetinre, mert a többi SSRI teljesen haszontalan volt nekem. De ami az egyiknek haszontalan, az a másiknak beválhat. Sajnos így megy ez.

Vajon a pszichiátered miért csak ezt a kettőt ajánlotta?! Azt megfigyeltem, hogy a pszichiátereknek megvan a saját kedvenc gyógyszerük - az okokat érdemes lenne fejtegetni. Az egyik a Rexetinre esküszik, a másik a Zoloftra függetlenül attól, hogy ki az adott páciens, aki hozzájuk kerül. A harmadik a Cipralexre, stb...

Az én sok éves tapasztalatom alapján valójában fogalmuk nincs - és nem is lehet - hogy az adott személynek melyik válik be. Ezért akartam felhívni rá a figyelmet, hogy nem mindegy. Ha ebből a kettőből egyik sem válik be, akkor érdemes lehet kérni, hogy mást is kipróbáljon veled. Ha nem hajlandó, akkor meg másik pszichiátert keresni.

Gyógyszerválasztásban nem szabad csak az adott pszichiáterre hagyatkozni. Honnan tudhatná, hogy az adott embernek melyik válik be.

Muszáj tudatosabbá válni páciensként is.


Gondolom nem véletlen, hogy a Kérdező feltette itt a kérdését - ez jó jel! :)


És az SSRI-ken kívül is vannak gyógyszerek. Nekem sem a Rexetin - tehát nem egy SSRI - segített önmagában. Az én esetemben csak kiegészítő.


Sok sikert a megfelelő gyógyszer vagy gyógymód megtalálásához! Érdemes lehet keresgélni az Interneten. Nekem enélkül nem jött volna össze...

2021. márc. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!